Dachówki rustykalne są piękne i nadają wyjątkowości każdemu budynkowi.  Charakterystyczne dla domów z południa Europy, są coraz częściej spotykane w polskim budownictwie. Pasują zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej architektury. Dachówka włoska jest ponadto świetną alternatywą dla blachodachówki. Jest trwała, solidna i dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej.

 

Dachówka płaska Terreal Volnay Tandem Dachówka płaska Terreal Volnayfot. 1. Dachówka płaska Terreal Volnay Tandem / fot. 2. Dachówka płaska Terreal Volnay Tandem

 

Dachy rustykalne – włoska elegancja
Włoska architektura to klasyka w najpiękniejszym wydaniu. Tradycyjne dachy z wypalanej gliny przywołują na myśl urocze sycylijskie miasteczka. Dlaczego tak urzekający widok nie mógłby pojawić się w polskim krajobrazie? Jak najbardziej! A to za sprawą dachówek w stylu śródziemnomorskim.

 

Dachówka Grand Cru Terreal Brown Dachówka Grand Cru Terreal Burgundy Sandfaced Dachówka Grand Cru Terreal Champagne Sandfacedfot. 1. Dachówka Grand Cru Terreal Brown / fot. 2. Grand Cru Terreal Burgundy Sandfaced / fot. 3. Grand Cru Terreal Champagne Sandfaced

 

Dachówka włoska, dachówka portugalka to propozycje dla miłośników południowoeuropejskiej klasyki. Dachówki posiadają profil o większej krzywiźnie. Dzięki temu tworzą ciekawy wizualnie dach o unikatowej formie. Pasują zarówno do nowoczesnego budownictwa, jak i tradycyjnych domów. Współgrają z budynkami o prostej bryle, elewacją w jasnych kolorach, zielenią ogrodu i kutym ogrodzeniem. Pasują także do drewna i kamienia – tworząc dom w rustykalnym klimacie. Ponadczasowy urok dachówek włoskich wykorzystują nie tylko inwestorzy prywatni, ale także biznesowi – budując restauracje, hotele, ośrodki wypoczynkowe.

 

Dachówka Royalcoppo Tognana Dachówka SanMarcofot.1. Dachówka Royalcoppo Tognana / fot. 2. Dachówka SanMarco

 

Inwestorzy o wyrafinowanych gustach powinni zainteresować się możliwościami, jakie daje dachówka płaska. Pasuje ona do wielu stylów architektonicznych, co zawdzięcza nie tylko geometrycznej formie, ale również szerokiej gamie odcieni, w której jest dostępna. Dachówka płaska sprawi, że nowoczesny budynek z przeszkleniami będzie niezwykle elegancki, dom jednorodzinny wyróżni się w sąsiedztwie, a mały, górski hotel wyda się luksusowy. Dachówka ceramiczna płaska sprawdzi się także na starych budynkach. Dzięki niej dodatkowo podkreślimy urok i wiek takich obiektów. Coraz modniejsze są również płaskie dachówki małoformatowe bez zamków. Tworzą one piękny, symetryczny dach pasujący zarówno do budownictwa tradycyjnego, jak i nowych, modernistycznych obiektów. W szczególności dedykowane są na duże dachy o regularnym kształcie.

 

Dachówka SanMarco Antyczna Evo kolor Adige Dachówka SanMarco Antyczna Evo kolor Classico Dachówka SanMarco Antyczna Evo kolor DolomiteDachówka SanMarco Antyczna Evo / fot. 1. kolor Adige / fot. 2. kolor Classico / fot. 3. kolor Dolomite

 

Ciekawą propozycją są dachówki rustykalne typu mnich-mniszka. Nawiązują one do estetyki dachów budowanych przez starożytnych Greków i Rzymian. Ich ponadczasowy kształt urzeka prostotą. Pięknie prezentują się na dachach luksusowych rezydencji. Za ich sprawą dom będzie wyglądał jak rzymska willa. Ich zalety wiążą się także z użytkowaniem. Dachówka mnich-mniszka ma bardzo dobrą zdolność do odprowadzania wody opadowej. Zapewnia szczelne pokrycie dachowe, nawet podczas intensywnych ulew. Dachówki są ponadto mrozoodporne i bardzo wytrzymałe. Dlatego sprawdzają się w naszym zmiennym i dość chłodnym klimacie.

