Jak oświetlić centrum handlowe?

Galerie handlowe w pełnym blasku

Światło, jako czwarty wymiar architektury, ma niebagatelne znaczenie w aranżacji galerii handlowych i przestrzeni sklepowej. Oprócz pełnienia podstawowej funkcji rozświetlenia pomieszczeń i zapewnienia dogodnych warunków podczas robienia zakupów, odpowiednio dobrane oświetlenie może oddziaływać na percepcję klientów. Jak oświetlić centrum handlowe, aby przyciągało ono klientów? W jaki sposób zaaranżować oświetlenie w sklepie, aby pełniło ono nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną? Jak dobrać oświetlenie parkingu, aby całość była spójna i dobrze wpisała się w otaczającą architekturę? Odpowiedzi na te pytania znają eksperci z firmy ES-SYSTEM.

Projektowanie oświetlenia dla galerii handlowej czy sklepu stanowi dla architekta ciekawe wyzwanie, w którym połączyć trzeba funkcjonalność rozwiązania z ciekawym i przyciągającym wzrok designem. Każdy obiekt wymaga indywidualnego podejścia, spójnego z identyfikacją wizualną centrum handlowego. Ponieważ nie istnieje standardowe rozwiązanie pasujące do każdej realizacji, twórca projektu ma duże pole do popisu. Bogate doświadczenie w oświetlaniu największych i najnowocześniejszych galerii na całym świecie ma firma ES-SYSTEM, która projektuje, wdraża, produkuje i sprzedaje szeroki asortyment profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych LED o wysokiej wydajności, przeznaczonych dla środowisk architektonicznych, przemysłowych, handlowych i miejskich.

 

es system galerie handlowe es system galerie handlowefot. ES-SYSTEM

 

Kompleksowe oświetlenie galerii handlowej, oświetlenie do sklepu
Coraz częściej wizyta w galerii handlowej jest traktowana jako sposób spędzania wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. W związku z tym rosną wymagania wobec aranżacji przestrzeni wewnątrz budynku, jak również w jego najbliższym otoczeniu. Nie bez znaczenia pozostaje również estetyka elewacji budynku, która przyciąga wzrok. Przemyślane i kompleksowo zaprojektowane oświetlenie spójne z identyfikacją wizualną obiektu, nie tylko pozytywnie wpływa na nastrój odwiedzających, ale tworzy również indywidualny charakter wnętrza.

 

es system galerie handlowefot. ES-SYSTEM

 

Oświetlenie ogólne
Oświetlenie ogólne ma na celu uzyskanie równomiernie jasnego otoczenia świetlnego, potrzebnego do zapewnienia orientacji w przestrzeni. Aby osiągnąć pożądany efekt stosuje się regularnie rozmieszczone oprawy dające światło bezpośrednie oraz pośrednie. Kryterium doboru odpowiednich produktów i ich rozmieszczenia jest uzyskanie wypełnienia jednolitym światłem całej przestrzeni. Dużą rolę ma przy tym design opraw, które wraz z oświetleniem dekoracyjnym uzupełniają aranżację wnętrza galerii handlowej.

 

es system galerie handlowe es system galerie handlowefot. ES-SYSTEM

 

Oświetlenie dekoracyjne
Dekoracyjne oświetlenie w sklepie i galerii handlowej stanowi uzupełnienie pozostałych rodzajów oświetlenia stosowanego w obiektach handlowych. Zarówno kształt jak i kolor jest całkowicie dowolny i zależy wyłącznie od koncepcji architekta oraz identyfikacji wizualnej galerii. Oprawy dekoracyjne wzbudzają zainteresowanie, przyciągają uwagę odwiedzających, a także wpływają na wizerunek sklepu. W wielu przypadkach oświetlenie dekoracyjne jest istotnym elementem aranżacji przestrzeni i w sugestywny sposób wskazuje klientom, do jakiej grupy odbiorców skierowany jest asortyment sklepu.

 

es system galerie handlowe es system galerie handlowefot. ES-SYSTEM

 

Oświetlenie parkingu i dróg dojazdowych
Oświetlenie parkingu i dróg dojazdowych to równie ważny aspekt oświetlenia galerii jak światło dekoracyjne. Parkingi podziemne bez dostępu światła naturalnego muszą być odpowiednio oświetlone, aby zapewnić użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto ogromna przestrzeń często wielopoziomowych parkingów może być dla odwiedzających kłopotliwa. Warto odpowiednią aranżacją świetlną z wykorzystaniem kolorów wydzielić odpowiednie strefy, które będą stanowić dla klientów pomocną nawigację.

