Systemy aluminiowe i szklane od sprawdzonego dostawcy
Firma Morad od 20 lat specjalizuje się w produkcji i dystrybucji systemów aluminiowych i szklanych, które znajdują zastosowanie w wielu branżach. Produkty firmy wzbogacają konstrukcje i usprawniają funkcjonowanie budynków biurowych, gabinetów lekarskich, urzędów, banków oraz nowoczesnych lokali mieszkalnych. Polski producent znany jest nie tylko na rodzimym rynku, ale szturmem podbija też inne kraje Europy, m.in. Skandynawię, gdzie tego typu wyrobom stawia się najwyższe wymagania pod względem wytrzymałości, izolacyjności termicznej i jakości wykonania.
- Produkowane przez nas profile aluminiowe są wytwarzane z materiałów wysokiej jakości. Jednocześnie dbamy też o to, aby być producentem konkurencyjnym cenowo na rynku, oferującym sprawdzone i niezawodne produkty, na które może sobie pozwolić także polski klient– mówi Maciej Adamczyk, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Morad.

Profile okienno-drzwiowe
Specjalna budowa profili AC 77 HI, to znaczy ich zwiększona głębokość (85 mm dla skrzydeł okiennych i 77 mm dla pozostałych kształtowników) oraz wielokomorowa budowa przekładek termicznych i uszczelek dwukomponentowych wykonanych z EPDM sprawiają, że system ten sprawdzi się tam, gdzie wymagane są szczególnie wysokie parametry izolacyjności cieplnej.
- W zależności od konstrukcji, w której profile mają być zastosowane, wykonuje się różne rodzaje połączeń kształtowników. Wszystkie one są klejone, co zapewnia im wyjątkową trwałość i szczelność przy zachowaniu niezmiennej estetyki i spójności – podkreśla Maciej Adamczyk.

 

systemy okienno drzwiowe systemy okienno drzwiowerys. Morad

 

Z wykorzystaniem profili okienno-drzwiowych można wykonać zabudowę zewnętrzną różnych typów okien i witryn, drzwi przesuwnych, harmonijkowych i automatycznych, a także konstrukcji giętych. Profile systemu AC 77 HI są przystosowane do okuć obwiedniowych spełniających standard EURO (rowek o wymiarach 15x20 mm w skrzydle i 14x18 w ościeżnicy).
- Warto podkreślić, że w ofercie posiadamy również skrzydła z rowkiem 16,3x2,5 mm, dostosowanym do okuć do stolarki PCV – dodaje Maciej Adamczyk.
System AC 77 HI jest kompatybilny z innymi systemami okienno-drzwiowymi firmy Morad. Wspólne listwy przyszybowe, narożniki, listwy uszczelniające, uszczelki przyszybowe i przymykowe, okucia i akcesoria sprawiają, że powstałe wyroby mają identyczny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny.

Komputerowe wspomaganie produkcji okien
Znacznym udogodnieniem dla producentów okien jest też oferowany przez firmę Morad program komputerowy MoradCAD, który usprawnia i automatyzuje procesy ofertowo-projektowe oraz produkcyjne.

 

systemy okienno drzwiowe systemy okienno drzwiowefot. Morad

 

- Umożliwia to m.in. wbudowany w programie moduł optymalizacji produkcji, możliwość tworzenia list cięcia profili oraz zestawień wszystkich akcesoriów, okuć i wypełnień. W programie można też przeprowadzać obliczenia statyczne – mówi Maciej Adamczyk.
Baza danych programów zawiera wszystkie podstawowe systemy aluminiowe firmy Morad i jest na bieżąco aktualizowana.  

Ściany lamelowe, czyli jak poprawić estetykę budynku
Urządzenia klimatyzacyjne czy wentylacyjne, wyrzutnie, czerpnie, kominy to te elementy budynku, które - choć są niezbędne - to jednak z całą pewnością nie podnoszą walorów wizualnych obiektu.

 

systemy okienno drzwiowe systemy okienno drzwiowefot. Morad

 

- System ścian lamelowych Solis ML-52 przeznaczony jest do zabudowy właśnie takich elementów. Pozwala on skutecznie je zamaskować, a dzięki rozstawowi lameli 52 mm, umożliwia jednocześnie doskonały przepływ powietrza - wyjaśnia Maciej Adamczyk.
Dzięki temu, że Solis ML może być montowany wewnątrz i na zewnątrz, często stosowany jest też do zabudowy całych obiektów budowlanych lub jako maskownica pojedynczych elementów w środku budynku.
Aluminiowe tłoczone żaluzje fasadowe o profilu w kształcie litery Z mogą być anodowane lub pomalowane na dowolny kolor z palety RAL, co otwiera dodatkowe możliwości kreowania wizualnej strony obiektów.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: morad.pl

 

83-300 Kartuzy, Kościerska 13, woj. pomorskie
tel. +48 58 694 91 51,