Płytki stara cegła – na podłogę, taras, schody, parapet

Niesztampowe wnętrza, czyli znany materiał w nowej odsłonie

Płytki ceglane, deski, parkiety – rozwiązanie, które wybierzemy do wykończenia podłogi lub tarasu ma niebagatelne znacznie, ponieważ to właśnie ten element w znacznym stopniu określa charakter całego pomieszczenia. Szeroka dostępność różnorodnych materiałów do wykładania podłóg, tarasów, schodów może jednak sprawić nie lada kłopot. Jednym z nieszablonowych pomysłów może być wyłożenie tych powierzchni cegłą – rozwiązanie, które wbrew obiegowej opinii wcale nie musi być drogie i kłopotliwe w eksploatacji.

Stara cegła – plusy i minusy
Ile pomysłów, tyle różnych aranżacji wnętrz i przestrzeni wokół domu. Dziś nie jesteśmy skrępowani żadnymi konwencjami jeśli chodzi o pomysły na urządzenie domu. Czy jednak naprawdę? Czasem tym, co nas ogranicza, jest sam materiał, który – mimo nieprzeciętnych walorów wizualnych – nie zawsze sprawdzi się w roli, jaką dla niego zaplanowaliśmy.
– Przyczyny są oczywiste. Cegła na schodach czy tarasie prezentuje się bardzo ciekawie, ale w czasie eksploatacji możemy spodziewać się wielu problemów związanych z tym materiałem. Przede wszystkim cegła z czasem zacznie się kruszyć – jest to zjawisko tzw. lasowania, co sprawi, że schody i taras będą wyglądały nieatrakcyjnie, a ponadto źle będzie się po nich chodzić – mówi Robert Świerżewski z firmy Elkamino Dom, która oferuje m.in. płytki cementowe w stylu „stara cegła”.

 

płytki stara cegła płytki stara cegłafot. Elkamino Dom

 

Wadą cegły, niezależnie od tego, czy będzie to cegła rozbiórkowa, czy klinkierowa, jest też jej ciężar. Jeśli nie chcemy zapłacić kroci na wymurowanie całych schodów z cegły, która jest przecież budulcem relatywnie drogim, alternatywą będzie ich obłożenie tym materiałem – musimy jednak liczyć się z tym, że obciążenie konstrukcji schodów może okazać się zbyt duże.
Z drugiej strony – trudno znaleźć materiał, który dawałby tak duże możliwości aranżacyjne, przełamując jednolite pod względem koloru i faktury powierzchnie. Cegła sprawdzi się przecież zarówno we wnętrzach w stylu rustykalnym, gdzie jest podstawowym komponentem budującym ciepły klimat wiejskiej chaty, poprzez przestrzenie industrialne, w których jest niezbędnym składnikiem surowego, przemysłowego wystroju, aż do nowoczesnych wnętrz, w których często staje się designerskim dopełnieniem całości.
Czy w związku z ograniczeniami, jakie stwarza sam materiał, rzeczywiście musimy stawać przed wyborem: swoboda aranżacji lub zgoda na rozwiązanie nietrwałe i kosztowne?
– Oczywiście nie. Rozwiązaniem tego dylematu są płytki cementowe. Wybierając je jako wykończenie schodów, tarasów, podłóg czy parapetów możemy efektownie dopełnić aranżację, wykorzystując cały potencjał, jaki drzemie w starej cegle. Jednocześnie nie musimy przy tym martwić się o trwałość czy ciężar takiego rozwiązania – mówi Robert Świerżewski.

 

płytki stara cegłafot. Elkamino Dom

 

Płytki cementowe jak stara cegła – we wnętrzu i na zewnątrz budynku
Oferowane przez firmę Elkamino Dom płytki stara cegła są odporne na warunki atmosferyczne i bardzo trwałe, dzięki czemu bez przeszkód można obłożyć nimi taras lub schody zewnętrzne, zyskując oryginalne efekty dekoracyjne. Struktura powierzchni z takich płytek ma też większą przyczepność – zaleta nie do przecenienia zwłaszcza zimą, gdy oblodzone stopnie lub tarasy grożą wypadkiem.

