Stal nierdzewna dla Budownictwa i Architektury

Wszechstronne zastosowania stali nierdzewnej firmy Aperam

Duża dowolność w wyborze formy i powierzchni sprawia, ze pokrycia dachowe czy elewacje ze stali nierdzewnej Uginox pasują do różnych warunków atmosferycznych i różnych stylów architektonicznych: nowoczesnych i historycznych.

Trwała, łatwa w utrzymaniu i samoodnawialna stal nierdzewna to rozwiązanie odpowiadające koncepcji zrównoważonego rozwoju. To materiał ekologiczny, ponieważ jest w 100% przetwarzalny i neutralny dla środowiska: w kontakcie z wodą i powietrzem nie powoduje wytrącania żadnych działających negatywnie na środowisko związków chemicznych. Doskonałe właściwości fizyczne stali nierdzewnej, takie jak niska rozszerzalność termiczna, wysoki współczynnik przewodzenia ciepła czy duża sprężystość pozwalają na niemal nieograniczone wykorzystanie tego materiału.

 

stal nierdzewna dla budownictwafot. Aperam

 

Stal nierdzewna – połączenie trwałości i ekonomiczności
Stal jest stopem żelaza i węgla. Stal nierdzewna jest stalą, która zawiera w swojej masie minimum 10,5% chromu i mniej niż 1,2% węgla. Chrom – najważniejszy dodatek stopowy – dzięki połączeniu z tlenem absorbowanym z powietrza lub/i z wody – wytwarza niewidoczną warstwę ochronną odporną na korozję, do tego naturalnie odnawialną. Taki skład sprawia, że pokrycia dachowe i elewacje ze stali nierdzewnej uważa się za jedne z najtrwalszych rozwiązań, odpornych na czynniki atmosferyczne. Stal nierdzewna bardzo dobrze sprawdza się nawet w górach – tam, gdzie konstrukcje muszą charakteryzować się szczególnie dużą odpornością na wiatr i śnieg.
Jest to jednocześnie rozwiązanie ekonomiczne – stabilność cen materiałów używanych do produkcji stali nierdzewnej oraz porównywalność kosztów obróbki i instalacji do innych tradycyjnie stosowanych metali zdecydowanie zwiększa jej konkurencyjność. W połączeniu z trwałością wyrobu oraz łatwością utrzymania i konserwacji wybór stali nierdzewnej na pokrycie dachowe lub elewację wydaje się być najrozsądniejszym z możliwych.

 

stal nierdzewna stal nierdzewna dla architekturyfot. Aperam

 

Pokrycia dachowe ze stali nierdzewnej Uginox
Pokrycia dachowe są najpowszechniejszym zastosowaniem dla stali nierdzewnej. Najbardziej popularnym materiałem dachowym jest patynująca stal nierdzewna UGINOX Patina. Jest to stal nierdzewna powlekana elektrolitycznie z obydwu stron bardzo cienką warstwą cyny (100%). Cyna tonuje naturalny połysk stali nierdzewnej, umożliwiając jej wtopienie się we wszystkie środowiska. Różne techniki pokryć dachowych: krycie „na rąbek stojący” czy krycie „na listwę” sprawdzają się w każdych warunkach i na każdych budowlach. Montowane na miejscu dachy z arkuszy stali nierdzewnej techniką „na rąbek stojący” doskonale pasują do współczesnych jak i do klasycznych stylów architektonicznych, podczas gdy krycie „na listwę” sprawdza się szczególnie przy renowacjach. Technika „na rąbek stojący” lepiej sprawdzi się w przypadku wypukłych powierzchni i złożonych kształtów, typu kopuły, stożki. Technika „na listwę” natomiast ułatwia wymianę elementów w przypadku potrzebnej naprawy.  W obu przypadkach bardzo łatwo zmniejszyć koszty przez użycie długich oraz lżejszych elementów, co zmniejsza liczbę poprzecznie łączonych rąbków i lutowań, zapewniając maksymalne zabezpieczenie przed działaniem warunków atmosferycznych.