 

es system galerie handlowe es system galerie handlowefot. ES-SYSTEM

 

Zewnętrzne iluminacje
Elewacja galerii handlowej jest wizytówką zarówno samego obiektu, jak również miasta, w którym się znajduje. Stworzenie wyjątkowej, kolorowej iluminacji wymaga doboru odpowiednich opraw oraz zastosowania systemu sterowania, który umożliwia dynamiczną zmianę barw w przestrzeni kolorów RGB. ES-SYSTEM ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu złożonych iluminacji, które zdobią największe galerie handlowe oraz obiekty użyteczności publicznej w całej Europie.

 

es system galerie handlowe es system galerie handlowefot. ES-SYSTEM

 

Realizacje oświetleniowe galerii handlowych wykonane przez ES-SYSTEM możesz zobaczyć tutaj: www.essystem.pl

 


Liczba odwiedzin: 20 | Data publikacji: 2017-11-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


28.06.2018 | Oświetlenie

Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu. Gdy zachodzi słońce, zapalają się latarnie, które oświetlają drogi, ulice, parki, skwery i chodniki. Rola oświetlenia miejskiego ewoluowała na przestrzeni dziejów. Gazowe lampy zapalane kiedyś przez latarnika pełniły przede wszystkim funkcje użytkowe, zapewniając lepszą widoczność na ulicach i chodnikach. Dziś ich rola jest jeszcze bardziej doniosła, bo nie tylko rozświetlają ciemności, ale i stanowią często jeden z najpiękniejszych elementów zdobiących przestrzenie miejskie. Dekoracyjne latarnie współczesne i klasyczne oraz elementy małej architektury znajdziemy w ofercie firmy Art-Metal, która regularnie poszerza ofertę o produkty wpisujące się w najnowsze trendy w architekturze.

16.11.2017 | Oświetlenie

Światło, jako czwarty wymiar architektury, ma niebagatelne znaczenie w aranżacji galerii handlowych i przestrzeni sklepowej. Oprócz pełnienia podstawowej funkcji rozświetlenia pomieszczeń i zapewnienia dogodnych warunków podczas robienia zakupów, odpowiednio dobrane oświetlenie może oddziaływać na percepcję klientów. Jak oświetlić centrum handlowe, aby przyciągało ono klientów? W jaki sposób zaaranżować oświetlenie w sklepie, aby pełniło ono nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną? Jak dobrać oświetlenie parkingu, aby całość była spójna i dobrze wpisała się w otaczającą architekturę? Odpowiedzi na te pytania znają eksperci z firmy ES-SYSTEM.

21.09.2017 | Oświetlenie

Oświetlenie jest jednym z bardzo istotnych elementów w aranżacji wnętrz. Odpowiednio dobrane, potrafi nadać pomieszczeniom designerski i niepowtarzalny charakter, którego nie są w stanie stworzyć same meble i dodatki. Może również korygować proporcje wnętrza, podkreślać faktury wyposażenia i kolorystykę. Niesamowity efekt osiągniemy dzięki zastosowaniu gwiezdnego nieba LED lub poprzez efektowne żyrandole światłowodowe z oferty APM MORKOM.

01.08.2017 | Oświetlenie

Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe zamki i pałace… Co łączy te przestrzenie? Oczywiście są to miejsca przynależne do sfery publicznej, a ta wymaga nie tylko dbałości o estetykę, ale również o funkcjonalność. Staranne aranżowanie architektury miast i miasteczek dziś, w drugiej dekadzie XXI wieku, jest na szczęście normą, co z kolei wymusza na producentach rozwiązań dedykowanych tym właśnie przestrzeniom skrajania swojej oferty na miarę zmieniających się potrzeb klientów. Jak doskonale można iść z duchem czasu pokazuje oferta firmy Art Metal, producenta m.in. żyrandoli do rezydencji, hoteli, pałaców, zamków oraz oświetlenia parkowego i ulicznego.

