Profesjonalne oświetlenie sklepów spożywczych

Ledowe systemy PACO i CAMELEON

Nasze wrażenia wizualne mają ogromny wpływ na to, co kupujemy. Światło i kolory pozwalają kontrolować te odczucia, dlatego stanowią idealne narzędzie do wykorzystania w sklepach spożywczych. Profesjonalne oświetlenie sklepów spożywczych z wykorzystaniem systemów LED to doskonały pomysł na przyciągnięcie uwagi klientów. Dawniej sprzedawcy stosowali kolorowe parasole na stoiskach z owocami czy barwione na różowo szybki w ladach z mięsem, by zachęcić klientów do kupna. Dzisiaj ES-SYSTEM proponuje bardziej nowoczesne metody na osiągnięcie podobnych efektów – systemy oświetleniowe LED PACO i CAMELEON.

Pozytywne wrażenia kreowane światłem – oświetlenie sklepów spożywczych

W sklepach spożywczych odpowiednie wyróżnienie owoców, warzyw, mięsa czy pieczywa pomaga przyciągnąć uwagę klientów. Jeżeli więc chcemy w pełni wykorzystać potencjał światła, oświetlenie ogólne sklepu warto uzupełnić dobrze przemyślanym oświetleniem akcentującym, zwłaszcza w strefach wydzielonych na świeżą żywność. Planując profesjonalne oświetlenie sklepów spożywczych, pamiętajmy jednak, że każde stoisko wymaga nieco innego podejścia.

fot. ES-SYSTEM | Oprawa PACO MIDI

Odpowiednie dopasowanie natężenia i barwy oświetlenia w sklepach spożywczych podkreśla naturalne kolory produktów i sprawia, że wizualnie dłużej zachowują świeżość. To z kolei decyduje o ocenie jakości towaru, a w konsekwencji o jego zakupie. Jak w takim razie prawidłowo dobrać oświetlenie do typu produktów?

Tutaj z pomocą przychodzi firma ES-SYSTEM, która w swojej ofercie posiada downlighty CAMELEON MIDI i naświetlacze PACO MIDI z aż pięcioma różnymi rodzajami ledów specjalnych. Tak szeroki wybór pozwala na dostosowanie barwy światła LED do każdego stoiska w taki sposób, by jak najlepiej zaprezentować jego zawartość.

fot. ES-SYSTEM | Oprawa CAMELEON MIDI

Apetyczne czerwone mięso i wędliny

Podczas planowania oświetlenia sklepów spożywczych konieczne jest uwzględnienie barwy światła. Ma ona duże znaczenie na przykład przy oświetleniu mięsa i wędlin, gdzie świeżość to podstawowy parametr zachęcający do zakupu. Wyroby mięsne najlepiej eksponuje ciepłe światło o delikatnej czerwonej barwie.

W rodzinie mięs wyjątek stanowi mięso marmurkowe, które najlepiej prezentuje się w zimniejszym świetle o zabarwieniu różowym. Taki oświetlenie wzmacnia kontrast kolorów i niweluje żółtawy ton tłuszczu, a tym samym podkreśla świeżość produktu.

fot. ES-SYSTEM | Temperatury barwowe oświetlenia dostosowane do produktów

Kuszące pieczywo

Chyba nikt nie potrafi oprzeć się wizji chrupiących, jeszcze ciepłych bułek. Pogłębienie ich złocistego koloru tworzy wrażenie pieczywa „prosto z pieca”. Taki efekt uzyskać można dzięki zastosowaniu bardzo ciepłej barwy białej, wręcz żółtej – o temperaturze barwowej między 2600 a 2800 K.

Soczyste owoce i warzywa

Świeże warzywa i owoce to synonimy zdrowia. Kupujący zwraca zatem uwagę na ich wygląd właśnie pod tym względem. Warto więc w projektowaniu oświetlenia sklepów spożywczych uwzględnić nad stoiskami z warzywami i owocami światło o zabarwieniu czerwonym. Sprawi ono, że jabłka, wiśnie i marchewki będą wyglądały na niedawno zerwane, chrupiące i pełne wartościowych witamin.