 

stal nierdzewnafot. Aperam

 

Stal nierdzewna Uginox jako okładzina fasadowa
Coraz większą popularność zdobywają wykonane ze stali nierdzewnej elewacje i osłony przeciwsłoneczne. Pokrycia elewacyjne ze stali nierdzewnej odpowiadają w pełni oczekiwaniom projektantów i inwestorów, pozwalając na utrzymanie ciągłości elewacji w zgodzie z jej pozostałymi elementami oraz umożliwiając pokrycie całego budynku. Zastosowanie stali nierdzewnej zapewnia nie tylko świetne efekty wizualne, ale także akustyczne i termiczne. Dostępne są różne techniki wykonania elewacji ze stali nierdzewnej: elewacje z profili zimnowalcowanych, elementy elewacyjne z blachy profilowanej, kasetony czy płyty elewacyjne „Łuska”. Każda z tych technik ma swoje zalety, które warto wykorzystać w umiejętny sposób. Szeroka gama rozwiązań ze stali nierdzewnej w połączeniu z licznymi możliwościami wykończenia powierzchni umożliwia wybór, który gwarantuje trwałość konstrukcji. Profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego gatunku stali, sposobu realizacji oraz odpowiedniej pielęgnacji, gwarantuje sukces każdego rozwiązania.

 

zastosowanie stali nierdzewnejfot. Aperam

Względnie nowym zastosowaniem stali nierdzewnej są osłony przeciwsłoneczne.  Montowane są na stałych lub ruchomych szynach, w pozycji pionowej, poziomej lub skośnie. Coraz częściej są stosowane ze względu na estetykę oraz zdolność filtracji światła. Osłony przeciwsłoneczne czynnie pomagają też w regulacji temperatury, co znacznie przyczynia się do komfortu użytkowania pomieszczeń szczególnie latem.

 

zastosowanie stali nierdzewnejfot. Aperam

 

Inne zastosowania stali nierdzewnej
Stal nierdzewna sprawdzi się zwłaszcza w środowisku o dużej wilgotności powietrza, czyli np. na basenach. Może zostać użyta do wyłożenia korpusu basenu, ale też do wykonania drabinek, desek do skakania do basenu, słupków startowych oraz systemów dystrybucji wody. Materiał ten stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Mimo wyższego kosztu instalacji, zdecydowanie niższe koszty eksploatacji sprawiają, iż z upływem czasu całkowity koszt inwestycji ze stali nierdzewnej jest dużo niższy niż realizacja wykonana w technologii tradycyjnej. Co istotne, właściwości stali nierdzewnej i sposób jej montażu ograniczają rozwój bakterii, a dezynfekcja takich powierzchni jest zdecydowanie łatwiejsza. Zastosowania stali nierdzewnej Uginox przeznaczonej dla budownictwa i architektury są różnorodne i ograniczone jedynie wyobraźnią.

Szczegółowa oferta firmy Aperam dostępna jest na stronie www.uginox.com

 

41-103 Siemianowice Slaskie , ul. Henryka Krupanka 97 , woj. śląskie
tel. 32 76 36 116,


Liczba odwiedzin: 1317 | Data publikacji: 2015-05-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


08.12.2020 | Stal, wyroby stalowe
ATT Inox Drain to polskie przedsiębiorstwo o...
Ciężkie, drewniane balustrady schodowe – choć dla...
14.04.2015 | Stal, wyroby stalowe
Niewiele jest materiałów, które mają tak wszechstronne...
29.06.2021 | Studnie
Własne ujęcie wody pitnej to coraz częściej...
Jakie systemy można zastosować do tworzenia zielonych ścian...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
27.11.2019 | Izolacje
SOPREMA Polska oferuje pełną gamę najwyższej jakości...
31.07.2019 | Techniki zamocowań
Firma Bandimex to niemiecka precyzja i dokładność...
Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nasza działka, na...
20.04.2018 | Systemy budowlane
Przebywając we wnętrzu, bez względu na to...
13.02.2018 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody zabiegowe, schody dywanowe, schody kręcone,...
19.01.2018 | Systemy kominowe
Coraz więcej słyszymy o czujnikach smogu, o...
Liny ze stali nierdzewnej to bardzo uniwersalny...
17.06.2016 | Stal, wyroby stalowe
Na kraty pomostowe natykamy się niemalże na...
Stalowe, plastikowe, z włókna szklanego... jakie donice...
Firma Hörmann oferuje nowe niezwykle atrakcyjne wzory...
Kurtyna powietrzna to sprawdzone rozwiązanie chroniące przed...
Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa...
19.02.2015 | Systemy budowlane
Wybudowanie hali i wyposażenie jej w niezbędne...
15.12.2014 | Kominki
W dawnych (choć nie aż tak bardzo...
Nie szata zdobi człowieka, ale bez wątpienia...
Pomieszczenia czyste typu cleanroom jeszcze niedawno wydawały...
Budownictwo, branża spożywcza, motoryzacyjna, kolejowa, lotnicza, szeroko...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: stal nierdzewna, zastosowanie stali nierdzewnej
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy