Izolacja nakrokwiowa dobrze znane zalety

Termoizolacja wykonana w ten sposób aby spoczywała na krokwiach pozwala na zapewnienie szczelnej i jednorodnej otuliny dachu. Przekłada się to na efektywne wyeliminowanie mostków termicznych. Konstrukcja dachu znajduje się pod termoizolacją, a więc w ciepłym i suchym obszarze. Lekkie i poręczne elementy termoizolacyjne z połączeniem na pióro i wpust dookoła płyt są wytrzymałe na ściskanie i można po nich chodzić.

Ocieplenie dachu od zewnątrz pozwala również zwiększyć przestrzeń użytkową pomieszczeń znajdujących się na poddaszu i zapewnić w nich właściwy komfort cieplny dla mieszkańców.

Nowe wymagania techniczne WT 2021

Od stycznia 2021 roku należy dostosować się do nowych standardów energetycznych. Normy wprowadzają m.in. niższą wartość współczynnika przenikania ciepła dla dachów płaskich oraz stromych. Wartość współczynnika przenikania ciepła U przegród zewnętrznych w przypadku dachów zmniejszyła się z 0,18 do 0,15 W/(m2·K).

Dlatego firma Bauder stworzyła BauderECO

fot. Bauder Polska

Nakrokwiowa termoizolacja z biomasy

Dlaczego wybór padł właśnie na biomasę? Bo jest to materiał w pełni biodegradowalny oraz nieszkodliwy dla środowiska.

Na biomasę składają się wszystkie ciekłe bądź stałe substancje pochodzenia zwierzęcego i roślinnego, które podlegają procesowi biodegradacji. Substancje te pobierane są z różnego rodzaju odpadów i produktów biodegradowalnych, a także pozostałości przemysłu przetwórczego oraz produkcji rolnej i leśnej. Zgodnie z przedstawioną definicją, biomasę można pozyskiwać także z odpadów generowanych przez gospodarstwa domowe. Przekłada się to więc również na jej dużą i łatwą dostępność, a firma Bauder uczyniła ją innowacyjnym materiałem.

fot. Bauder Polska

BauderECO ma właściwości jak płyty PIR

Może być położony na dach płaski i skośny. Posiada właściwości fizyczne budowlane na poziomie konwencjonalnych materiałów izolacyjnych wytworzonych z poliuretanu. Jego rdzeń składa się jednak w 75 procentach z biomasy pozyskanej w rolnictwie, a także odpadów pochodzących z recyklingu i materiałów naturalnych. Wszystko to daje wyjątkowo wysoką izolacyjność na poziomie λ 0,023/0,024. Jednocześnie należy pamiętać, że te parametry osiąga się przy bardzo niewielkim zużyciu energii i surowców. Dodatkowymi zaletami wynikającymi z użycia biomasy są niski ciężar i wysoka wytrzymałość na ściskanie.

fot. Bauder Polska

Rdzeń to nie wszystko

Pokrywa go wykonana z wapienia muszlowego i włókniny szklanej dwustronna, oddychająca powłoka.

Warstwa kryjąca to z kolei specjalna tkanina, która składa się z czystego odmianowo rodzaju włókniny PP, która po wykorzystaniu może być poddana recyklingowi. Tak otrzymana powierzchnia jest bardzo wytrzymała i antypoślizgowa. Tym samym umożliwia bezpieczne chodzenie po dachu nawet w warunkach dużej wilgotności powietrza lub po opadach atmosferycznych.

Nie zapomniano także o zastosowaniu daleko idących ułatwień w montażu termoizolacji BauderECO. Nadrukowana na warstwę kryjącą kratka o szerokości 10 cm ułatwia docinanie połączeń i detali oraz stanowi ułatwienie podczas montażu kontrłat. A samoprzylepne zakłady poziome i pionowe na powłoce są ekonomiczne i przyjazne w użytkowaniu. Zapewniają one właściwe sklejenie termoizolacji, dzięki czemu natychmiast po montażu izolowana powierzchnia staje się wiatroszczelna i odporna na tzw. przepływ wsteczny.

fot. Bauder Polska

BauderECO jest bezpieczny dla zdrowia

BauderECO nie tylko sam jest wykonany z ekologicznych surowców, ale też gwarantuje utrzymanie wysokiej jakości powietrza w pomieszczeniu. Termoizolacja od firmy Bauder nie uwalnia do atmosfery lotnych związków organicznych, nie zawiera bowiem formaldehydów, spoiw czy innych dodatków – przykładowo przeciwko szkodnikom czy pleśni.

Z pewnością spełni on oczekiwania wykonawców i inwestorów, którzy chcą wznosić budynki w ekologicznej technologii.

Więcej o produkcie można przeczytać na www.bauder.pl

61-719 Poznań, ul. Kutrzeby 16 G lok. 141, woj. wielkopolskie
tel. (061) 88 57 900,