 

płytki stara cegłafot. Elkamino Dom

 

Wykorzystując ten materiał do kreowania przestrzeni wewnątrz budynku, nie jesteśmy z kolei ograniczeni – jak w przypadku zwykłej cegły – grubością materiału.
– Zazwyczaj w mieszkaniach brakuje miejsca na grube płytki, nie mówiąc już o pełnej cegle. Dzieje się tak ze względu na poziom wylewek i konieczność licowania z podłogami wykonanymi z innych materiałów w sąsiednich pokojach. Dzięki temu, że płytki stara cegła mają zaledwie 1,5 lub 3,5 cm grubości, nie ma żadnych przeszkód, aby ułożyć je na podłodze. Ponadto wyrób ten spełnia wymagania temperaturowe jeżeli chodzi o zastosowanie ogrzewania podłogowego – podkreśla Robert Świerżewski.
Pole do popisu dla twórczej wyobraźni otwiera mnogość różnych rodzajów płytek: są to płytki płaskie w kilku rozmiarach, kilka rodzajów płytek stopnicowych i parapetowych, płytki skrajne o wykończeniu zaokrąglonym lub prostym i inne, co pozwala na kompleksowe wykonanie podłóg, schodów, tarasów i parapetów w stylu starej cegły.

 

płytki stara cegła płytki stara cegłafot. Elkamino Dom

 

Aranżacje ze starej cegły – wyróżnij się!
Jednak dla przeciętnego Kowalskiego, obok trwałości, równie ważne są walory wizualne. Podłoga, taras czy parapet obłożone płytkami z oferty Elkamino Dom do złudzenia przypominają starą cegłę, z jej nieregularną, przełamującą monotonię powierzchnią i oryginalną kolorystyką. Po zabezpieczeniu płytek środkami impregnującymi bardzo łatwo utrzymać je w czystości, przez co podłoga czy taras będą cieszyć oko przy niewielkim nakładzie pracy i niekłopotliwej eksploatacji.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.elkaminodom.pl

05-822 Milanówek, Ul. Średnia 33, woj. mazowieckie
tel. 468564040, 509477770,


Liczba odwiedzin: 8916 | Data publikacji: 2016-04-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


O tym, że stylowe i eleganckie płytki...
11.12.2017 | Chemia budowlana
Czy styl industrialny, który ostatnimi laty zdominował...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
Nawet najbardziej oryginalny projekt aranżacji wnętrz napotyka...
Nie szata zdobi człowieka, ale na pewno...
Trend, aby w aranżowaniu przestrzeni wokół nas...
Po długich latach siermiężnej, PRL-owskiej rzeczywistości w...
Mody w budownictwie i aranżacji wnętrz zmieniają...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
Jeszcze kilka - kilkanaście lat temu poza...
30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
Adaptacja i renowacja starych budynków to zadanie...
16.06.2015 | Chemia budowlana
Trudno dziś znaleźć dom czy ogród bez...
Wygodne fotele, ogień w kominku i piękne,...
Wraz z modą na styl industrialny przyszedł...
Cegła to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
Nie szata zdobi człowieka, ale bez wątpienia...
Warto wiedzieć, że na percepcję wnętrza wpływają...
Marzy ci się piękna, nowoczesna elewacja z...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. lubuskie
woj. świętokrzyskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: płytka imitująca starą cegłę, stara cegła, płytki, płytka cementowa, płytka cegła, płytki ceglane, stara cegła cena, imitacja cegły, płytki cegłopodobne, plytki ceglane, płytki z cegły, schody ceglane, stara cegła, plytki lub tapety stara cegla, plytki cementowe, cementowe plytki podlogowe, płytka cementowa
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy