Szklane zabudowy balkonów, aluminiowe profile BE-25

Systemy zabudowy Morad gwarancją estetycznej i funkcjonalnej architektury otwartej

Szkło i aluminium to we współczesnym budownictwie klasyka nowoczesności stosowana powszechnie w architekturze biznesowych budynków w centrach dużych miast oraz budynków użyteczności publicznej, takich jak np.: hotele czy urzędy. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, firma Morad proponuje szklane zabudowy balkonów oparte o profile aluminiowe do zabudowywania przestrzeni nie wymagających ogrzewania. Oferowane przez Morad systemy aluminiowe zabudowy balkonów i tarasów zapewniają szereg korzyści i mogą być stosowane właściwie wszędzie.

Szklane zabudowy balkonów – co zyskujemy?

Mówiąc w skrócie, jeśli decydujemy się na zabudowę balkonu lub tarasu, zyskujemy możliwość zabudowy dodatkowej przestrzeni. To zdecydowanie wartości nie do przecenienia. Ale zalet jest więcej. Aluminiowe zabudowy balkonów pozwalają odciąć się od hałasów i zanieczyszczeń z zewnątrz. Możliwość rozsuwania i zamykania okien uniezależnia od uciążliwości pogody. Nie trzeba odśnieżać, gdy napada śnieg, ani martwić się o stan balkonu, gdy zacina deszcz.

Zabudowa oznacza też dodatkową powierzchnię, a tej nigdy za wiele. A jak tę nową przestrzeń wykorzystamy? To zależy tylko od naszej wyobraźni. Szklane zabudowy balkonów mogą służyć jako użytkowa przestrzeń magazynowa – na wózek, na rower, na sprzęt AGD. Ale równie dobrze sprawdzą się jako strefa relaksu, co może przydać się nie tylko w domach, ale i w hotelach czy pensjonatach. Czy jest coś milszego niż chwila odpoczynku w ulubionym balkonowym fotelu wśród śpiewu ptaków, promieni słońca i ulubionych roślin?

Nawet jeśli nie jesteśmy amatorami kwietnych tarasów i relaksu z książką, docenimy zapewne bezpieczeństwo, jakie oferują aluminiowe zabudowy balkonów. To niewątpliwa zaleta, gdy w budynku są małe dzieci, osoby starsze, a także zwierzęta. Warto też zwrócić uwagę, że zabudowy mogą stanowić podstawową ochronę przed włamaniem. Skoro znamy już zalety systemu zabudowy balkonowej, nasuwa się pytanie – jak to właściwie działa? Tu odpowiedzią służą eksperci firmy Morad.fot. Morad

System BE-25 – zabudowa balkonów i tarasów firmy Morad

Szklane zabudowy balkonów i tarasów oparte są na stabilnych profilach aluminiowych firmy Morad. Zabudowę balkonów tworzą dwie części: dolna stała i górna, umożliwiająca przesuwanie paneli po czterotorowej prowadnicy w dowolnym kierunku. Zabudowa tarasowa posiada jedynie panele przesuwne. Dzięki temu rozwiązaniu optymalizujemy wielkość otwartej powierzchni balkonu lub tarasu. Możemy bowiem ustawić jedno skrzydło za drugim. Jeśli skrzydła nie przekroczą wysokości 160 cm system przewiduje funkcjonalność połączenia skrzydeł przesuwnych ze skrzydłami rozwieranymi, co ułatwi mycie szyb i wspomoże wentylację pomieszczenia bez konieczności rozsuwania paneli. To duże ułatwienie dla użytkownika i nowoczesna funkcjonalność systemu BE-25.

– Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wyspecjalizowanych systemów dla budownictwa pozwala nam stosować innowacyjne technologie i sprawdzone rozwiązania – mówi Maciej Adamczyk, dyrektor ds. rozwoju biznesu – W systemie BE-25 w górnej części zabudowy zastosowano szkło hartowane o grubości 6 mm. W dolnej części zabudowy balkonu stosuje się szkło hartowane, laminowane 44.2, co oznacza dwie tafle szkła po 4 mm każda oraz dwie warstw folii PVB. Przekłada się to na wysoką odporność przed zniszczeniem i zapewnia poczucie bezpieczeństwa.

– Ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, nadmiarem wody, chłodem i hałasem zapewniają specjalne uszczelki wkomponowane w panele. Dzięki nim rozsuwane panele zachodzą na siebie, co wzmaga szczelność. W naszym systemie zadbaliśmy także o kwestie bezpieczeństwa, dodając do aluminiowej zabudowy balkonów elementy blokujące, które można otworzyć tylko od wewnątrz. Blokady chronią przed włamaniem oraz przypadkowym przesunięciem profili. – dodaje Maciej Adamczyk.

