Wentylacja naturalna czy mechaniczna?
W dobie technicyzacji, gdy za pomocą smartfona włączamy telewizor i mamy wgląd w to, co się dzieje w domu, będąc od niego oddalonym nawet o setki kilometrów, nie dziwi fakt, że automatyzacja obejmuje coraz więcej dziedzin naszego życia, w tym również wentylację budynków. Dziś, gdy tak wiele mówi się o energooszczędności i buduje się super szczelne domy, jesteśmy też bardzo świadomi faktu, że konieczne jest zapewnienie właściwej wymiany powietrza, i to w sposób jak najbardziej efektywny i opłacalny. Z pewnością do takich rozwiązań należy wentylacja naturalna wykorzystująca automatykę okienną. Pozwala ona na wygodne przewietrzanie pomieszczeń, a tym samym utrzymanie w nich pożądanej temperatury i wilgotności powietrza. System wentylacji naturalnej może funkcjonować samodzielnie lub uzupełniać działanie klimatyzacji, np. poprzez skrócenie czasu jej działania. Odpowiednie wychłodzenie pomieszczeń w godzinach nocnych sprawia, że klimatyzacja nie musi działać od samego rana.

 

naturalna wentylacja dhfot. D+H Polska

 

Cena ma znaczenie!
VCD 203/250-Set to napęd łańcuchowy dedykowany do systemów naturalnej wentylacji. Może być stosowany we wszystkich rodzajach stolarki okiennej: w oknach aluminiowych, drewnianych, plastikowych. Obsługuje także wszystkie najpopularniejsze warianty okien takie, jak okna rozwierne, uchylne, odchylne i połaciowe. Firma D+H Polska stawiając na niską cenę nie zrezygnowała z jakości. Napęd jest objęty 5-letnią gwarancją. Te cechy w połączeniu z niemiecką jakością tworzą kombinację trudną do przebicia, zapewniając optymalną wymianę powietrza i zdrowy klimat w pomieszczeniu.

Siłownik do okien dachowych, pionowych, klap przewietrzających
Jak działa VCD 205/230-Set? Okienny napęd łańcuchowy przeznaczony do naturalnej wentylacji umożliwia zautomatyzowane otwieranie i zamykanie okien w budynku. Stosuje się go zarówno w oknach fasadowych, jak i jako siłownik okien dachowych. Napęd jest też doskonałym rozwiązaniem dla trudno dostępnych okien, ulokowanych zbyt wysoko, aby otwierać je z wykorzystaniem klamki. Długość wysuwu łańcucha może być dostosowana do potrzeb danego użytkownika, podobnie jak funkcje samego napędu, np. otwieranie i zamykanie okien w zależności od sygnałów wysyłanych przez czujkę wiatru/deszczu.
Co istotne, w przypadku nietypowej kolorystyki okien, bez przeszkód można polakierować siłownik okienny na dowolny kolor, również spoza palety RAL. Oznacza to, że napęd może mieć zarówno jednolity kolor, np. czarny, jak i odwzorowujący strukturę wybranego gatunku drewna, idealnie dopasowany do okien drewnianych.

 

naturalna wentylacja dhfot. D+H Polska

Na każdym oknie można zsynchronizować maksymalnie do dwóch napędów. Obok optymalnego przepływu powietrza zaletą takiego rozwiązania jest też niewielki pobór prądu, bardzo cicha praca oraz funkcja czynnego i biernego zabezpieczenia krawędzi podczas zamykania. Doskonałe parametry techniczne i możliwość dopasowania kolorystyki siłownika okiennego oraz jego korzystna cena sprawiają, że w prosty sposób można zaprojektować wentylację naturalną, która będzie opłacalna na etapie zakupu i w toku eksploatacji, a jednocześnie – wysoce efektywna w działaniu.

 

naturalna wentylacja dhfot. D+H Polska

 

Dane techniczne napędu VCD 203/250-Set:
Zasilanie 24 VDC ±20 %, 0,35 A
Siła pchająca 200 N
Siła ciągnąca 150 N (siła wyłącznika bezpieczeństwa)
Siła blokująca: 2000 N
Prędkość otwierania: 6,0 mm/s
Prędkość zamykania: 6,0 mm/s
Stopień ochrony: IP 30
Zakres temperatur: od 0 do +60°C
Przewód 2,5 m PVC
Napęd: łańcuch
Obudowa: odlew ze stopu cynkowego

Więcej informacji na temat nowego napędu VCD 203/250-Set można uzyskać u przedstawicieli handlowych D+H Polska: www.dhpolska.pl/vcd

 

51-180 Wrocław, ul. Polanowicka Północna 8, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 323 52 50,