Ryby i owoce morza „prosto z wody”

O wizualnej świeżości ryb decydują chłodny wygląd i błyszczące łuski. To one sugerują, że produkt został przed chwilą złowiony i wyłożony prosto z kutra rybackiego. Podobny efekt można osiągnąć, oświetlając owoce morza światłem lekko błękitnym, czyli o temperaturze barwowej około 6500 K.

fot. ES-SYSTEM | Wskaźnik oddawania barw

Aby zachęcić klienta do kupna świeżych produktów spożywczych, musimy zadbać również o to, by ich barwy były odbierane w jak najkorzystniejszy sposób. Dlatego przy wyborze oświetlenia LED do sklepów spożywczych, zwłaszcza zaś oświetlenia akcentującego, należy pamiętać także o innym bardzo ważnym czynniku, czyli wskaźniku oddawania barw (CRI). Im wyższa wartość tego parametru, tym bardziej naturalnie oświetlany przedmiot się prezentuje.

Oprawy CAMELEON MIDI oraz PACO MIDI dostępne w wersji z odwzorowaniem barw na poziomie CRI >97 zapewniają doskonałe warunki do ekspozycji kolorowej żywności. Dzięki nowoczesnej technologii SunLike, która doskonale odwzorowuje widmo światła słonecznego, oprawy spełnią nawet najwyższe wymagania w zakresie oświetlania sklepów spożywczych.

Profesjonalne oświetlenie sklepów spożywczych – w zgodzie z normami

Wszystkie elementy wyposażenia, które znajdują się w bliskim sąsiedztwie żywności lub mają z nią bezpośredni kontakt, muszą odpowiadać ściśle określonym normom. Dlatego oprócz barwy i charakterystyki światła ważna jest też sama budowa oprawy oświetleniowej. Warto zwracać uwagę na to, czy dana oprawa jest odpowiednio zabezpieczona przed wnikaniem wilgoci i pyłu oraz czy jest łatwa w konserwacji i czyszczeniu. Systemy LED PACO MIDI i CAMELEON MIDI o podwyższonym stopniu ochrony IP spełniają wszystkie te warunki, co czyni je doskonały wyborem do oświetlenia sklepów spożywczych.

Więcej o nowoczesnych rozwiązaniach oświetleniowych dowiecie się na www.essystem.pl

30-701 Kraków, ul. Przemysłowa 2 , woj. małopolskie
tel. +48 12 295 80 00 ,


Liczba odwiedzin: 601 | Data publikacji: 2020-10-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
07.07.2021 | Oświetlenie
Światło jest jednym z najlepszych narzędzi do...
04.11.2020 | Energia ekologiczna
Profesjonalne firmy i instalatorzy fotowoltaiki, oferując klientom...
25.08.2020 | Systemy kominowe
Ricom energy produkuje systemy instalacji, będące wewnętrznymi...
Czekasz na dźwig? Masz nowy zespół nieprzeszkolonych...
02.09.2019 | Rusztowania
Metoda nawisowa to idealne rozwiązanie do budowy...
30.08.2019 | Stolarka otworowa
Już od kilku lat w budownictwie jedno...
Dobierając dziś system okienny czy system przesuwny,...
sufity podwieszane
20.11.2018 | Systemy budowlane
Coraz częściej w projektowaniu obiektów komercyjnych wykorzystywane...
03.06.2016 | Ogrzewanie
Inteligentne i kompleksowe sterowanie budynkiem nikogo dziś...
01.10.2013 | Oświetlenie
Oświetlenie staje się dla Polaków coraz ważniejszym...
Światło naturalne właściwie na każdym polu ma...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
Sanitariat to jedno z ważniejszych pomieszczeń w...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
19.08.2021 | Podnośniki
Podnośnik nożycowy jest jednym z najczęściej wynajmowanych...
Stworzenie solidnego podłoża z betonowych kostek lub...
15.07.2021 | Altany, pergole
Ogrodzenia sztachetowe metalowe to funkcjonalne i estetyczne...
15.06.2021 | Pompy
Esybox Diver od DAB to rozwiązanie, które...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
31.05.2021 | Stolarka otworowa
Dynamiczny rozwój wirtualnego doradztwa, wprowadzenie do oferty...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: profesjonalne oświetlenie sklepów, oświetlenie sklepów spożywczych, es system, es-system, es system oświetlenia, oświetlenie, oświetlenia, es, system, systemy liniowe, kasetony, plafony, downlights, spot, high bay, zawieszane, do wbudowania, nastropowe, naścienne, szynoprzewód, stojące,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy