Dlaczego kamień? Na pewno zaletą takiego rozwiązania jest jego nietuzinkowość, nieregularność i tym samym uzyskiwana indywidualność, które osiągane są za pomocą ręcznego formowania każdego elementu. Kamień jest tworzywem naturalnym, dlatego bez porównania może konkurować w odzwierciedleniu natury z innymi popularnymi rodzajami okładzin, takimi jak tapeta czy farba. Co więcej, kamienne powierzchnie pozwalają na uzyskanie efektu trójwymiarowości, a jednocześnie bardziej rzeczywistego elementu, w porównaniu np. do cyfrowych nadruków na tapetach. Jest to rozwiązanie, które zachwyci każdego, kto ceni sobie kontakt z naturą oraz docenia ten szlachetny materiał, który od zarania dziejów pozwalał na wznoszenie budynków, zarówno tych doniosłych, jak i codziennych – jak w przypadku domów, a także stosowany był na przestrzeni wieków w całej architekturze oraz sztuce. Przeniesienie kamienia do domu stanowi tak więc również ważne odniesienie do klasycznej sztuki i budownictwa użytkowego. Dlatego na pewno jest to doskonały wybór dla świadomych odbiorców, ceniących sobie klasę, prawdziwe piękno oraz naturę, którzy lubią otaczać się przedmiotami niebanalnymi, potrafią eksperymentować i stawiają na indywidualizm.
 

kamienie dekoracyjne stone masterfot. Stone Master

Oferta na miarę potrzeb
W ofercie firmy Stone Master znajduje się ponad 20 kolekcji kamieni dekoracyjnych w różnych wariantach kolorystycznych. Beże, szarości, grafity, inspiracje płynące z różnych miejsc na świecie i odwołania do rzeczywistych miejsc, takich jak Mediolan, Rzym czy Sofia pozwolą każdemu użytkownikowi na dobranie odpowiedniego wariantu dla danej przestrzeni przy pełnym utożsamianiu się z jego wymową i przesłaniem.
– Aktualnie najpopularniejszymi produktami są kamienie białe, wybierane najczęściej przez samych właścicieli mieszkań oraz kamienie grafitowe, na które najczęściej stawiają architekci. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kamienie przypominające cegły, za sprawą bieżącej mody na lofty  – dodaje Agnieszka Misztal.

 

kamienie dekoracyjne stone masterfot. Stone Master

 

Do każdego miejsca
Kamienie dekoracyjne i elewacyjne Stone Master przeznaczone są do zastosowania jako okładziny zewnętrzne na ścianach oraz na wielu elementach wewnątrz pomieszczeń. Jest to doskonały wybór zarówno do mieszkań i domów, jak też do przestrzeni użyteczności publicznej, firm, zakładów usługowych, które chcą uzmysłowić klientowi swoje przywiązanie do klasyki i poszanowanie natury. Wielkość pomieszczenia oraz jego układ nie mają znaczenia, tak samo jak i rozmiar elementu, na którym zostanie użyty kamień. Można go stosować zarówno na całych ścianach, gdzie odpowiednio dobrany może tworzyć niesamowite efekty nawet w małych wnętrzach, jak też można nim okładać niewielkie elementy w sposób np. symetryczny, strategiczny, jak również losowy lub eksponując dany element pomieszczenia np. ladę. Dzięki szerokiej gamie wariantów kolorystycznych można uzyskać ciekawe efekty stosując jeden rodzaj kamienia i odpowiednio wkomponowując go w stylistykę wnętrza, jak również łącząc ze sobą kilka różnych designersko produktów. Oczywiście duże znaczenie przy ostatecznym klimacie wnętrza będzie miało zastosowanie odpowiednich dodatków, oświetlenia, mebli oraz akcesoriów. Za sprawą bogatej oferty kolorystycznej można także odpowiednio dopasować kamienie do już istniejących wnętrz i przy niewielkich urozmaiceniach uzyskać niepowtarzalne przestrzenie.

 

kamienie dekoracyjne stone masterfot. Stone Master

Firma Stone Master oferuje dwa rodzaje kamieni: betonowe – do wszelkich zastosowań, jak również gipsowe – z przeznaczeniem do miejsc suchych. Ostateczne rozmieszczenie kamieni w mieszkaniu czy biurze zależy tylko i wyłącznie od nieograniczonej wyobraźni użytkownika lub architekta. Chociaż najczęściej w przypadku przestrzeni mieszkalnych kamienne ściany spotyka się w salonach, to ich zastosowanie w łazienkach czy biblioteczkach może prowadzić do powstania równie oszałamiających efektów wizualnych.  

 

kamienie dekoracyjne stone masterfot. Stone Master

 

Dla kogo kamień?
Na kupno kamienia dekoracyjnego może pozwolić sobie każdy. Opakowanie kosztuje już od 30 do 130 zł. Produkty Stone Master dostępne są w bardzo wielu punktach na terenie naszego kraju, m.in. w marketach budowlanych OBI, Praktiker czy Leroy Merlin.
Montaż kamienia także nie stanowi problemu, można taką instalację przeprowadzić samemu, docinając elementy szlifierką kątową lub brzeszczotem (w przypadku elementów gipsowych). Jeśli dany kamień wymaga położenia fugi, to wystarczy zaopatrzyć się w popularną fugownicę.

 

kamienie dekoracyjne stone masterfot. Stone Master

 

Możliwe urozmaicenia
Bardzo ciekawą możliwością, jaką oferuje producent kamieni dekoracyjnych jest możliwość ich malowania. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi, możliwemu do przeprowadzenia samodzielnie, istnieje możliwość łatwej i szybkiej zmiany barwy kamienia a zarazem dostosowania go do przeróbek w stylistyce zmieniającego się wnętrza.

Ze szczegółowym katalogiem produktów można zapoznać się na stronie www.stonemaster.pl

 

 

93-465 Łódź, ul. Dubois 117/119, woj. łódzkie
tel. 422132112,