Sztukateria elewacyjna – listwy i gzymsy elewacyjne

Sztukaterie z 30-letnią gwarancją

Dwa lata – na tyle czasu otrzymujemy zazwyczaj gwarancję, że sztukateria elewacyjna posłuży dobrze i nie będzie odpadać ani pękać. Firma Ornatum na swoje wyroby: listwy elewacyjne, gzymsy elewacyjne, kolumny, narożniki i inne produkty udziela aż 30 lat gwarancji. Skąd ta kolosalna różnica? Otóż tajemnica tkwi w technologii produkcji, która nawet jeśli jest nieco bardziej kosztowna i znajduje swoje odzwierciedlenie w cenniku sztukaterii elewacyjnej, to jednak w ostatecznym rozrachunku jest najbardziej opłacalna dla inwestora. Bo kogo stać na to, aby wymieniać gzymsy co dwa lata?

Listwy elewacyjne i gzymsy elewacyjne nie tylko w stylu dworkowym

Wbrew pozorom sztukaterie elewacyjne jako elementy o dużym potencjale dekoracyjnym wcale nie są zarezerwowane jedynie dla stylu willowego czy dworkowego, choć to właśnie tu najczęściej widujemy ozdobne bonie, pilastry, kolumny czy listwy elewacyjne. Tego typu elementy coraz chętniej wykorzystywane są też w bardziej nowoczesnych aranżacjach, w których stanowią dyskretne, ale bardzo istotne zwieńczenie całości – może to być np. prosty gzyms nad oknem, dodający charakteru i przełamujący surowość architektury subtelnym, ozdobnym akcentem. Dodatkowo – o czym warto pamiętać – sztukateria elewacyjna ma też funkcję praktyczną. Na przykład gzymsy elewacyjne są nie tylko dekoracją, ale także zabezpieczają elewację przed powstawaniem nieestetycznych zacieków.

Podobnie rolę pełnią też bonie czy narożniki, chroniąc podatne na uszkodzenia krawędzie budynków. Rola sztukaterii jest więc podwójna, a obok ogromnego potencjału dekoracyjnego mogą one przyczynić się do wydłużenia trwałości fasady budynku.

fot. Ornatum

Co istotne, sztukateria elewacyjna w każdej sytuacji, niezależnie od tego, jaki styl architektoniczny dominuje i jaka jest jej podstawowa rola, musi być trwała i solidna. Odpadające, kruszące się czy ulegające przebarwieniom listwy elewacyjne lub gzymsy elewacyjne będą przecież szpecić zamiast zdobić. Na co więc zwrócić uwagę wybierając dostawcę? Przede wszystkim na technologię produkcji, bo to ona decyduje o tym, na ile trwałe będą wyroby, które zdecydujemy się zamontować.

Na polskim rynku dominują styropianowe sztukaterie, piękne i efektowne, ale produkowane w całości ze styropianu, natryskiwanego pistoletowo różnymi masami. Efekt? Wysoka estetyka jest ich wyróżnikiem tylko na początku, maksymalnie przez okres trwania gwarancji, udzielanej w przypadku tego typu produktów najczęściej na dwa lata. Później, gdy zaczynają odpadać i pękać lub niejednokrotnie bywają wydziobywane przez ptaki, skutecznie oszpecają budynek, pokazując dobitnie czym są, mianowicie imitacją wykonaną ze styropianu, którego trwałość i estetyka pozostawia wiele do życzenia.

Sztukateria elewacyjna – trwałość na długie lata

W firmie Ornatum wszystkie produkty: gzymsy elewacyjne, pilastry, opaski, kolumny, narożniki, zworniki, listwy elewacyjne, wsporniki, bonie, pilastry powstają ze styropianu typu EPS 200, który stanowi rdzeń. Dokoła pokryty jest siatką z włókna szklanego, materiału szeroko stosowanego i cenionego w budownictwie z uwagi na wysoką trwałość. Następnie każdy z elementów pokrywany jest ciśnieniowo dwiema warstwami mrozo- i wodoodpornego polibetonitu.

fot. Ornatum

– Taka technologia produkcji daje sztukaterii elewacyjnej ogromną trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nawet silniejsze uderzenie nie powoduje wgnieceń czy pęknięć. Ponadto wytwarzane w ten sposób elementy są odporne na ekstremalne temperatury (od -50 do +70 stopni), a wystawione na ich działanie nie rozciągają się ani nie kurczą – mówią właściciele firmy Ornatum.