14.06.2017 | Oświetlenie

Standardy i normy – to słowa, które dziś nie są pustymi frazesami dla pracodawców, lecz wiążą się z koniecznością rozwiązania wielu kwestii poprawiających komfort i bezpieczeństwo pracowników. Dotyczy to również zagadnień związanych z oświetleniem biurowym, które musi być nie tylko skuteczne, ale także ekonomiczne i ekologiczne oraz – co nie mniej ważne – atrakcyjne wzorniczo. Wszystkie powyższe wymogi spełniają nowoczesne oprawy LED oraz zaawansowane systemy sterowania.

04.04.2017 | Oświetlenie

W designerskim wnętrzu ważny jest każdy szczegół. Nie ważne, czy jest to styl rustykalny, czy industrialny, czy też bardzo modny styl skandynawski – niepowtarzalny klimat tych wnętrz tworzą zawsze detale. Oświetlenie to chyba najważniejszy z nich.

15.02.2017 | Oświetlenie

Oświetlenie obiektów przemysłowych to prawdziwe wyzwanie. Oprócz kryterium ekonomicznego, bardzo ważna jest kwestia jakości opraw oświetleniowych. W większości przypadków będą one pracować w ekstremalnych warunkach: narażone na kurz, wilgoć, skrajne temperatury czy drgania. W takich obiektach ważna jest więc wysoka efektywność energetyczna całej instalacji oraz wyjątkowy poziom niezawodności opraw. Te kryteria spełniają oprawy oświetleniowe wykonane w technologii LED, dlatego coraz częściej nowobudowane lub modernizowane obiekty przemysłowe opierają się właśnie na systemach LEDowych. Należy jednak pamiętać, aby zwrócić szczególną uwagę na jakość opraw i zastosowanych w nich czipów LED.

18.11.2016 | Oświetlenie

Place, skwery, parki i ulice polskich miast i miasteczek bardzo zmieniły się w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Dziś, gdy wiele środków na zagospodarowanie i rewitalizację przestrzeni miejskiej można pozyskać z funduszy europejskich, sukcesywnie z mapy Polski znikają miejsca zaniedbane. Odrestaurowane kamienice oraz starannie rozplanowana miejska zieleń potrzebują jednak należytej oprawy, zwłaszcza wtedy, gdy szybko robi się ciemno. Dobrze dobrane oprawy oświetleniowe, oświetlenie parkowe i uliczne LED, latarnie zaprojektowane w stylu korespondującym z architekturą przestrzeni to obowiązkowe elementy, które obok funkcji praktycznych mogą stać się też piękną ozdobą.

28.10.2016 | Oświetlenie

Dekoracyjne oświetlenie światłowodowe to dziś jeden z ciekawszych sposobów na dekorowanie wnętrz, nic więc dziwnego, że po dobrodziejstwa takiego rozwiązania coraz śmielej sięgają zarówno architekci, jak i osoby prywatne. Naprzeciw ich rosnącym potrzebom wychodzą firmy oferujące lampy światłowodowe, których szeroki wybór potrafi niejedną osobę przyprawić o zawrót głowy. Jedną z ciekawszych propozycji przygotowała firma APM MORKOM, która wprowadziła w ostatnim czasie kilka nowości – m.in. generator światła RGB z wbudowaną diodą OSRAM, zaprojektowaną specjalnie dla oświetlenia światłowodowego.

23.05.2016 | Oświetlenie

Lampy na indywidualne zamówienie, niepowtarzalne, unikalne… dziś, w erze uniformizacji, coraz więcej osób decyduje się na zakup wyrobów, które wyróżniają się nie tylko designem, ale także pietyzmem wykonania i dbałością o szczegóły. Takie rozwiązania wybierają chętnie zarówno właściciele obiektów użytkowych: lokali gastronomicznych, sal weselnych, karczm, restauracji, co i przeciętny Kowalski, który chce urządzić swój dom lub taras w stylu rustykalnym. Dlaczego lampy wykonywane ręcznie coraz częściej zdobią wnętrza obiektów użytkowych oraz prywatnych domów, pytamy Krzysztofa Cygana, właściciela firmy DetalTech, która zajmuje się ręczną produkcją lamp i żyrandoli.

