Odpowiedni wybór sposobu wejścia na dach jest istotny już na etapie planowania samej budowy. Należy zwrócić uwagę na zapewnienie sobie wygodnego dostępu na szczyt budynku jest ważne z wielu powodów. Dotyczy to zarówno przeglądów kominiarskich, montażu oraz serwisu anten, ale także możliwości bezpiecznych oględzin samego dachu. Kiedyś głównym wyborem była drabina, do której obsługi potrzebne są minimum 2 osoby, a mimo wszystko może być zbyt niebezpiecznym wyborem w przypadku niektórych dachów oraz przy niepogodzie. Dziś z pomocą przychodzą nowoczesne wyłazy dachowe VERSA.

– Zastosowanie wyłazu jest najbezpieczniejszym sposobem dostania się na szczyt budynku – mówi Benita Szymaniak, specjalista ds. marketingu w firmie OKPOL. – Odpowiednio dobrany zapewni wygodny dostęp na dach i będzie działał bez zarzutu przez długie lata.

Warto zwrócić uwagę na wyjątkowo popularny wyłaz dachowy OKPOL VERSA RESET WVR V8, którego funkcjonalności oraz niezwykła uniwersalność plasują go jako lidera na rynku.

fot. Okpol

Wyłaz dachowy OKPOL VERSA – gwarancja szczelności dzięki kołnierzowi EPDM

Tym, co kiedyś zniechęcało inwestorów w montowaniu wyłazów były problemy związane z ich szczelnością. Przekładało się to na przeciekanie przy niepogodzie, co w efekcie powodowało pojawienie się wilgoci na poddaszu. Do tego dochodziły nadmierne straty ciepła, niefunkcjonalne opcje otwierania skrzydła, trudny montaż. Dziś do dyspozycji mamy nowoczesne rozwiązania, dzięki którym można zapomnieć o tego typu problemach i cieszyć się wysoką jakością wyłazu przez długie lata.

fot. Okpol

– Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8 to model odznaczający się doskonałą szczelnością – dodaje Benita Szymaniak. – Niektórzy pamiętają czasy wyłazów, przez które na poddasze wpadał śnieg oraz szczelinami przedostawał się wiatr. Na szczęście czasy takich wyłazów już na dobre minęły. Dzisiejsze produkty bardziej przypominają nowoczesne i solidne okna z funkcją wyjścia na dach. Dopracowane zostały tutaj wszystkie detale.

Zastosowany w wyłazie RESET WVR V8 specjalny kołnierz wykonany z EPDM to prawdziwy strzał w dziesiątkę, co potwierdzają profesjonalni dekarze i zadowoleni klienci.

fot. Okpol

– Kołnierz uszczelniający EPDM odpowiada za dodatkowe uszczelnienie całości konstrukcji – wyjaśnia Benita Szymaniak. – Jego dodatkową funkcją jest także wyciszenie akustyczne. Sam kołnierz jest odporny na procesy starzenia i nie są mu straszne ekstremalne warunki atmosferyczne. Specjalne wykonanie sprawia, że kołnierz pasuje do wszystkich popularnych pokryć dachowych i będzie równie szczelny na dachówce, jak też w dachu wykonanym z blachy. Dla jeszcze lepszego dopasowania z pokryciem dachowym zastosowaliśmy w dolnej części kołnierza wzmocnienie taśmą aluminiową oraz butyl na wewnętrznej części fartucha, co gwarantuje doskonałe przyleganie.

fot. Okpol

RESET WVR V8 – na dachy o pochyleniu już od 5 stopni!

Wyłaz należy odpowiednio dobrać do rodzaju budynku i pokrycia dachowego, ale wiemy jak wiele trudnych wyborów stoi na etapie budowy lub remontu domu i często można się wręcz pogubić w mnogości opcji.

