Na polskich posesjach królują przede wszystkim klasyczne bramy skrzydłowe. Zdecydowana większość użytkowników decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na to, że bramy skrzydłowe są tańsze od bram przesuwnych, nie trzeba wylewać pod nie fundamentu, a stosowana do nich automatyka pozwala na automatyzację praktycznie każdej bramy zarówno tych osadzonych na małych słupkach metalowych, jak i tych pracujących na dużych słupkach kamiennych lub klinkierowych. Są również idealnym rozwiązaniem dla wąskich posesji, domów bliźniaczych i szeregowych. Odpowiednio dobrane siłowniki do takich bram oraz prawidłowo wykonana geometria montażu przez wykwalifikowanego instalatora, gwarantuje płynną pracę bramy przez wiele lat.

Siłownik do bramy skrzydłowej – nie oszczędzaj!
„Sercem” każdego systemu sterowania bramą są siłowniki. Od nich zależy funkcjonalność, bezawaryjność oraz płynna praca bramy. Dlatego decydując się na wyposażenie bramy w automatykę, musimy przede wszystkim zwracać uwagę na siłowniki trwałe, niezawodne, o solidnej konstrukcji, do produkcji, których użyto markowych, sprawdzonych komponentów. Jednym słowem nie oszczędzamy i stawiamy na jakość!
Nowością na rynku automatyki do bram są siłowniki TOO proponowane przez firmę NICE. Charakteryzują się przede wszystkim trwałością i niezawodnością. Jednocześnie są niezwykle łatwe w montażu i obsłudze a jednocześnie uniwersalne w zastosowaniu. Siłowniki TOO to przede wszystkim mocny aluminiowy korpus odlewany ciśnieniowo, pokryty epoksydowym lakierem oraz obudowa wykonana ze stali nierdzewnej. Elementy te tworzą produkt bardzo odporny na zużycie oraz warunki atmosferyczne i inne negatywne czynniki mogące wpływać na jego trwałość i długoletnią pracę.

 

Siłowniki do bram skrzydłowychfot. NICE

 

Dobór odpowiedniego siłownika bramy skrzydłowej
Wybór siłownika i dopasowanie go do bramy zawsze powinno się dokonywać w oparciu o konkretny przypadek. W zależności od jej rozmiaru i ciężaru dobieramy moc siłownika i jego skok. Od tych dwóch czynników zależeć będzie bezawaryjna praca systemu, płynność oraz szybkość otwierania i zamykania bramy. Dodatkowo należy pamiętać, aby wybierać siłowniki z zapasem mocy. Dzięki temu siłownik nie będzie przeciążony i unikniemy awarii silnika. Szczególnie ważne jest to w przypadku bram ciężkich, kutych i o wypełnieniu nie ażurowym, które może stawiać duży opór napierającemu wiatrowi i przeciążać siłowniki. Natomiast zimą, zapas mocy zagwarantuje nam ciągłą pracę bramy nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych.
Siłowniki TOO występują w dwóch modelach, które dobieramy do bram o różnych gabarytach. Model o oznaczeniu TOO3000 przeznaczony jest do bram o długości skrzydła do 3 m oraz ciężarze do 300 kg. Natomiast siłownik TOO4500 dedykowany jest bramom o długości skrzydła do 4,5 m i ciężarze do 250 kg.

 

siłowniki do bram fot. NICE

 

Siłowniki TOO – przyjazne w instalacji i użytkowaniu
Konstruktorzy nowych siłowników marki NICE zadbali również o to by były one nie tylko trwałe i niezawodne, ale również łatwe w montażu i użytkowaniu. Siłowniki TOO przeznaczone są do instalacji na słupku. Dzięki temu, że są wyposażone w nowe uchwyty mocujące, nie wymagają spawania. Montaż i użytkowanie ułatwia prosta, obrazkowa instrukcja dzięki, której z instalacją poradzi sobie profesjonalny monter, a z użytkowaniem każdy cieszący się automatyczną bramą klient. Wygodę montażu dopełniają łatwo dostępne złącza elektryczne.
W późniejszym użytkowaniu pomocny okazać się może prosty system wysprzęglania, który umożliwia otwieranie i zamykanie bramy w przypadku braku prądu. Wysprzęglenia dokonuje się poprzez przekręcenie spersonalizowanego kluczyka w gnieździe znajdującym się w górnej części korpusu. To często zapominana i niedoceniana funkcja przez poszukujących napędów użytkowników. Choć już dziś brak zasilania nie jest zmorą każdego z nas,  w sytuacjach awaryjnych ta funkcjonalność może być kluczowa.

 

Siłowniki do bram skrzydłowychfot. NICE

 

Siłowniki TOO – design dla każdego
Użytkownicy automatyki do bram oprócz cech użytkowych siłowników powinni również zwracać uwagę na ich design. Wszak siłownik jest elementem widocznym i jego wygląd musi być dostosowany do projektu architektonicznego bramy. Firma NICE zadbała również o ten szczegół. Siłowniki TOO charakteryzują się nowoczesnym designem, aczkolwiek ich forma jest uniwersalna. Dzięki temu mogą być one stosowane zarówno do bram klasycznych jak i nowoczesnych, bez obaw, że popsują końcowy efekt.

Siłowniki NICE – bezkompromisowa kontrola jakości
Firma NICE, biorąc pod uwagę własne doświadczenia oraz sygnały od klientów, stara się stale podnosić jakość swoich produktów oraz zwiększać ich żywotność. Nie inaczej dzieje się wypadku siłowników TOO.
Firma ponosi znaczne inwestycje w zaawansowane technicznie laboratoria. Umożliwiają one stałą kontrolę produktów w celu zagwarantowania ich użytkownikom bezpieczeństwa, jakości, niezawodności i trwałości na najwyższym poziome. Badania i ulepszanie produktów NICE ma również związek z wymaganiami dyrektyw unijnych, światowych oraz norm branżowych.
Siłowniki badane są m.in. w komorach, gdzie panują warunki odpowiadające rzeczywistym realiom środowiska. Test odporności na zakłócenia elektromagnetyczne wytwarzane przez inne urządzenia oraz emisji przeprowadzane są w komorze ciszy. Wpływ warunków atmosferycznych i negatywnych czynników związanych z pogodą na siłowniki NICE sprawdza się w komorach klimatycznej, solankowej i pyłoszczelności. Symulują one surowy klimat pod względem skrajnych temperatur i wilgotności, otoczenie z wysoką zawartością soli oraz środowisko o wysokiej zawartości kurzu. Dodatkowy test emisji hałasu produktów przeprowadzany jest w komorze bezechowej.
Laboratorium Nice posiada notyfikacje takich firm, jak: niemiecki TÜV oraz szwedzkie NEMKO i CETECOM.

Ze szczegółową ofertą firmy NICE można zapoznać się na stronie: www.nice.pl

 

05-800 Pruszków, ul. Parzniewska 2a , woj. mazowieckie
tel. 22 759 40 00,