W trosce o środowisko

– Nasza nowa elastyczna pianka poliuretanowa EKOMFORTAN powstaje przy udziale składników pochodzenia naturalnego – wyjaśnia Janusz Rupacz, Dyrektor ds. Sprzedaży w Malborskich Zakładach Chemicznych „Organika” S.A. – EKOMFORTAN to pianka polieterowa, która otrzymywana jest metodą swobodnego spieniania. Surowce do jej tworzenia otrzymujemy z olejów roślinnych, a to pozwala nam zredukować zużycie surowców nieodnawialnych z paliw kopalnianych. W efekcie przyczyniamy się do redukcji śladu węglowego. Co bardzo ważne, dzięki wytężonej pracy naszych technologów mogliśmy wykorzystać biopoliole, a jednocześnie zachować parametry pianek, które znają i cenią nasi partnerzy i konsumenci.

Elastyczna pianka poliuretanowa produkowana ekologicznie

Nowa elastyczna pianka poliuretanowa EKOMFORTAN łączy w sobie ekologię oraz najlepsze właściwości. Przeznaczona jest do wypełnień tapicerskich, m.in. na oparcia, siedziska w sofach oraz w pufach, a także jako wypełnienie w materacach. Produkt pozwoli stworzyć wygodne meble, które będą cechować się wartością dodaną, bowiem mniejszym śladem węglowym.

Pianki BIO

Malborskie Zakłady Chemiczne „Organika” S.A. stawiają sobie za cel produkcję, która będzie miała jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Zakład angażuje się w zrównoważone wytwarzanie elastycznej pianki poliuretanowej, a w efekcie starań firmy, zgodnie z myślą zrównoważonego rozwoju, powstała seria pianek BIO.

Pianki z recyklingu

Dodatkowym działaniem, jakie wprowadziły Malborskie Zakłady Chemiczne „Organika” S.A. jest zastosowanie skrawków z produkcji na rzecz stworzenia kolejnych pianek.

– Staramy się chronić planetę na różne sposoby – mówi Janusz Rupacz. – W związku z tym zaczęliśmy wykorzystywać powstające w procesach produkcyjnych elastycznych pianek poliuretanowych skrawki, które następnie pozwalają nam tworzyć kolejne produkty, takie jak: wtórnie spienioną pianka ECOREPUR w postaci bloków, jak również podkłady pod wykładziny PIANOMAT® czy GRASSFOAM.

Certyfikowany systemem zarządzania środowiskowego

– Nasza firma wychodzi naprzeciw stale rosnącym oczekiwaniom, a ponadto bardzo poważnie traktuje ochronę środowiska i bezpieczeństwo pracowników. Jest to nasz strategiczny aspekt działalności, który znacząco wpływa na rozwój oraz umacnia zaufanie klientów do wszystkich realizowanych przez naszą procesów. Dlatego też, od kwietnia 2019 wprowadziliśmy certyfikowany systemem zarządzania środowiskowego, zgodny z wymaganiami normy PN EN ISO 14001:2015 – dodaje Janusz Rupacz.

Warto dodać, że Malborskie Zakłady Chemiczne „Organika” S.A., producent elastycznych pianek poliuretanowych, jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw w Polsce uzyskała certyfikat PN EN ISO 45001:2018. Wymagania obu norm zostały z sukcesem zintegrowane z wymaganiami wdrożonej już wcześniej normy PN EN ISO 9001:2015. Ponadto, zakład posiada także certyfikat (STeP) by OEKO-TEX®, który oznacza, że firma nieustannie wdraża procesy produkcyjne, jakie są przyjazne dla środowiska, optymalne dla zdrowia i bezpieczeństwa oraz stawia na społecznie akceptowalne warunki pracy.

Pianki już od ponad 60-ciu lat

Malborskie Zakłady Chemiczne „Organika” S.A. to znana i ceniona marka, która zaopatruje wiele firm. Firma tworzy i udoskonala różne gatunki pianek, dzięki którym ostateczni odbiorcy mogą komfortowo i zdrowo wypoczywać oraz spać. Odbiorcami elastycznych pianek poliuretanowych są głównie producenci z branży meblarskiej, jak również motoryzacyjnej i budowlano-remontowej. Produkty firmy trafiają do polskich oraz zagranicznych firm na całym świecie. Zakłady „Organika” S.A. mieszczą się w kilku krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.organika.pl

82-200 Malbork, Boczna 10 , woj. pomorskie
tel. +48 55 270 12 00,