Jak pozbyć się wilgoci ze ściany?

Bez wilgoci, bez grzyba, bez problemu

Pytanie „jak pozbyć się wilgoci ze ściany” zadaje sobie niejeden właściciel domu, który boryka się z problemem zawilgocenia. Powstawanie pleśni, grzyba, nieprzyjemny zapach i niszczenie budynku to tylko niektóre z nieprzyjemnych skutków braku lub uszkodzenia izolacji. Wbrew pozorom jedynym wyjściem nie jest zlecenie usługi wykonania izolacji profesjonalnej firmie (oraz poniesienie z tego tytułu niemałych kosztów). Dzięki ofercie firm takich jak BKM.Mannesmann Polska sp. z o.o., z powodzeniem można pozbyć się wilgoci ze ściany na własną rękę, i to za cenę, która nie obciąży zbytnio domowego budżetu.

Pozbyć się wilgoci ze ściany – dla zdrowia i dla bezpieczeństwa
Grzyb, pleśń, stęchlizna, odpadający tynk zewnętrzny, łuszczenie się warstw farby lub tynku wewnętrznego, uszkodzenia sprzętów domowych i wyposażenia… Skutki zawilgocenia ścian w domu są oczywiste i wcale nie ograniczają się tylko do nieprzyjemnego zapachu oraz efektów wizualnych w postaci wspomnianych powyżej odpadających tynków. To także wielki problem dla naszego zdrowia, a choroby dróg oddechowych są jedną z wielu konsekwencji wdychania niezdrowego powietrza i zaledwie wierzchołkiem góry lodowej kłopotów. Wilgoć w budynku wiąże się też przecież z osłabianiem jego konstrukcji, co oczywiście odczuwalne jest w dłuższej perspektywie czasu. Nic dziwnego, że aby pozbyć się wilgoci ze ściany jesteśmy skłonni ponieść spore nakłady finansowe, jednak nie jest to jedyne wyjście, bo problem można rozwiązać samodzielnie i bez konieczności zlecania usługi ekipie profesjonalistów.

Jak pozbyć się wilgoci ze ściany w domu i mieszkaniu z preparatem NOVUREM?
Woda w kontakcie z tzw. kapilarami, „wędruje” zawsze ku górze, wbrew sile grawitacji. Gdy brakuje izolacji pomiędzy glebą a murem (w starych budynkach często jej nie wykonywano; izolacja z biegiem czasu mogła też zostać przerwana), materiał budowlany chłonie wodę jak gąbka i rozprowadza nawet kilka metrów wzwyż.
Zanim więc podejmiemy kroki, które pozwolą pozbyć się wilgoci w ścianie, trzeba najpierw zastanowić się, co jest źródłem problemu. W sytuacji, w której brakuje izolacji na ogół wystarczy wykonanie poziomej przepony (izolacji), która uniemożliwi kapilarne podciąganie wilgoci ku górze.
– Nieco inne problemy stwarzają podpiwniczone ściany zewnętrzne budynków, które oprócz przepony poziomej, eliminującej wilgoć na ścianie przy podłodze, wymagają też wykonania tzw. zewnętrznej blokady pionowej, stanowiącej ochronę przeciwko zawilgoceniu poprzecznemu muru przez przylegającą, wilgotną glebę – podkreśla Grzegorz Marek Podstawa z firmy BKM.MANNESMANN Polska Sp. z o.o., która oferuje preparat NOVUREM, pozwalający na samodzielne wykonanie izolacji i pozbycie się wilgoci ze ścian w domu.
Preparat impregnuje wodoszczelnie ścianę, nie wypełniając i nie zatykając przy tym jej porów i pozwala on na odtworzenie przerwanej izolacji. NOVUREM składa się w przeważającej części z rozpuszczonego w oleju parafinowym polimeru. Po iniekcji do muru nośnik odparowuje, a na porach ściany pozostaje jedynie hydrofobowy, podobny do lakieru film polimerowy. Dzięki temu, że środek ten nie jest rozpuszczalny w wodzie, rozprowadza się nawet po murze całkowicie przesiąkniętym wodą. Jednocześnie nie zatyka porów ściany (po odparowaniu są one ponownie wypełnione powietrzem), zachowując tym samym jej zdolności dyfuzyjne.

Izolacja krok po kroku – pozbyć się wilgoci ze ściany na własną rękę
Przystępując do wykonywania izolacji preparatem NOVUREM na początku należy odrysować na ścianie wysokość linii wierconych otworów. Zazwyczaj jest to ok. 10-15 cm nad posadzką, a optymalne odległości pomiędzy otworami to 12,5 cm. Pierwszy otwór powinien się znajdować w odległości 5 cm od narożnika ścian. Następnie wiertarką (z wiertłem o średnicy 12-14 mm) należy nawiercić otwory pod kątem ok. 45 stopni w. Koniec wierconego otworu powinien się znajdować mniej więcej w 2/3
grubości ściany i ok. 10 cm poniżej poziomu posadzki.

