W każdym domu plączą się metry rur, doprowadzających przede wszystkim ciepłą i zimną wodę oraz ogrzewanie. Niestety zapominamy, że przez brak izolacji instalacji przewodów ogrzewania i ciepłej wody traci się dużo energii.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Dlaczego izolacja termiczna rur jest taka ważna?
Zasada izolacji termicznej rurociągów jest prosta: im grubsza izolacja, tym mniejsze straty energii. Odpowiednio gruba otulina termoizolacyjna pozwala na oszczędzanie energii i zmniejszenie kosztów, chroni przed dźwiękiem i ogniem, zmniejsza skraplanie się wody i wilgotność ścian i pomieszczeń, ale także zapobiega powstawaniu bakterii z rodzaju legionella i daje perfekcyjną izolację cieplną.

 

steinbacher steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Jaka grubość izolacji rur c.o. będzie najlepsza?
Firma Steinbacher Izoterm, oferująca kompleksowe rozwiązania z pełnego wachlarza produktów izolacji budownictwa naziemnego oraz budownictwa technicznego, pod hasłem „Grubsze jest lepsze” poleca izolację przewodów rurowych za pomocą izolacji o grubości co najmniej 13 mm lub 20 mm. Aby ułatwić odpowiednią izolację przewodów c.o, firma Steinbacher Izoterm opracowała kompleksowy system izolacji rurociągów steinonorm® 300.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Czym jest system steinonorm® 300?
System steinonorm® 300, produkowany i oferowany przez firmę Steinbacher Izoterm, to szeroko rozpowszechniony i chętnie stosowany przez inwestorów kompleksowy system izolacji termicznej rurociągów. Podstawowym elementem systemu są cylindryczne otuliny z półsztywnej pianki poliuretanowej o różnej średnicy i grubości, a uzupełnieniem systemu są akcesoria montażowe. System jest przystosowany do standardowych wymiarów elementów instalacyjnych. Otulina steinonorm® 300 charakteryzuje się wyjątkowo niskim współczynnikiem przewodności ciepła, co wyróżnia ją spośród innych oferowanych na rynku. Ponadto otuliny steinonorm® 300 są nieszkodliwe dla zdrowia, odporne na insekty, odporne na działanie chemikaliów i środków stosowanych w budownictwie. Wieloletnia praktyka stosowania potwierdza doskonałe właściwości termoizolacyjne, użytkowe oraz niezmienne w czasie walory estetyczne całego systemu.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Jakie są najważniejsze właściwości systemu steinonorm® 300?
System steinonorm® 300 cechuje przede wszystkim bardzo dobra izolacyjność cieplna i duża odporność na kondensację, mikroby oraz insekty. System wyróżnia się także wyjątkowo łatwym sposobem montażu: samoklejące zakładki ułatwiają montaż i redukują znacznie nakłady pracy i koszty. Specjalnie zaprojektowane i wykonane rozcięcia, poślizgowe materiały, samoprzylepne taśmy oraz elementy na łuki i kolana, pozwalają zaizolować rurociąg w sposób poprawny i estetyczny.

W systemie dostępnych jest 5 grubości otuliny, każdy występuje w co najmniej kilku różnych średnicach. Dzięki temu otuliny steinonorm® 300 mogą być bez problemu dopasowane do każdej instalacji. System steinonorm® 300 jest także w 100% wolny od niebezpiecznego dla środowiska freonu, co czyni go przyjaznym środowisku.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Gdzie można zastosować system steinonorm® 300?
System steinonorm® 300 idealnie sprawdzi się podczas izolacji termicznej stalowych i miedzianych rurociągów centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody w budynkach mieszkalnych, administracyjnych i przemysłowych (z wyjątkiem sieci napowietrznych i wystawionych na działanie promieni słonecznych). System steinonorm® 300 przeznaczony jest do izolacji rurociągów, w których temperatura medium grzewczego nie przekracza + 135°C.

 

steinbacherfot. Steinbacher Izoterm

 

Czy to się opłaca?
Jak dużo rzeczywiście oszczędza się na energii grzewczej przy zastosowaniu odpowiedniej termoizolacji rur pokazują najnowsze obliczenia firmy Steinbacher Izoterm na przykładzie domu posiadającego ok. 90 m przewodów rurowych. Zgodna z normami izolacja rur obniża koszty ogrzewania takiego domu o prawie 80%. Jest to więc inwestycja, która zwraca się najczęściej w ciągu jednego roku – w zależności od ceny materiału opałowego. Jednak zawsze jest to inwestycja opłacalna!

Więcej informacji na temat oferty firmy Steinbachr znajdziesz na stronie: www.steinbacher.pl

05-152 Czosnów, ul. Gdańska 14, woj. mazowieckie
tel. 22 785 06 90,