Czy cegła na fasadzie to dobry pomysł?

Taka wątpliwość może zrodzić się w głowie inwestora, który oglądał kiedykolwiek stare mury nadgryzione zębem czasu. Dzięki nowoczesnej technologii inwestor może porzucić wszelkie obawy. Obecnie cegła może być z powodzeniem stosowana do wykańczania fasady domu, ponieważ charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i nie ulega uszkodzeniu pod wpływem czynników atmosferycznych. Co z płytkami imitującymi cegłę, które posiadają fakturę. Faktura nie jest obecnie problemem i nie przyczynia się do gromadzenia zanieczyszczeń. Wprost przeciwnie, sprawia, że z łatwością z cegły elewacyjnej usuwa się brud. Co więcej stosowna impregnacja jest gwarancją estetycznego wyglądu na długie lata.

fot. Elkamino Dom

Alternatywa dla ścian dwuwarstwowych

Ściana dwuwarstwowa, gdzie zewnętrzna warstwa jest zbudowana z ładnej cegły z estetyczną spoiną to wspaniale wyglądające rozwiązanie ma ono jednak pewne wady. Po pierwsze ściany dwuwarstwowe są coraz rzadszym sposobem budowy ze względu na koszty materiałów i robocizny. Po drugie coraz bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące ocieplania budynków wymuszają na inwestorach stosowanie coraz grubszych warstw izolacji. Tym samym ściana dwuwarstwowa stała się po prostu droga i nie praktyczna. Cegłę więc nie tylko można, ale i warto zastąpić cementowymi płytkami wysokiej jakości, takimi jak oferowane przez firmę Elkamino Dom. W ofercie znajduje się nie tylko decor cegła naturalna, ale też inne ciekawe propozycje.

fot. Elkamino Dom

Cegły od Elkamino Dom

Cegły można stosować na różnego rodzaju dociepleniach uzyskując efekt naturalnej cegły. Płytki są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, co pozwala na idealne dobranie ich do charakteru budynku i jego otoczenia. Proponowane przez Elkamino Dom wyroby jak cegła naturalna doskonale wpisują się we współczesne style architektoniczne. Tworzą klimatyczne przestrzenie o unikalnym wyglądzie i wyjątkowej estetyce. Ponadto są one odporne na mróz, promienie UV i inne czynniki zewnętrzne, Poprawiają one także właściwości termoizolacyjne budynku.

fot. Elkamino Dom

Różne oblicza cegły

Dzięki bogatemu portfolio produktowemu elewacja domu może przybrać praktycznie dowolny styl. Do wykończenia fasady w stylu industrialnym sprawdzi się Stara Cegła Szara, Stara Cegła Brązowa i Stara Cegła Naturalna. Inwestor może też zdecydować się na elewację grafitową, która skomponuje się chociażby z tak popularnym w dzisiejszym designie metalem. Z kolei fasada wykonana z płytek w odcieniu brązowym (Staropolska beżowo brązowa) doskonale wpasuje się w otoczenie, w którym lokowane są drewniane akcenty.

fot. Elkamino Dom

Firma Elkamino Dom nie boi się też stawiać na mocniejsze, awangardowe akcenty. Dla wszystkich, którzy kochają kolory i mają ochotę się wyróżnić przygotowano zupełnie inną kolekcję. Wyraźnie odróżnia się od wszystkich, które do tej pory znajdowały się w ofercie. Płytki Stara Cegła Kolekcja Pastelowa przyciąga uwagę kolorami różu, czerwieni, żółci i błękitu. Prócz soczystych kolorów w kolekcji znajduje się też bielona wersja całej palety. Dlatego Kolekcja Pastelowa przypadnie do gustu zarówno wielbicielom pop-artu jak i tych, którzy co prawda lubią kolory, ale są zwolennikami dużo bardziej stonowanych stylizacji nawiązujących chociażby do bardzo tradycyjnego muru rzymskiego w nieco odmiennej kolorystyce.

fot. Elkamino Dom

Płytki cementowe imitujące cegłę od Elkamino Dom na pewno spełnią oczekiwania fanów stylu rustykalnego, tak na elewacji, jak i we wnętrzach. Ale oferta firmy, to nie tylko ukłony w stronę cegły. W ofercie znajduje się również beton architektoniczny. Płyty w różnych rozmiarach i kształtach. Podobnie jak płytki imitujące wzór cegły może być stosowany na podłogi i tarasy.
Więcej o ofercie firmy można dowiedzieć się na www.elkaminodom.pl

05-822 Milanówek, ul. Średnia 33, woj. mazowieckie
tel. 468 564 040, 509 477 770,