Dla klientów zainteresowanych szczegółową analizą systemu BE-25, opracowano i udostępniono katalog techniczny produktu, dostępny na stronie firmy. Zawiera on opis techniczny, przekroje oraz zestawienia profili i akcesoriów, a także szczegółowe instrukcje montażu poszczególnych elementów. Transparentność oferty jest gwarancją najwyższej jakości produktów i rozwiązań technologicznych marki Morad.

fot. Morad

Trendy w aranżacjach z liderem Morad

Choć szklane zabudowy balkonów kojarzą się z loggiami mieszkań w bloku oraz tarasami domów jednorodzinnych, mogą być także atrakcyjnym rozwiązaniem dla budynków firm i instytucji. Dodatkowa przestrzeń użytkowa to atut dla małych przedsiębiorstw lub biur, a możliwość zapewnienia intymności gościom doceni branża turystyczna. Aluminiowe zabudowy balkonów to także łatwość montażu i demontażu elementów oraz atrakcyjna wizualnie lekkość konstrukcji. Dodatkowo, Morad oferuje klientom atrakcyjne, designerskie wykończenia profili aluminiowych, połączone z działaniem antykorozyjnym: anodowanie w szerokiej palecie kolorów, powlekanie poliestrowymi lakierami proszkowymi w kolorach RAL, a także powłoki drewnopodobne lub ozdobne.

fot. Morad

Wychodząc naprzeciw potrzebom projektantów i realizatorów, Morad opracował biblioteki obiektów (BIM), z których specjaliści pobrać mogą pliki z rysunkami CAD, modelami całości konstrukcji oraz detali, oferowanych systemów zabudowy zewnętrznej, fasadowej, systemów balustrad, lameli, żaluzji i okien. Modele BIM dostępne są na stronach archispace.pl oraz objectoffice.pl.

Wybierając szklane zabudowy balkonów z firmą Morad zyskujemy:

* systemy aluminiowo-szklane spełniające najwyższe wymogi bezpieczeństwa
* atrakcyjny efekt wizualny połączony z nowoczesną funkcjonalnością
* łatwy montaż i kompatybilne elementy umożliwiające łączenie systemów
* pewność jakości, dzięki współpracy z liderem działającym na rynku od 30 lat

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: morad.pl

83-300 Kartuzy, Kościerska 13, woj. pomorskie
tel. +48 58 694 91 51,


Liczba odwiedzin: 1180 | Data publikacji: 2020-03-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


09.11.2015 | Stolarka otworowa
W dzisiejszych czasach producenci okien z aluminium...
Nowoczesne budownictwo stawia przede wszystkim na estetykę...
drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe
W ciągu kilkunastu lat działalności firma Aliplast...
21.10.2020 | Rusztowania
Firma Instant Polska to niezawodny i ceniony...
28.05.2020 | Systemy budowlane
Wysoka trwałość, uniwersalność, obniżenie kosztów inwestycji –...
Dobierając dziś system okienny czy system przesuwny,...
Bezpowrotnie minęły czasy, w których z braku...
Trudno wyobrazić sobie nowoczesne miasto bez futurystycznych...
Nowoczesna logistyka zakłada szerokie wykorzystanie różnego typu...
17.08.2020 | Stolarka otworowa
Jakie kwestie powinniśmy uwzględnić, wybierając drzwi tarasowe...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
Firma Aliplast Aluminium Systems, polska część światowej...
Żaluzje fasadowe SkyFlow firmy Aluprof to skuteczne...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
04.02.2021 | Stolarka otworowa
AG DOM SYSTEM oferuje pełny przekrój rozwiązań...
13.11.2020 | Techniki zamocowań
Energooszczędność, izolacyjność termiczna i akustyczna, wyeliminowanie zjawiska...
22.07.2020 | Izolacje
Otulina termoizolacyjna na rury to niezwykle ważny...
26.06.2020 | Drabiny
Rusztowania i drabiny KRAUSE to na rynku...
24.06.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi VASCO DOORS to nowoczesne drzwi wewnętrzne...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
10.06.2020 | Obiekty sportowe
Minigolf do ogrodu hotelowego, na placu zabaw...
Rolety automatyczne zewnętrzne nie tylko pomogą ochronić...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. opolskie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podlaskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: morad, systemy aluminiowe, fasady aluminiowe, kraty aluminiowe, nawietrzniki, zabudowy balkonów, zabudowy tarasów, balustrady aluminowe, okucia do szkła, szklane zabudowy balkonów, balkony, szklane balkony, szklane zabudowy,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy