Wyprodukowane w Szwecji Telesteps® – to pierwsze na świecie drabiny teleskopowe przystawne i rozstawne. Drabiny zdobyły 10 międzynarodowych nagród za innowacyjność i jakość. Drabiny firmy Telesteps są certyfikowane zgodnie z normą europejską EN-131 (1 i 2) do handlu krajowego i użytku profesjonalnego. I Certyfikowane sygnaturą niemieckiego instytutu GS/ TÜV i NEN2484 Każda drabina jest testowana w szwedzkim instytucie technicznym. Świadectwo oceny nr.34 48 01 SP. Drabiny Telesteps wykonane są ze stopu aluminium anodowanego odpornego na warunki atmosferyczne, zapobiega to utlenianiu, rdzewieniu i mechanicznie zabezpiecza powierzchnię. Tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym, odporne na intensywne użytkowanie. Są bardzo ciekawym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalistów z branży budowlanej, jak i dla zwykłych majsterkowiczów. Łatwość rozkładania i składania, optymalne gabaryty, lekkość, wielofunkcyjność, trwałość i bezpieczeństwo użytkowania zdecydowanie wyróżniają te drabiny na rynku produktów budowlanych. Jednak najważniejszą zaletą tych drabin jest to, że w prosty sposób z jednej drabiny możemy osiągnąć kilka różnych wysokości – czyli kilka różnych drabin.
Charakteryzują się połączeniem innowacyjności ze szwedzką jakością. Daje to gwarancję bezpieczeństwa i komfortowej pracy. Świadczy o tym chociażby opatentowany przez firmę Telesteps® sposób składania drabiny Autosteps™ – „Close-Down” umożliwia złożenie drabiny w kilka sekund poprzez pociągnięcie dwóch zawleczek.

 

drabiny teleskopowefot. www.drabiny-teleskopowe.pl

 

Dlaczego warto inwestować w drabiny Telesteps®?
Po pierwsze bezpieczeństwo! Nogi drabiny zakończone specjalną odporną na ścieranie gumą żebrowaną podnoszą bezpieczeństwo użytkowania na wszystkich powierzchniach. Każdy stopień drabiny jest antypoślizgowy i profilowany do bezpiecznego wchodzenia i schodzenia z drabiny. Producent tak zaprojektował stopnie, aby użytkownik nie odczuwał dyskomfortu stojąc dłuższy czas na drabinie. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty, atesty i nagrody przyznawane marce Telesteps®. Każda drabina jest testowana w szwedzkim instytucie technicznym.
Po drugie trwałość, i łatwość użytkowania! Wykonanie z aluminium anodowego odpornego na warunki atmosferyczne i rdzę zapewnia trwałość na długie lata oraz niespotykaną lekkość – w zależności od modelu jest to 10,4 lub 12,8 kg. Dodatkowe wzmocnienie włóknem szklanym elementów plastikowych podnosi odporność drabiny na intensywne użytkowanie. Możliwość złożenia drabiny do bardzo małych rozmiarów (78 do 84 cm) w połączeniu z jej wagą daje sprzęt łatwy w transporcie i przechowywaniu – zmieści się w szafie, pod schodami czy w bagażniku nawet małego samochodu, a do jej wniesienia po schodach nie potrzeba dwóch osób.

 

 

Linia BlackLine – specjalnie dla profesjonalistów
Drabiny z serii BlackLine to drabiny (przystawne i rozstawne) z systemem składania automatycznego AUTOSTEPS™ o maksymalnym obciążeniu do 150 kg i – w zależności od modelu – wysokościach maksymalnych od 1,7 do 3,8 m. Ich cechą szczególną są profilowane antypoślizgowe stopnie o szerokości 65 lub 90 mm.
Linia przeznaczona jest do profesjonalnego użytku dla firm usługowych i wykonawców usług budowlanych dla, których tak ważna jest praca zgodnie z normami BHP. Dlatego wyposażono jest w elementy blokujące składanie drabiny. Zostały one umieszczone pod stopniami, aby dodatkowo zapobiegać przypadkowemu złożeniu się drabiny.
Drabiny z tej serii zostały skonstruowane tak by maksymalnie ułatwić pracę i by nie były dodatkowym obciążeniem i problemem dla użytkownika. Pożądaną wysokość drabiny można uzyskać rozkładając drabinę częściowo lub stosując opcję „półstopni” – czyli złożenia stopnia do ½ wysokości standardowej. Akcesoria do modeli BlackLine regulowane stopki, kolce, ramiona, tacka narzędziowa, torba) umożliwiają pracę na drabinie w miejscach trudnodostępnych i niewygodnych: na lodzie, na filarach, w narożnikach zewnętrznych i wewnętrznych, zapewniając przy tym bezpieczeństwo i swobodę ruchów.
Seria BlackLine uzupełniona została o bardzo interesujące rozwiązanie – teleskopową platformę do pracy. Platforma ma taki sam system automatycznego rozkładania jak drabiny z serii BlackLine, co pozwala na uzyskanie trzech różnych wysokości: 50cm / 68cm / 88cm. Dzięki takiej opcji produkt jest kompaktowy i łatwy w przenoszeniu, a ustawienie platformy na schodach czy nierównych powierzchniach nie stanowi problemu. Bezpieczeństwo zapewniają płozy stabilizujące oraz szerokie (65mm) i antypoślizgowe stopnie.