Cechą, która wyróżnia produkty oferowane przez Ornatum jest też specjalna, chropowata powierzchnia montażowa, która pozwala na solidniejsze i pewniejsze zainstalowanie elementu w wybranym miejscu niż w przypadku większości styropianowych sztukaterii elewacyjnych dostępnych na rynku. Dzięki temu gzymsy na elewacji oraz listwy na elewacji nie będą odpadać nawet w przypadku najbardziej ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Z uwagi na specyfikę produkcji w porównaniu do alternatywnych sztukaterii, produkty Ornatum mają też wyraźniejsze, bardziej ostre kształty, co przekłada się oczywiście na lepszą estetykę całości.
– Choć nasz cennik sztukaterii elewacyjnych i innych elementów – również tych stosowanych wewnątrz – jest nieco wyższy niż konkurencyjnych firm, to warto jednak pamiętać, że różnica w cenie jest niewielka, natomiast różnica w jakości – ogromna. 30 lat gwarancji to liczba, która zresztą mówi sama za siebie – podkreślają właściciele.

fot. Ornatum

Sztukateria elewacyjna: cennik kontra jakość, czyli na co zwracać uwagę

Cennik – często to właśnie on jest dla inwestora najważniejszy na etapie realizacji inwestycji, bo liczy się przecież każdy grosz. A przecież chyba każdy z nas ma za sobą nieprzyjemne doświadczenie, gdy próbując zaoszczędzić, kupił produkt o niskiej jakości, skazując się na konieczność ponownego zakupu i w efekcie – na podwójny wydatek. Sztukateria elewacyjna, zwłaszcza listwy czy gzymsy na elewacji są szczególnie wystawione na działanie warunków atmosferycznych – na opady, zimno i promieniowanie słoneczne. Nie trzeba być specjalistą, aby zdać sobie sprawę, że „natryskiwane gzymsy” nie wytrzymają długo, a krótka, udzielana zaledwie na dwa lata gwarancja to nie przypadek.

fot. Ornatum

30 lat gwarancji, jakie na swoje wyroby daje firma Ornatum to na rynku fenomen, za którym idzie ogromne doświadczenie, zaawansowana technologia, w pełni zautomatyzowana fabryka, a także możliwość wykonania profesjonalnej wizualizacji 3D i wyprodukowania w krótkim czasie dowolnego wzoru na życzenie klienta.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ornatum.pl

21-500 Biała Podlaska, Styrzyniec ul.Podleśna 10, woj. lubelskie
tel. 786282617, www.ornatum.pl


Liczba odwiedzin: 296 | Data publikacji: 2019-08-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


23.06.2016 | Wykańczanie wnętrz
Potrzeba jest matką wynalazku, a to, co...
28.09.2015 | Sztukateria
Krzywe ściany, trudność z zamaskowaniem kabli i...
deska elewacyjna
Elewacja drewniana to nowoczesny, a jednocześnie ponadczasowy...
Romantyczne biele, modne szarości, intrygujące zielenie, nasycone...
Kasetony elewacyjne stalowe sprawdzą się, gdy nie...
06.08.2019 | Domy drewniane
Domki drewniane letniskowe to dla wielu osób...
Contractors-glowne
Donice ze stali corten, donice betonowe... Producenci są...
płytki klinkierowe
Płytki klinkierowe elewacyjne to rozwiązanie, którego popularność...
Budujesz dom i stoisz przed wyborem farby...
Produktem, który w ostatnich latach bezkonkurencyjnie podbił...
Ideały podobno nie istnieją. Podobno… Organizacja Building...
21.02.2019 | Rusztowania
Dla zachowania pełnego bezpieczeństwa na budowie niezbędne...
Balustrady z lin pionowych i balustrady z...
blachy perforowane
27.11.2018 | Blachy
Blachy perforowane to materiał, który stał się...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
hale magazynowe
Czy magazyn lub sklep da się wybudować...
płytki dekoracyjne
Płytki dekoracyjne to najczęściej wykorzystywany pomysł na...
rozbiórki budynków
18.09.2018 | Rozbiórki, wyburzenia
Prace wyburzeniowe wymagają ogromnej wiedzy oraz doświadczenia....
Dachówka ceramiczna płaska to jedno z najchętniej...
beton-architektoniczny
W dobie indywidualizacji zamówień prywatnych inwestorów oraz...
25.07.2018 | Systemy budowlane
Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga...
Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych...
Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor...
Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie
woj. podkarpackie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: ornatum, sztukateria, elewacja, gwarancja,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy