Jak pozbyć się wilgoci w domu?

EKO PROJEKT – skuteczna walka z grzybami, pleśnią i wilgocią

Jak pozbyć się wilgoci w domu, żeby móc mieszkać zdrowo i oddychać spokojnie? Najistotniejszym pierwszym krokiem jest właściwa diagnoza pochodzenia wilgoci. W starym domu problemem może być brak lub uszkodzenie izolacji przeciwwilgociowej, w nowszych budynkach zaś wady wykonawcze spowodowane pośpiechem w budowie. Niezależnie jednak od tego, czy zastanawiamy się, jak pozbyć się wilgoci w starym domu lub z nowego domu, odpowiedź jest jedna. Należy zacząć od zlecenia ekspertyzy mykologicznej, która ustali przyczyny występowania zawilgocenia i zagrzybienia oraz sposób likwidacji niebezpiecznych dla zdrowia grzybów.

Jak pozbyć się wilgoci z nowego domu dzięki dobrej diagnozie mykologicznej?

Pozbycie się wilgoci w domu jest istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Nie wystarczy zmycie z powierzchni ściany widocznych wykwitów. W zawilgoconych pomieszczeniach bowiem rozwijają się niebezpieczne dla człowieka grzyby. Grzyby rozwijające się w budynkach, w tym również pleśnie, działają niekorzystnie na organizm człowieka poprzez swoje silne działanie alergizujące oraz ze względu na wytwarzanie mykotoksyn.

fot. Eko Projekt

Zarodniki grzybów pleśniowych powodują alergie, jak również mogą powodować choroby układu oddechowego. Zarodniki grzybów osiadają nie tylko na ścianach, ale także na meblach oraz również na żywności Zarodniki grzybów mogą być przenoszone przez systemy klimatyzacji lub wentylacji mechanicznej. Obecność tych mikroorganizmów często jest niewidoczna dla oka i fakt, że nie znajdujemy w swoim domu charakterystycznych zielonych lub brunatnych nalotów grzybów, nie znaczy, że nie jesteśmy narażeni na ich szkodliwe działanie.

Mykotoksyny to metabolity grzybów pleśniowych. Są to substancje chemiczne szkodliwe dla zdrowia człowieka. Wiele z nich jest silnie rakotwórcza. Przebywając w zagrzybionych pomieszczeniach jesteśmy narażeni na kontakt z mykotoksynami.

fot. Eko Projekt

Aby skutecznie zlikwidować wilgoć w domu i zapewnić bezpieczeństwo użytkowania przestrzeni, należy skorzystać z pomocy ekspertów, którzy są w stanie działać kompleksowo. Pierwszy etap pozbycia się wilgoci ze starego lub z nowego domu to wykonanie szczegółowego badania mykologicznego materiałów budowlanych. Drugi etap ma na celu ustalenie technicznej przyczyny powstania zawilgocenia. Następnie specjaliści dobierają odpowiednie środki grzybobójcze na podstawie składu biocenotycznego, a w razie konieczności, proponują także właściwą technologię usunięcia wad budowlanych.

Jak pozbyć się wilgoci w domu z firmą EKO PROJEKT?

Profesjonalna usługa mykologiczna gwarantuje także kontrolę skuteczności prac dezynfekcyjnych i odgrzybieniowych. Aby więc skutecznie zlikwidować wilgoć w domu należy monitorować efektywność działań przy wsparciu mykologów. Diagnoza specjalistów określi konieczny zakres prac budowlanych w zakresie usunięcia przyczyn zagrzybienia jak również niezbędnych do wykonania prac związanych z usunięciem zagrzybienia. Wybór rodzajów środków grzybobójczych i impregnatów powinien być także zatwierdzony przez mykologa. Odpowiedź na pytanie o to, jak pozbyć się zagrzybienia w domu jest zatem możliwa dopiero po ustaleniu przyczyn zawilgocenia, wykonaniu badań mykologicznych, które pozwolą na ustalenie metody przeprowadzenia zabiegów odgrzybieniowych oraz technologii prac budowlanych i określeniu gatunku grzybów. Do tego potrzebni są fachowcy.