11.01.2016 | Oświetlenie

W aranżacji wnętrz, tak jak we wszystkich innych dziedzinach życia, obowiązują pewne style i trendy. Wnętrza o charakterze rustykalnym, postindustrialne aranżacje loftów czy błyszczące łazienki w stylu glamour cieszą się nieustającą popularnością w różnych środowiskach. Jednak spośród wszystkich aktualnie obowiązujących w architekturze wnętrz trendów to styl skandynawski jest zdecydowanie tym najbardziej uniwersalnym.

21.08.2015 | Oświetlenie

Jakie elementy wystroju budują niepowtarzalną atmosferę rustykalnego salonu, drewnianego domu, altany ogrodowej, tarasu, restauracji? Meble, dodatki, drewno ocieplające aranżację? Z pewnością wszystko po trochu, ale aby wnętrze zyskało pełen blask, potrzeba jeszcze odpowiedniego oświetlenia. Właśnie w takich aranżacjach całości dzieła dopełni dobrze dobrana lampa lub żyrandol w stylu ludowym.

24.03.2015 | Oświetlenie

W XXI wieku można wcielać w życie wiele pomysłów na aranżacje przestrzeni, które jeszcze dziesięć czy dwadzieścia lat temu były niemożliwe do zrealizowania. Dlatego też planując wystrój wnętrza – domu, restauracji czy eleganckiego butiku, obok dobranej kolorystki ścian i stylowych mebli coraz większe znaczenie zyskuje światło. Tym bardziej, że rozwój technologii światłowodowej sprawił, iż można z niej wyczarować niepowtarzalne i najbardziej fantazyjne dekoracje.

22.09.2014 | Oświetlenie

Lampy z kół drewnianych, industrialne, stylizowane na zabytkowe czy kute dodają charakteru pomieszczeniom i nierzadko stanowią najważniejszy akcent we wnętrzu. O trendach w tej branży i nowe produkty zapytaliśmy Krzysztofa Cygana z firmy DetalTech, w której – nierzadko metodą rękodzieła – powstają oświetleniowe dzieła sztuki.

14.04.2014 | Oświetlenie

Przewaga oświetlenia LED nad zwykłym zauważalna jest na wielu płaszczyznach, nie tylko tej ekonomicznej. Dzięki małym rozmiarom oraz różnym barwom światła ledowe otwierają możliwości rozwoju designerskich projektów architektonicznych. Są również odporne na wstrząsy, co umożliwia ich wykorzystywanie na mostach czy wiaduktach. Dzięki temu tego typu rozwiązania coraz częściej i chętniej stosowane są również do oświetlania przestrzeni miejskiej oraz w przemyśle.

16.12.2013 | Oświetlenie

Trudno wyobrazić sobie współczesne miasto bez światła ulicznych latarni czy skwer, na którym nie ma ławek. Są to elementy tak trwale wpisane w wizualną sferę miast, ogrodów i parków, że często nie zwracamy na nie uwagi. Tymczasem ciekawa, niebanalna latarnia czy też wykonana z odlewu żeliwnego ławka są w stanie tchnąć w przestrzeń nowego ducha, odmieniając nawet najbardziej nudny i monotonny krajobraz.

01.10.2013 | Oświetlenie

Oświetlenie staje się dla Polaków coraz ważniejszym elementem wystroju posesji, domów i mieszkań. Firmy oferujące kompleksowe systemy oświetlenia odnotowują rosnące zainteresowanie ich ofertą, zarówno ze strony projektantów, jak i odbiorców końcowych. Oświetlenie jest dla nich nie tylko elementem praktycznym, ale i wpływającym w bardzo dużym stopniu na estetykę nieruchomości. Szeroką ofertę rozwiązań w tym zakresie posiada firma Aurora Technika Świetlna.

30.09.2013 | Oświetlenie

Restauracja, hotel, dom weselny – każdy z właścicieli takiego lokalu chce żeby w jego pomieszczeniach klienci czuli się wyjątkowo i wspominali pobyt w nim z przyjemnością. Takie efekty można osiągnąć w różny sposób. Jednak jednym z najważniejszych jest odpowiedni wystrój wnętrz i zwracanie uwagi na detale.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: oświetlenie ogólne, oświetlenie galerii handlowej, oświetlenie sklepu, oświetlenie dekoracyjne, iluminacja zewnętrzna, oświetlenie parkingu, oświetlenie drogi dojazdowej