– Dlatego wprowadziliśmy na rynek taki egzemplarz, który doskonale sprawdzi się na różnych dachach, pozwalając inwestorom na większą swobodę w planowaniu oraz łatwiejsze zakupy – mówi Benita Szymaniak. – Cechą szczególną wyłazu dachowego OKPOL VERSA WVR V8, którą doceniają nasi odbiorcy, jest możliwość montażu w bardzo szerokim spektrum dachów o nachyleniu od zaledwie 5° do 75°. W praktyce oznacza to montaż na niemal płaskim pokryciu dachowym, co jest niespotykane wśród innych produktów dostępnych na rynku.

fot. Okpol

Łatwy montaż w zespoleniach

RESET WVR V8 ma jeszcze jedną bardzo ważną funkcjonalność. Dzięki jednemu typowi kołnierza możemy zarówno montować pojedynczy produkt w połaci dachu, jak też łączyć kilka wyłazów w zespoleniach poziomych bez ograniczeń ilościowych.

– Wyłazy można montować w zespoleniach poziomych w dowolnej ilości oraz stosować do tego jeden typ kołnierza – mówi Benita Szymaniak. – Przerwa, jaką należy zostawić pomiędzy poszczególnymi wyłazami to jedynie 12 cm. Do wykonania zespoleń poziomych nie trzeba zakupywać żadnego dodatkowego akcesorium. Kołnierz w wyłazie RESET WVR V8 jest niezwykle uniwersalny i pozwala stworzyć takie połączenia bez dodatkowych opłat. Jeśli już mowa o montażu, to warto pamiętać, że dobrze dobrany produkt będzie cechował się także łatwością osadzenia w połaci dachu. Do naszego wyłazu dodaliśmy wspornik dachówki i kątowniki, które zdecydowanie usprawnią montaż. Ponadto, w wyłazie dachowym OKPOL VERSA RESET WVR V8 nie stosujemy żadnych ostrych i metalowych elementów, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko skaleczeń na etapie montażu.

fot. Okpol

Funkcjonalność i wygoda stosowania na każdego dnia

To dopiero początek długiej listy zaskakujących funkcjonalności tego wyłazu. Wspomnieliśmy już o kompatybilność z różnorodnymi pokryciami dachowymi, dzięki kołnierzowi z EPDM. Warte uwagi są także jego mechaniczne możliwości.

– Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8 wyposażyliśmy w możliwość zmiennego kierunku otwierania skrzydła – na prawo lub na lewo – tłumaczy Benita Szymaniak. – Niezwykle ważny jest także zastosowany tutaj ogranicznik zamknięcia wyłazu, ma to przełożenie na bezpośrednie bezpieczeństwo prac, kiedy już człowiek znajduje się na dachu.

fot. Okpol

Pakiet trzyszybowy oraz rynna odwadniająca

W wyłazie RESET WVR V8 podniesiono bezpieczeństwo oraz trwałość. Warto wspomnieć o zastosowanym tutaj pakiecie trzyszybowym V8 (24 mm), w którym zewnętrzna szyba jest hartowana, a wewnętrzna laminowana w klasie P2A.

– Jest to tzw. pakiet antywłamaniowy, który utrudnia ewentualne wtargnięcie przez wyłaz do wnętrza pomieszczenia, a szyba hartowana jest gwarancją ochrony przed czynnikami mechanicznymi, np. spadającą gałęzią z drzewa, silnym gradobiciem oraz ciężkim śniegiem – tłumaczy Benita Szymaniak.

fot. Okpol

Wybierz dobrze i ciesz się jakością przez długie lata

Wyłaz dachowy OKPOL VERSA RESET WVR V8 wyróżnia się na tle innych dostępnych rozwiązań na rynku. Produkt firmy OKPOL charakteryzuje się doskonałym designem. Profil wyłazu wykonany jest z klejonego i impregnowanego drewna sosnowego, co wpływa na jego długą żywotność. Solidna aluminiowe oblachowanie zewnętrzne w kolorze antracytu sprawia, że wyłaz świetnie komponuje się w nowoczesne budownictwo. Kołnierz EPDM jest odporny na działanie promieni UV i nie zmieni swojej barwy z upływem lat.

fot. Okpol

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.okpol.pl

49-318 Skarbimierz-Osiedle, ul. Topolowa 24, woj. opolskie
tel. +48 77 404 66 60,