 

fot. BKM.Mannesman

Po zebraniu odkurzaczem pyłu, można rozpocząć aplikację środkaNOVUREM. Po obliczeniu w oparciu o specjalny, opracowany przez producenta wzór zużycia płynu dla danego przypadku, można umieścić butelki z preparatem w wywierconych kanalikach (butelki dostarczone przez producenta są pełne, a precyzyjne dozowanie ułatwia umieszczona na nich miarka). Po całkowitym opróżnieniu butelek usuwamy je z otworów, zabezpieczając odwiert odrobiną zaprawy (bez gipsu).
Nieco inaczej wykonuje się izolację pionową przeciwko zawilgoceniu poprzecznemu powierzchni częściowo podpiwniczonych , ścian zewnętrznych z nadbudową lub innych ścian, których nie można odkryć. Wówczas całą operację należy przeprowadzić powierzchniowo od wewnątrz, aplikując NOVUREM na całej powierzchni zawilgoconej ściany w domu.
Wysokość linii odwiertów w takiej sytuacji należy ustalić zwracając uwagę na wysokość gruntu za ścianą oraz przewidziane dodatkowe działania uzupełniające, przy czym odległości między nimi są analogiczne do tych, jakie wykonuje się przy blokadach poziomych. Kąt wiercenia powinien wynieść od 35 do 45 stopni, a w narożnikach należy wywiercić po skosie dwa otwory, jeden nad drugim. Kolejne linie otworów z przesunięciem wynoszącym połowę odległości między dwoma otworami należy wykonać każdorazowo 25 cm nad poprzednią. Ostatni rząd otworów znajduje się ok. 15 cm powyżej zewnętrznego poziomu gruntu. W przypadku częściowych izolacji powierzchniowych otwory wykonuje się do wysokości ok. 50 cm powyżej ostatniego widocznego defektu ściany.

Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Wyeliminować przyczynę!
Dzięki zastosowaniu preparatu NOVUREM można w prosty sposób pozbyć się grzyba ze ściany, eliminując przyczynę jego powstawania, czyli tworząc izolację ściany w domu.
NOVUREM przeznaczony jest do wykonywania zarówno przepony poziomej, jak i zewnętrznej blokady pionowej podpiwniczonych ścian budynku. W każdym z powyższych wypadków, dzięki prostej technice aplikacji, wyeliminowana jest konieczność kosztownego i pracochłonnego odkrywania murów, bo nieszczelna ściana może być zaizolowana przed wnikającą wilgocią kapilarną od wewnątrz. W podpiwniczonym domu zlikwidujemy wilgoć i usuniemy grzyb ze ściany aplikując NOVUREM na całej powierzchni ściany, tworząc zwartą blokadę – izolację powierzchniową.
– NOVUREM jest preparatem o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Pozwala pozbyć się wilgoci ze ściany wykonanej z cegły, klinkieru, pustaków, może być stosowany z kamieniem naturalnym (tłuczniem), piaskowcem, wapieniem i gazobetonem, ażurami, ubijanym betonem, a więc z większością materiałów budowlanych – podkreśla Grzegorz Marek Podstawa.
Ten innowacyjny środek pomaga skutecznie pozbyć się wilgoci w ścianie – a co za tym idzie – grzyba, pleśni, nieprzyjemnego zapachu bez ogromnych nakładów finansowych.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.novurem.pl

41-703 Ruda Śląska, ul. Karola Goduli 36, woj. śląskie
tel. +48 518 891 040,


Liczba odwiedzin: 4336 | Data publikacji: 2019-03-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Jak pozbyć się wilgoci w domu, żeby...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
14.02.2018 | Chemia budowlana
Powszechne jest przekonanie, że wilgoć na ścianach...
07.03.2016 | Osuszanie
Problemy związane z obecnością wody i wilgoci...
03.06.2016 | Termoizolacja
W obliczu rosnących wydatków na ogrzewanie termomodernizacja...
11.06.2021 | Wykańczanie wnętrz
Własny dom jest marzeniem wielu osób, ale...
Hydroizolacja tarasu i balkonu z wykorzystaniem technologii...
04.10.2018 | Chemia budowlana
Skuteczne zabezpieczenie fundamentów i ścian piwnic przed...
06.06.2021 | Chemia budowlana
Gont bitumiczny Matizol Max doskonale nadaje się...
14.01.2021 | Natryski pianki
Pianka PUR i wełna skalna to stale...
keramzyt-impregnowany
29.08.2018 | Kruszywa
Budownictwo mieszkaniowe jedno- i wielorodzinne, garaże, budynki...
27.03.2018 | Stolarka otworowa
Często decydujemy się na zakup produktów do...
12.04.2017 | Stolarka otworowa
Budowa domu to dla wielu z nas...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
16.07.2021 | Chemia budowlana
Hydroizolacja Remmers MB2K to elastyczna polimerowa powłoka...
06.07.2021 | Chemia budowlana
Płyty gipsowo-kartonowe to doskonała alternatywa dla ścian...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
30.04.2021 | Chemia budowlana
Wysoka estetyka, tradycyjne wykonanie, naturalne materiały –...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
07.04.2020 | Chemia budowlana
Działanie deszczu i śniegu, wahania temperatury –...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: jak pozbyć się wilgoci ze ściany, izolacja krok po kroku, jak pozbyć się grzyba ze ściany
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy