Pomysł na zadaszenie tarasu – profile izolowane termicznie

Taras w nowoczesnym stylu łączy funkcjonalność z estetyką, wykorzystując innowacyjne technologie i projekty. Możliwości aranżacji jest wiele. Zadaszenie tarasu to nie tylko praktyczny dodatek, ale również element, który może zmienić wygląd i funkcjonalność przestrzeni na zewnątrz domu. Bez względu na to, czy chcesz stworzyć przytulne miejsce do relaksu, czy funkcjonalną przestrzeń do spotkań towarzyskich, istnieje wiele pomysłów na zadaszenie tarasu, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Jedną z możliwości jest np. zyskujący na popularności ogród zimowy. To nie tylko wyrazista ozdoba zewnętrzna, ale także miejsce, które zachęca do odpoczynku pośród zieleni nawet w szare i chłodne dni.

Firma Bewi proponuje profile przeznaczone do wykonania dowolnych kształtów zadaszeń do ogrodów zimowych: 3-komorowe systemy izolowane termicznie TS (seria Veranda E, Classic oraz Exclusiv). Cechują je ciekawe kształty o różnych przekrojach w zależności od wymagań statycznych oraz termicznych. Systemy pozwalają na dowolne projektowanie i wykonanie, w oparciu o potrzeby i preferencje klienta.

Istnieje możliwość zastosowania profili z komorami izolacyjnymi wypełnionymi pianą termoizolacyjną do ogrodów o specjalnych wymaganiach termicznych, a także możliwość wykonania zadaszeń zakończonych rynną lub okapem.

Pozostałe cechy systemów:

  • grubość pakietu szyb dachowych nawet do 54mm,
  • ponad 100 typowych kształtów zadaszeń,
  • pełna gama kolorów z palety RAL, lakiery strukturalne oraz drewnopodobne,
  • bogaty wybór dodatkowych elementów: okna dachowe uchylne lub przesuwne, wyłazy dachowe, obudowy rur odprowadzających wodę, blendy ozdobne rynien, cały system profili do prowadzenia instalacji oświetleniowych halogenowych oraz LED.

Systemy zadaszeń nieizolowanych termicznie – TS seria T oraz Veranda

Kolejnym pomysłem na pokrycie tarasu są profile nieizolowane termicznie, które również znajdziemy w ofercie firmy Bewi. Systemy TS przeznaczone są do wykonania dowolnych kształtów zadaszeń oraz zimnych zabudów tarasów.

Profile charakteryzują ciekawe kształty o różnych przekrojach – w zależności od wymagań statycznych. Kilka przekrojów krokwi dachowych, rynien i innych profili pozwala na dowolność w projektowaniu i wykonaniu w zależności od potrzeb i preferencji klienta. Istnieje możliwość wykonania zadaszeń zakończonych rynną lub okapem.

Cechy systemów:

  • ponad 100 typowych kształtów zadaszeń,
  • pełna gama kolorów z palety RAL, lakiery strukturalne oraz drewnopodobne,
  • bogaty wybór dodatkowych elementów: okna dachowe, wyłazy dachowe, obudowy rur odprowadzających wodę, blendy ozdobne rynien, cały system profili do prowadzenia instalacji oświetleniowych halogenowych oraz LED.

Podsumowanie

Taras jest miejscem, które może stać się oazą spokoju i relaksu. Projektując go, warto zwrócić uwagę na funkcjonalność, estetykę oraz harmonię z otaczającą przyrodą. Jednym z użytecznych pomysłów jest właśnie zadaszenie tarasu – izolowane termicznie (polecane do ogrodów zimowych) lub bez izolacji. Dzięki niemu taras może stać się Twoim ulubionym miejscem w domu, w którym możesz uciec od zgiełku codzienności i cieszyć pięknem natury również podczas mniej sprzyjającej aury.

Z pełną ofertą firmy Bewi można zapoznać się na stronie: https://bewi.com.pl/

46 – 060 Źlinice, Krapkowicka 16, woj. opolskie
tel. +48 77 416 60 40 , +48 500 107 804,