Inwestycje dla branży budowlanej, montażowej, inżynierskiej
Rozwijający się rynek inwestycyjny wymaga coraz większych kwalifikacji i doświadczenia, które zagwarantują wysoką jakość i terminowość usług. Obok odpowiedniej kadry wysoko wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin, którzy pracują nad poszczególnymi projektami oraz indywidualnym dostosowaniem materiałów do potrzeb każdego klienta, istotnym czynnikiem są też nabyte doświadczenia wykonawcze.
Przedsiębiorstwo Metalarte, które działa na rynku od początku lat 90-tych specjalizuje się w generalnym wykonawstwie realizacji, inwestycji z branży naftowo-gazowniczej, budowlanej, montażowej oraz inżynierskiej, a na swoim koncie ma już znaczną ilość z sukcesem zrealizowanych prac.
- Świadczymy również usługi związane z zabezpieczeniami antykorozyjnymi wszelkich konstrukcji inżynierskich, przemysłowych, rurociągów, zbiorników, konstrukcji i korpusów maszyn, urządzeń i innych – mówi Sławomir Pietyra, właściciel  firmy Metalarte.

 

metalarte instalacje przemysłowefot. MetalArte

 

Obok doświadczenia i wiedzy, ważnym czynnikiem jest też jakość materiałów stosowanych przez firmę realizującą inwestycję. W tym zakresie Metalarte współpracuje z czołowymi producentami i dystrybutorami materiałów budowlanych, stalowych, sprzętu malarskiego i izolacyjnego, które terminowo dostarczają materiały najnowszej generacji i wysokiej jakości, co umożliwia pracę w trudnych warunkach.
- Zwracamy szczególną uwagę na potrzebę stosowania ekologicznych materiałów i taką organizację robót, która nie wpływa negatywnie na stan środowiska naturalnego – podkreśla Sławomir Pietyra.

Realizacja inwestycji przemysłowych
Portfolio Metalarte z roku na rok poszerza się o przeprowadzone z sukcesem realizacje. Wśród nich znajduje się np. demontaż starego kanału spalin wraz z utylizacją wełny mineralnej na terenie zakładu TAURON Ciepło Sp. z o.o. Zakład Wytwarzania Tychy. Został tam również zamontowany nowy kanał wraz z podestami, kompensatorami i klapą żaluzjową. Firma wykonała również izolację termiczną nowej części kanału.
- Współpracowaliśmy też z firmą Pilkington Automotive Poland, dla której
wykonaliśmy konstrukcje antresoli oraz nowego cleanroomu, który przystosowaliśmy do nowej linii produkcyjnej szyb samochodowych – mówi Sławomir Pietyra.

 

metalarte instalacje przemysłowefot. MetalArte

 

W 2015 roku Metalarte wykonało kapitalny remont elektrofiltra oraz remont dyfuzorów i konfuzorów dla EDF Polska S.A. oddział nr 2 CUW w Krakowie.
Przedsiębiorstwo realizowało również prace dla Michelin Polska Sp. z o.o., gdzie został wykonany demontaż czterech linii do produkcji gumy. Zakres prac obejmował demontaż z przeznaczeniem do ponownego wykorzystania 4 linii mikserów wraz z system podawania i odbioru gumy o łącznej masie około 500 ton, zabezpieczenie urządzeń na czas transportu oraz ich załadunek na samochody ciężarowe. Firma wykonała również demontaż z przeznaczeniem do złomowania części urządzeń i instalacji wchodzących w skład linii do produkcji gumy. Cały proces złomowania odbywał się na obiekcie w warunkach podwyższonego ryzyka z wykorzystaniem technik nie iskrzących, a łącznie zdemontowanych zostało około 250 ton

Generalny wykonawca – elastyczność w realizacji prac
Jako generalny wykonawca Metalarte uwzględnia życzenia inwestorów w zakresie wyboru podwykonawców robót branżowych i dostawców urządzeń. Firma podejmuje się także współpracy jako podwykonawca robót budowlano-montażowych w ramach generalnego wykonawstwa inwestycji w zakresie robót budowlanych oraz prac modernizacyjnych i remontowych w szerokim zakresie branżowym.

 

metalarte instalacje przemysłowefot. MetalArte

 

Oferta Metalarte obejmuje prace z zakresu instalacji przemysłowych gazowych (stacje, węzły rozdzielczo-pomiarowe, tłocznie gazu, kopalnie gazu), chemicznych, energetycznych i innych. Firma wykonuje również konstrukcje stalowe hal i budynków przemysłowych, skidów (moduły dla zestawów sprężających, zbiorników i aparatów), estakad, pomieszczeń magazynowych, rurociągów przemysłowych ciśnieniowych (stalowych, kwasoodpornych), a także izolacji ciepłochronnych i zimnochronnych. Firma wykonuje też kapitalne remonty elektrofiltrów, montaże maszyn, urządzeń, taśmociągów i linii produkcyjnych.
- Realizujemy także prace z zakresu budownictwa ogólnego i przemysłowego (wraz z instalacjami socjalnymi oraz wykończeniowymi wnętrz), w szczególności w zakresie remontów, modernizacji i wykonawstwa budynków i pomieszczeń socjalnych, biurowych oraz przemysłowych – podsumowuje Sławomir Pietyra.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.metalarte-konstrukcje.pl

 

34-322 Gilowice k/Żywca , ul. Okrajnicka 6, woj. śląskie
tel. 608565451,