 

drabiny teleskopowe drabiny teleskopowefot. www.drabiny-teleskopowe.pl

 

Linia BlueLine – niezastąpiona w domu
Prace w domowym zaciszu wykonujemy chętnie, aczkolwiek również tutaj cenimy sobie wygodę, prostotę i oszczędność czasu. Dzięki drabinom z linii BlueLine nie będziemy mieli ochoty na odkładanie prac w domu i wokół niego na później. Linia BlueLine to drabiny przystawne o trzech różnych wysokościach maksymalnych: 2,6m; 3,0m i 3,5m. To idealne rozwiązanie dla użytkowników domowych do czyszczenia okien, rynien i drobnych prac remontowych.
Drabiny te posiadają system AUTOSTEPS™ – przez przesunięcie dwóch przycisków cała drabina składa się do minimalnego rozmiaru (odpowiednio 72cm, 75cm, 81cm). Szerokość stopnia w linii BlueLine to 40mm. Drabiny z serii BlueLine można wyposażyć tylko w dodatkowe stopki, z których jedna jest regulowana na wysokość 225 mm. Dzięki temu z łatwością można rozstawić drabinę na schodach i nierównych powierzchniach.

 

drabiny teleskopowe drabiny teleskopowefot. www.drabiny-teleskopowe.pl

 

Drabiny TELESTEPS® PRO – XLINE
Dopełnieniem oferty z zakresu drabin jest linia PRO-XLINE. Drabiny przystawne te to najnowszy produkt firmy Telesteps®, udoskonalony po długoletnich badaniach i spełniający nawet najbardziej wygórowane oczekiwania profesjonalistów. Drabiny PRO dostępne są w dwóch wysokościach: 3,2m i 3,8m (po złożeniu to odpowiednio 80cm i 87cm). Antypoślizgowe stopnie o szerokości 50mm zostały ułożone pod kątem dla zwiększenia ergonomii pracy. System składania trójkątnych profili daje jeszcze większą stabilność i sztywność drabiny po rozłożeniu, a jej składanie jest tak samo łatwe, jak w modelach serii BlueLine i BlackLine. Zakończenie drabiny pochylnymi gumowymi stopkami pozwala na uzyskanie odpowiedniego kąta i poprawia bezpieczeństwo pracy. Dla uzyskania lepszego oparcia drabiny wyeliminowano górny stopień, a zamiast niego zastosowano unikalny system dwóch niezależnych regulowanych pałąków. Takie rozwiązanie pozwala na ominięcie wystających gzymsów i nierówności.

 

drabiny teleskopowe drabiny teleskopowefot. www.drabiny-teleskopowe.pl

 

Teleskopowe schody strychowe – innowacyjne rozwiązanie dla każdego domu
Sukces w zakresie oferty drabin skłonił ich producenta do zaprojektowanie zaawansowanych pod względem technicznym jak i estetycznym schodów strychowych. Standardowe i tradycyjne rozwiązania w zakresie schodów strychowych, dostępne na rynku często ograniczają się do prostych konstrukcji, które normy bezpieczeństwa spełniają w minimalnym zakresie, nie wspominając już o ich wyglądzie. Schody Telesteps® otwierają nowy rozdział w tym zakresie – wykorzystują standardy techniczne znane z rodziny drabin teleskopowych. Wyróżnia je niepowtarzalny wzór, opatentowany prosty system składania i elegancki design estetyczny.

 

drabiny teleskopowe drabiny teleskopowefot. www.drabiny-teleskopowe.pl

Doskonała konstrukcja schodów idealnie i całkowicie wpisuje drabinę w luk włazowy poddasza, a schody po złożeniu nie zajmują dodatkowej przestrzeni na strychu. Znany z drabin Telesteps® system składania i rozkładania czyni je idealnym rozwiązaniem w każdym domu – po otwarciu klapy włazu wystarczy pociągnąć za taśmę przymocowaną do schodów i zwolnić zatrzask drabiny, a następnie wyciągnąć drabinę do pełnej długości. Przy składaniu schodów zwalniamy blokady pod stopniem AUTOSTEPS™ i postępujemy w odwrotnej kolejności. Dużym ułatwieniem jest zastosowanie blokad pod stopniami, którymi można zmieniać kąt drabiny – rozwiązanie to jest bardzo przydatne przy wnoszeniu większych przedmiotów. Szerokie, profilowane i antypoślizgowe stopnie zwiększają komfort i bezpieczeństwo poruszania się w górę i w dół.
Schody TELESTEPS® sprzedawane są bez skrzyni włazowej i klapy, ponieważ ich montaż jest niezwykle prosty – to zaledwie sześć wkrętów. Dzięki temu można je dopasować do dowolnego włazu i dowolnej klapy, ale też przymocować bezpośrednio do np. belki stropowej. Uniwersalność schodów TELESTEPS® i możliwość dostosowań do różnych wysokości sprawia, że są zdecydowanym liderem w tym segmencie produktów.

Z produktami marki Telesteps® można zapoznać się szczegółowo na stronie www.drabiny-teleskopowe.pl

 

30-716 Kraków, ul. Albatrosów 16 , woj. małopolskie
tel. 12 299 66 00,