Klasyka i nowoczesność we wnętrzach
Coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach wnętrz wybieramy takie rozwiązania, które noszą znamiona indywidualizmu – nietypowe kolory, śmiałe połączenia, wysmakowany eklektyzm. Z drugiej strony mamy jednak świadomość, iż zmieniające się szybko trendy mogą sprawić, że już po kilku latach wyszukana aranżacja stanie się po prostu niemodna. Współczesny rynek rozwiązań wykończeniowych zdaje się świetnie rozumieć tę tendencję, a producenci coraz częściej oferują wyroby, które są w pewnym stopniu „klasyczne” – bo znane i stosowane przez człowieka od wieków, ale jednocześnie stwarzają niemal nieograniczone możliwości kreacji i skrajania na miarę marzeń właściciela danego wnętrza czy zgodnie z wyobraźnią architekta.
Takich producentów możemy też znaleźć na rodzimym rynku – jednym z nich jest firma Luxor – producent mozaiki, paneli, listew i płytek szklanych. Co istotne, wszystkie wyroby od samego początku – czyli już od fazy projektu, poprzez cięcie, wytapianie i malowanie szkła powstają w Polsce, a każdy wzór autorskiego projektu jest niepowtarzalny i unikatowy.

 

mozaiki szklane mozaiki szklane
mozaiki szklane mozaiki szklanefot. Luxor

 

Szkło zamiast płytek
Standardowe płytki ceramiczne we wnętrzach – mimo że wciąż bardzo powszechnie stosowane – coraz częściej są jednak wypierane przez inne rozwiązania. Być może jedną z przyczyn jest fakt, że w przypadku zakupu płytek klienci nie mają prawie żadnej możliwości indywidualnego kreowania wyglądu produktu (oczywiście poza łączeniem różnych kolorów, ale bez możliwości projektowania własnych wzorów lub w bardzo ograniczonym zakresie). Dlatego coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach zamiast ceramicznych płytek możemy zobaczyć na ścianach mozaiki szklane. Wybór firmy Luxor jest tu ogromny, obejmujący tysiące gotowych wzorów: od stonowanych róży, beży czy zieleni, poprzez wyraziste czerwienie, oranże czy grafity. Nie brak też dekorów najbardziej nietypowych – są to mozaiki z zatopionym brokatem, przypominające skórę węża czy zastygłą lawę. W tym roku oferta polskiego producenta znów się poszerzyła i dołączyły do niej nowe dekory – nacinane płytki szklane formatu 21,4 x 21,4, które z pewnością zachwycą wszystkich miłośników wzorów bliskich naturze, jak kwiaty czy zioła. Dzięki temu, że proponowane przez Luxor nadruki można łączyć z płytkami wybranymi przez klienta, otwierają się tu niemal nieograniczone możliwości komponowania jedynych w swoim rodzaju rozwiązań.

 

szkło zamiast płytek
szkło zamiast płytek szkło zamiast płytekfot. Luxor

W nowej kolekcji znajdą też coś dla siebie ci klienci, którzy lubią powiew egzotyki w aranżacjach wnętrz – są to nacinane płytki szklane, które zdobią ornamenty z bogatym, orientalistycznym wzornictwem, przywodzącym na myśl śródziemnomorskie łaźnie czy dalekowschodnie bazary. Spektrum oferowanych nowości obejmuje także dekory w formie puzzli, które można dowolnie układać, jak i gotowe płytki np. do kuchni (20 x 20) czy dekory z grawerem laserowym.
Całości dopełnia bogata oferta szklanych listew, które można bez trudu dopasować do wybranej mozaiki czy płytki. Istnieje też możliwość zadrukowania listew zdjęciami dostarczonymi przez klienta.

 

szkło zamiast płytek szkło zamiast płytek szkło zamiast płytekfot. Luxor

 

Panele z zadrukiem
Produktem, który w pełni odpowiada na potrzebę samodzielnego projektowania przestrzeni, są też oferowane przez firmę Luxor drukowane panele szklane, dostępne w wymiarach: 30×60, 20×50 i 30×30 cm, na szkle o grubości 8 mm.
Luxor oferuje panele z gotowymi nadrukami, które – dzięki ogromnej ofercie ciekawych wzorów – można układać w różnych pomieszczeniach: w kuchni, łazience czy salonie. Mogą to być np. kąpiące się w rzece antylopy, panoramy miast, łąki pełne kwiatów czy wzory abstrakcyjne. Ponadto istnieje możliwość zadrukowania panelu grafiką dostarczoną przez klienta, co jest szczególnie ciekawą propozycją nie tylko dla odbiorców indywidualnych, ale również dla właścicieli restauracji, sklepów, hoteli czy innych obiektów, w których liczy się ciekawy wystrój.

 

panele z zadrukiemfot. Luxor

 

Mozaika i listwy metalowe
Szkło nie jest jedynym materiałem, na który moda nie przemija. Podobną popularnością cieszy się też metal, który w ostatnich latach jest szczególnie ceniony przez miłośników stylu loftowego.
Odpowiedzią firmy Luxor na to zapotrzebowanie ryku są mozaiki metalowe (wymiary: 4,8×4,8 cm; 2,5×2,5 cm) oraz pasujące do nich listwy metalowe. Skomponowane z tych elementów ścienne dekoracje sprawdzą się nie tylko we wnętrzach o stylistyce industrialnej, ale również wszędzie tam, gdzie chcemy wprowadzić do pomieszczeń ciekawe, surowe akcenty, przełamując tym samym ich monotonię i ożywiając całość.

 

mozaika i listwy metalowe mozaika i listwy metalowe
mozaika i listwy metalowe mozaika i listwy metalowefot. Luxor

 

Mozaiki według własnego projektu
Szeroka oferta firmy Luxor oraz duży pakiet oferowanych usług pozwala każdemu obudzić w sobie artystę. Jest to możliwe dzięki pracownikom firmy, którzy realizują również wzory zgodnie z wytycznymi klienta. Mozaiki szklane (zarówno z płytek ściennych, jak i podłogowych) można dowolnie łączyć, tworząc własne kompozycje. Dzięki temu zyskujemy pewność, że zaprojektowany przez nas wzór jest jedyny i niepowtarzalny. Dodatkowo można wybierać różne formaty kostek szklanych w mozaice, która jest klejona na siatce z włókna szklanego. Takie ułożone w plaster mozaiki mają format 30×30 i grubość 8mm.

 

mozaiki według własnego projektu mozaiki według własnego projektu mozaiki według własnego projektufot. Luxor

 

Ze szczegółową ofertą firmy oraz bogatą galerią dostępnych wzorów i kolorów można zapoznać się na stronie: www.mozaika-luxor.pl

 

43-450 Ustroń, ul. Daszyńskiego 70A, woj. śląskie
tel. (33) 486 33 10, 602 603 828,