 

Dachówka SanMarco Antyczna Evo kolor Medievale Dachówka SanMarco Antyczna Evo kolor Ticino Dachówka SanMarco Antyczna Evo kolor VisconteoDachówka SanMarco Antyczna Evo / fot. 1. kolor Medievale / fot. 2. kolor Ticino / fot. 3. kolor Visconteo

 

Dachówki rustykalne muśnięte słońcem
To, co wyróżnia dachy z południa Europy to ich kolorystyka. Energetyczne czerwienie i brązy pięknie wyglądają w świetle słonecznym. Z kolei w szary, zimowy dzień upiększają budynek i dodają barw otoczeniu. Wpisują się w naturalny krajobraz i zmienny klimat. Wraz ze zmianą pory dnia i kąta padania światła, dachówka w stylu śródziemnomorskim zmienia swoje odcienie. Uzyskuje tym samym przepiękny efekt nie tylko na samym dachu, ale całym budynku. Dachówka włoska swoje wyjątkowe wybarwienie uzyskuje w trakcie procesu wypalania gliny. Wypalanie dodatkowo wzmacnia trwałość koloru. Dzięki temu wygląd dachu pozostaje niezmieniony przez lata. Dachówki rustykalne pasują do wielu rodzajów elewacji, stolarki okiennej i drzwiowej, a także różnorodnej infrastruktury – zarówno miejskiej, jak i wiejskiej. Mogą z nią harmonizować bądź zagrać na zasadzie kontrastu.

 

Dachówka Terreal Romane canal Dachówka Volnay Romane canalfot. 1. Dachówka Terreal Romane canal / fot. 2. Dachówka Volnay Romane canal

 

Dachówki rustykalne są dostępne w kolorach cieniowanych, z efektem postarzenia. Zabieg ten wykorzystany w produkcji dachówki włoskiej sprawia, że dach jest elegancki i oryginalny. Będzie idealnie pasował do hoteli otoczonych lasami i jeziorami oraz górskiego krajobrazu. Podkreśli wyjątkowość miejsca i zachęci klientów do ponownych odwiedzin. Budynek jest wizytówką przedsiębiorstwa i jego właścicieli, dlatego tak ważne jest, aby podobał się odwiedzającym.

 

Dachówka Terreal Volnay Dachówka Terreal Volnay Dachówka Terreal Volnayfot. Dachówka Terreal Volnay

 

Dachówka włoska na dachy zabytkowe
Dachówki rustykalne są często wykorzystywane w renowacji zabytków, np. kościołów, klasztorów, dworków i kamienic. Mają właściwości, które spełniają wymogi określone przez konserwatorów zabytków. Tworzą stabilny i szczelny dach. Są mrozoodporne i wytrzymałe na zmienne warunki pogodowe. Są atrakcyjne wizualne i pasują na dachy nawet o bardzo nieregularnych kształtach. Dzięki cieniowaniu wyglądają tak, jakby czas odcisnął na nich swoje piętno. Szczególnie dedykowane na dachy zabytkowe są: dachówka mnich-mniszka, dachówka włoska antyczna, dachówka holenderka oraz dachówka portugalka w kolorach rustykalnych.

 

Dachówka Tognana Antyczna Tuscany Dachówka Tognana model Antyczna Tuscany kolor Etruscan i Medievalfot. 1. Dachówka Tognana Antyczna Tuscany / fot. 2. Dachówka Tognana model Antyczna Tuscany kolor Etruscan i Medieval

 

Dachówka w stylu śródziemnomorskim będzie idealna także do budowy nowych obiektów, które mają imitować budowle zabytkowe. Tego typu zabiegi architektoniczne wykorzystuje się często w trakcie budowy hoteli, restauracji, luksusowych willi i rezydencji. Dachy rustykalne nadają w ten sposób elegancji budowli i wyróżniają ją na tle sąsiednich budynków.

 

Dachówka Portugalka Ertusca SanMarco Classicofot. 1. Dachówka Portugalka Ertusca / fot. 2. SanMarco Classico

 

Dachówka włoska staje się coraz bardziej popularna na polskim rynku pokryć dachowych. Jej niepowtarzalny wygląd skłania inwestorów do tworzenia dachów w stylu południowoeuropejskim. Przekonują ich również kwestie finansowe. Ceny dachówek w stylu śródziemnomorskim są coraz bardziej przystępne dla klientów i konkurencyjne dla innych pokryć dachowych. Dzięki temu inwestor może mieć piękny dach w dobrej cenie.

Więcej o produktach dowiesz się na stronach: www.dachyrustykalne.pl, www.alledachy.pl

42-202 Częstochowa, ul. Bór 182, woj. śląskie
tel. 34 361 55 23, 513 701 808, +48 607 561 611,