fot. Eko Projekt

Dlaczego zawsze warto zainwestować w profesjonalną analizę problemu, szukając pomocy w pozbyciu się wilgoci w starym domu? Należy pamiętać, że grzyby pleśniowe są bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a ich skuteczne usunięcie, także z nowego domu, jest możliwe tylko w przypadku wyeliminowania technicznej przyczyny zagrzybienia, co są w stanie określić jedynie eksperci. W przeciwnym wypadku wszelkie działania są tylko doraźnym maskowaniem toksycznego problemu i narażaniem na utratę zdrowia domowników lub użytkowników budynków publicznych.

fot. Eko Projekt

Nie tylko walka z wilgocią – zakres wsparcia od EKO PROJEKT

Firma EKO PROJEKT od niemal 20 lat przeprowadza specjalistyczne badania mykologiczne i wykonuje ekspertyzy budowlano-mykologiczne obiektów budowlanych. To fachowcy zarządzani przez właściciela z doświadczeniem pracy w Inspekcji Sanitarnej oraz tytułem biegłego sądowego z zakresu mykologii i ochrony środowiska. Stabilna pozycja na rynku oraz wysoka renoma pozwala firmie świadczyć także usługi z zakresu badań nad zanieczyszczeniami powietrza, substancjami chemicznymi wewnątrz pomieszczeń oraz ekspertyzami i opiniami z zakresu ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

fot. Eko Projekt

Jakość powietrza wewnątrz budynku jest kwestią równie istotną, co pozbycie się zagrzybienia z domu. EKO Projekt wykonuje badania powietrza w dwóch zakresach. Badania chemiczne pozwalają określić zanieczyszczenia wynikające z emisji substancji chemicznych z materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz urządzeń i elementów wyposażenia, Badania mikrobiologiczne mają na celu wykrycie obecności bakterii i grzybów, co może docelowo wspomóc także pozbycie się wilgoci z nowego domu. EKO Projekt oferuje także szerokie usługi w zakresie ekspertyz i opracowań dotyczących ochrony środowiska, w tym karty informacyjne przedsięwzięć, raporty oddziaływania na środowisko, inwentaryzacje przyrodnicze.

Szukając odpowiedzi na pytanie o to, jak skutecznie pozbyć się wilgoci w domu, warto skorzystać z porady lub ekspertyzy rzetelnych specjalistów z dużym doświadczeniem, szeroką wiedzą branżową i licznymi realizacjami, popartymi rekomendacjami klientów.

Oferta i kontakt do ekspertów firmy znajduje się na stronie www.ekspertyzy-mykologiczne.pl

80-180 Gdańsk, ul. Jana Kielasa 3/8, woj. pomorskie
tel. 694 459 589,


Liczba odwiedzin: 958 | Data publikacji: 2020-06-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


DEKORDESKA to unikatowy produkt, który pozwala cieszyć...
Zasłony, firany, żaluzje i rolety to nieodłączni...
27.06.2021 | Chemia budowlana
Cienkowarstwowy beton dekoracyjny na schody wewnętrzne, podłogi...
09.06.2021 | Uzdatnianie wody
Brak dostępu do kanalizacji nie zmusza już...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
26.03.2021 | Ogrzewanie
Paliwa stałe to wciąż najtańsze źródło energii...
Dezynfekcja powietrza, zwana inaczej dekontaminacją to usuwanie...
Panele akustyczne dekoracyjne 3D to najdoskonalszy przykład...
18.02.2021 | Ogrzewanie
Kotłownia z buforem zasilana energią elektryczną –...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Okna – ich wielkość, rozmieszczenie i funkcjonalność,...
26.01.2021 | Izolacje akustyczne
Dekoracyjne panele akustyczne na sufity podwieszane i...
10.01.2021 | Stolarka otworowa
Okna „gospodarcze” były jeszcze do niedawna synonimem...
23.12.2020 | Ogrzewanie
Decyzja o doborze ogrzewania jest niezwykle ważna,...
Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz...
Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są...
26.11.2020 | Uzdatnianie wody
Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem problemu braku...
Na terenach mieszkalnych nieprzyłączonych do sieci kanalizacyjnej...
Eko kratka geoSYSTEM to wytrzymały i atrakcyjny...
Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: eko, wilgoć, zagrzybienie, nieświeże, powietrze, pleśń, szkodliwe, materiały, projekt, jak pozbyć się wilgoci w domu,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy