Podnośniki koszowe Dino marki Dinolift są dostępne w sprzedaży w ponad 40 krajach na całym świecie, a przez lata obecności na rynku maszyny fińskiego producenta stały się synonimem wysokiej jakości, bezpieczeństwa, a także – różnorodności dostępnych rozwiązań, wśród których znajdują się podnośniki samojezdne, montowane na pojazdach czy na przyczepach. Aby ułatwić klientom dobór odpowiedniego urządzenia, podnośniki koszowe Dinolift zostały podzielone na pięć kategorii. I tak: RXT to lekkie terenowe podnośniki, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie trzeba pracować na niestabilnym gruncie. Seria VT przeznaczona jest z kolei do montażu na samochodach roboczych. Pod oznaczeniem Dino T/XT/XTB (Trailers) znajdują się przyczepy z podnośnikiem, a pod Dino XTC II – modele o podwoziu gąsienicowym i rozkładanych podporach oraz podnośniki teleskopowe i przegubowe.

fot. Serafin 

Podnośnik koszowy Dinolift – na miarę potrzeb

Tam, gdzie zachodzi potrzeba pracy na nierównym terenie, a także konieczność jazdy po pochyłościach, doskonale sprawdzą się podnośniki koszowe Dino z serii RXT. Mają one napęd 4×4, nisko położony środek ciężkości oraz automatyczne poziomowanie do 13,5º.

Dzięki możliwości wyposażenia podnośnika w silnik elektryczny, świetnie sprawdzi się on też wewnątrz budynków. W tej serii można znaleźć maszyny o maksymalnym udźwigu do 230 kg i wysokości roboczej do 28 m. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest dostęp do wszystkich funkcji z kosza.

fot. Serafin 

W typoszeregu montowanych na gąsieniach podnośników koszowych Dinolift oznaczonych jako XTC II znajdują się maszyny, które mogą pracować na pochyłościach rzędu 16º, przez co sprawdzą się nawet w ekstremalnych warunkach – na śniegu, między drzewami i na innych trudnych terenach. Mają one nisko położony środek ciężkości i są niezwykle stabilne w prowadzeniu. Jednopozycyjne podpory z maksymalnym prześwitem można bardzo łatwo wypoziomować za pomocą tylko jednego przycisku, co znacznie usprawnia pracę. Wysokość robocza podnośników XTC II wynosi od 18,5 do 22 m. Do wyboru są warianty z silnikiem wysokoprężnym lub elektrycznym 230 VAC – niezależnie od wersji producent zatroszczył się o zachowanie możliwości precyzyjnego sterowania.

fot. Serafin 

W pracach konserwatorskich i usługowych świetnie sprawdzają się podnośniki koszowe Dinolift z serii VT o wysokości roboczej 23 m. Montuje się je na pojazdach, a na ich opłacalność wpływa też fakt, że do przemieszczenia wymagane są uprawnienia kat. B. Modele zebrane w tej serii są bardzo łatwe w obsłudze, bo wyposażono je w intuicyjny system sterowania Dino Can-Bus. Na komfort pracy operatora wpływa z kolei kosz z łatwym wejściem (antypoślizgowe stopnie), płynne przejścia w przestrzeni roboczej, a także zdalny przycisk start/stop z kosza oraz automatyczne zmiany obrotów zależne od obciążenia.

fot. Serafin 

Serie XT/XTB II i T/TB/TL II są zintegrowane z przyczepami, ale mimo to wciąż lekkie, zwarte i kompaktowe. Wszystkie podnośniki koszowe Dinolift z tej serii mają teleskopowy wysięgnik z funkcją ciągłego obrotu, co jest rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym. Dzięki temu perfekcyjnie nadają się do pracy nawet w ciasnych przestrzeniach. Również w tych modelach producent nie zapomniał o elementach takich jak łatwe wejście do kosza czy proste sterowanie.

Unikalną cechą modeli XT/XTB II jest przegub, który można podnosić i ustawić względem obszaru roboczego.

fot. Serafin 

Każdy z podnośników koszowych Dinolift został zaprojektowany do innych warunków pracy, przez co w ofercie firmy Serafin-Maszyny bez trudu można znaleźć zarówno podnośnik, który z łatwością będzie poruszać się na gąsienicach po pochyłym, niestabilnym terenie, jak i podnośnik, który sprawdzi się w wąskich pomieszczeniach. Solidne komponenty, nacisk na jakość, świetne parametry i bogate wyposażenie standardowe oraz opcjonalne nie wymusiły jednak żadnych kompromisów na rzecz komfortu operatora. Dlatego – niezależnie od modelu – podnośnikami można łatwo i precyzyjnie sterować, zachowując zarazem wysoki poziom bezpieczeństwa.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.serafin-maszyny.com

32-088 Przybysławice, ul. Widokowa 1, woj. małopolskie
tel. 12 43 44 100,