Drewno wędzone i lite we wnętrzach

Drewno lite na schody, blaty, drzwi, stoły

Mnogość materiałów wykorzystywanych w nowoczesnych aranżacjach wnętrz niejednej osobie planującej urządzenie domu spędza sen z powiek. Jaki materiał wybrać na blaty? Drzwi szklane czy może z płyty? Czy atrakcyjnie będą wyglądać schody betonowe w stylu industrialnym? Na wszystkie te pytania można udzielić jednej odpowiedzi: drewno – czyli sprawdzona, ponadczasowa klasyka, która doskonale koresponduje z każdym stylem wnętrza.

Drewno we wnętrzach
Spośród materiałów, które wykorzystywane są do produkcji drzwi, schodów czy blatów, drewno cieszy się wciąż niezmiennym powodzeniem, choć to materiał znany od lat i – zdawać by się mogło – miał prawo się znudzić. Jednak nic bardziej mylnego! Choć fantazja współczesnych architektów zdaje się nie znać żadnych granic, jeśli chodzi o wykorzystywanie przeróżnych materiałów (szkło, aluminium itp.), to jednak wciąż niezwykle chętnie i często sięgają po naturalny, piękny materiał, jakim jest drewno. I słusznie, gdyż jego zalety są nie do przecenienia. Oprócz tego, że jest niezwykle atrakcyjnym, ponadczasowym i ciepłym materiałem, ma również korzystny wpływ na mikroklimat pomieszczenia. Nie mówiąc już o tym, że dzięki różnorodnej strukturze usłojenia, trudno znaleźć dwie identyczne deski, a co za tym idzie – dwa identyczne blaty czy dwa takie same stoły.

 

stół antiquefot. drymar.pl

Naprzeciw rosnącym oczekiwaniom architektów i klientów, zwłaszcza jeśli chodzi o barwy, wytrzymałość materiału na ściskanie i zginanie czy jego twardość, wychodzą oferenci produktów z drewna, którzy poprzez poddawanie go dodatkowej obróbce – np. wędzeniu, są w stanie zaoferować materiały o doskonałych właściwościach mechanicznych, w ciekawych, podobnych do gatunków egzotycznych barwach.

 

drzwi obogowane dębowe drzwi dąb czarny drzwi akacja olejowanafot. drymar.pl

 

Wędzenie drewna
– W trakcie wędzenia drewno poddawane jest działaniu amoniaku. Pod jego wpływem garbniki zawarte w komórkach drewna reagują z amoniakiem, w wyniku czego następuje zmiana koloru drewna na całej jego grubości – wyjaśnia Jan Dryniak, właściciel firmy Drymar, która oferuje różne produkty z drewna wędzonego.
W firmie Drymar wędzeniu poddaje się takie gatunki jak dąb europejski, dąb czerwony oraz akacja – pod wpływem tego procesu zmieniają one swoje właściwości kolorystyczne i wytrzymałościowe. Drewno dębowe po modyfikacji zyskuje kolor brunatny (zbliżony do koloru dębu czarnego), natomiast akacja staje się brązowo-złocista.
Piękne barwy pozwalają też podkreślić ciekawe usłojenie drewna, nic więc dziwnego, że oprócz podłóg bardzo chętnie wykorzystywane jest ono np. do produkcji schodów, blatów, parapetów, drzwi czy stołów.

 

stół robustfot. drymar.pl

 

Drewno lite – miliony zastosowań
Firma Drymar, która swoją działalność rozpoczęła od produkcji desek podłogowych i listew przypodłogowych z drewna dębowego naturalnego, zauważyła z czasem, że na rynku wciąż rośnie zainteresowanie gatunkami egzotycznymi, ciemnymi.
– Rozpoczęliśmy więc modyfikację chemiczną drewna dębowego amoniakiem (wędzenie) – był to produkt unikalny i wyróżniający się na rynku. Wraz z poszerzaniem parku maszynowego, zwiększaliśmy też ofertę produktową – opowiada Jan Dryniak.
Obecnie oferta firmy obejmuje nie tylko podłogi z wędzonego drewna, ale również szerokie spektrum produktów zarówno z surowca poddanego modyfikacji, jak i z niemodyfikowanego. Są to między innymi blaty, parapety i schody klejone z lameli litych lub łączonych na mikrowczepy, obłogowane i warstwowe. Ciekawą ofertą przedsiębiorstwa są również drzwi wewnętrzne, wykonywane z drewna litego, jak również obłogowane. Systematycznie powiększa się też oferta drewnianych stołów. Wśród nich niezmiennie dużym zainteresowaniem klientów cieszą się: stół: Robust Classic – wpisujący się doskonale w styl kolonialny oraz ława Antique, która dzięki nietypowemu kształtowi nóg oraz jasnej barwie z widocznym usłojeniem sprawdzi się zarówno we wnętrzach eleganckich, jak i rustykalnych.

 

blaty kuchenne, schody, parapety blaty kuchenne parapety schody drewno lite blat kuchenny z litego drewna schody parapety z litego drewnafot. drymar.pl

 

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: stronie firmy www.drymar.pl oraz na profilu firmy na Facebook’u

 

37-200 Przeworsk, ul. Wojska Polskiego 58, woj. podkarpackie
tel. 16 64 87 053, 509 185 777, 509 185 999,


Liczba odwiedzin: 1450 | Data publikacji: 2014-07-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Stoły drewniane industrialne są całkowicie unikalne, każdy...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
03.11.2020 | Meble
Dostępność do szerokiej gamy materiałów wykończeniowych sprawia,...
02.11.2020 | Meble
Meble włoskie do salonu cieszą się od...
02.11.2020 | Meble
Kupno odpowiedniego mebla jakim jest stół do...
21.10.2020 | Domy prefabrykowane
Prefabrykacja niejedno ma oblicze, o czym przekonuje...
19.03.2020 | Beton
W projektowaniu nowoczesnych wnętrz każdy element ma...
Można mnożyć branże, które w toku codziennej...
27.08.2019 | Meble
Ogród lub taras jest cudownym miejscem, w...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
10.04.2018 | Meble - ogrodowe
Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą...
Niesłabnąca popularność drewna – mimo zmieniających się...
20.09.2017 | Szkło
Coraz większa moda na szkło artystyczne i...
14.06.2017 | Meble
Kuchnia jest sercem każdego domu. W tym...
Żaluzje i rolety chronią nas przed nadmiernym...
Transportery, linie technologiczne, taśmy transportujące i podajniki...
Drewno jest niezaprzeczalnie piękne i stylowe. Dlatego...
10.11.2015 | Meble
„To, czym się otaczasz, definiuje to kim...
27.04.2015 | Domy prefabrykowane
Domy w konstrukcji drewnianej zdobywają nową rzeszę...
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
Produkcja osłon okiennych i drzwiowych wymaga przede...
Elementy małej architektury na tyle mocno wpisały...
Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. wielkopolska
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: stoły, schody, lite drewno, blaty kuchenne, drzwi z litego drewna
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy