Chyba każdy z nas wracając z wakacji w hotelach czy ośrodkach wypoczynkowych marzył kiedyś o własnym domku letniskowym nad morzem czy nad jeziorem, nieruchomości odmiennej od każdej innej, z którą łączą nas tylko pozytywne, letnie wspomnienia. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się drewniany domek rekreacyjny. Dlaczego drewniany? Dlatego, że liczy się klimat, zdrowe spędzanie wolnego czasu i ekologia. W tych kategoriach drewno jako element konstrukcyjny nie ma sobie równych. A jeżeli myślimy o domku z drewna, to nie trzeba nikogo przekonywać, że najlepszymi budowlańcami w zakresie konstrukcji drewnianych są górale. Wobec tego wszyscy zainteresowani drewnianym domkiem letniskowym powinni zgłosić się do firmy Juhas, która znajduje się na terenie Beskidu Żywieckiego w miejscowości Rajcza.

 

domki rekreacyjne producent domow juhasfot. JUHAS s.c.

 

Od wyboru do koloru

W ofercie firmy Juhas znajdują się domki rekreacyjne różnego typu. Od najprostszych altanek, po piętrowe bungalowy. Wszystko w zależności od potrzeb użytkownika końcowego. Domki z oferty Juhas produkowane są z najwyższej jakości drewna świerkowego pozyskiwanego z terenów Beskidu Żywieckiego. Wykonane są metodą szkieletową pochodzącą z Ameryki Północnej i ze Szwecji. W konstrukcji budynku wykorzystuje się drewniane słupy o odpowiednim przekroju, które po zamontowaniu stanowią szkielet domu. Pomiędzy słupami umieszczona jest wełna mineralna.

 

Dlaczego drewno?

Wielu zapyta dlaczego mieliby się decydować na drewno. Otóż drewno jest uznawane za najbardziej ekologiczny i zdrowy materiał budowlany. Oddychające ściany chronią przed zbierającą się szczególnie w domkach rekreacyjnych wilgocią. Wysoka termoizolacyjność powoduje, że domki są ciepłe zimą a chłodne latem a co za tym idzie są oszczędne w eksploatacji.

 

wykonczenie domku rekreacyjnego juhas  fot. JUHAS s.c.

 

Jednym z najważniejszych argumentów za domkami z drewna jest to, że ich montaż jest skrócony do minimum, więc własnym letnim zakątkiem możemy się cieszyć już w kolejnym sezonie. Dodatkowo budynki produkowane przez firmę Juhas mogą być posadowione bądź na płycie betonowej, fundamencie lub bloczkach. Jak widać proces przygotowawczy również można wykonać w sposób niskobudżetowy. 

W związku z tym, że koncepcja szkieletu od początku nastawiona jest na ekonomiczność każdego projektu to koszty wykonania i postawienia domku rekreacyjnego są konkurencyjne wobec technologii tradycyjnych.  

Jednak najważniejsze jest to, że dom drewniany to przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera i zdrowy styl życia.

 

domki drewniane rekreacyjne juhas domki z drewna domek juhas wypoczynkowyfot. JUHAS s.c.

 

Możliwość kreacji obiektu

Klient który zdecyduje się na podpisanie kontraktu z firmą Juhas może brać czynny udział w kreacji wnętrza nowo powstającego budynku. Od użytkownika zależy rozmieszczenie okien, rodzaj schodów, wybór stolarki otworowej oraz wybór materiałów wykończeniowych. 

Możliwość rozwoju takiego budynku nie kończy się jednak na samym projekcie. Domy szkieletowe, dzięki swojej konstrukcji mogą być łatwo rozbudowywane lub przebudowane.

 

drewniane domy rekreacyjne producent domow drewnianych rekreacyjnychfot. JUHAS s.c.

 

Pełna oferta domków rekreacyjnych znajduje się na stronie firmy www.juhasenergia.pl. Jeżeli komuś z Państwa spodoba się domek letniskowy i polubicie drewno jako materiał budowlany to firma Juhas posiada również w ofercie domy całoroczne.

34-370 Rajcza, Rajcza 18, woj. śląskie
tel. 338643028,