Aluminiowa stolarka okienna posiada szereg zalet. Wytrzymałe ramy okienne z tego materiału nie są podatne na uszkodzenia, a do tego świetnie sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Nie są im straszne opady, mróz ani ostre promieniowanie słoneczne. Zmiany temperatur nie powodują zmian wymiarowych. Lekkie i trwałe okna aluminiowe to częsty wyrób inwestorów publicznych oraz prywatnych. Ich elegancki wygląd sprawia, że doskonale sprawdzają się w nowoczesnych budynkach, chociaż dobrze pasują także do tradycyjnej stylistyki. Dziś znajdziemy je w reprezentatywnych rezydencjach, hotelach, a także nowoczesnych biurach i licznych domach jednorodzinnych. Sprawdźmy jakie możliwości daje system okienny Aliplast Alumnium, który znany jest ze względu na swoje doskonałe parametry oraz szereg możliwości zastosowania w różnych oknach, a nawet drzwiach.

fot. AG Dom System

Okno na wymiar

Indywidualizacje konstrukcji budowlanych spowodowały, że produkty „z katalogu” odchodzą do przeszłości. Zdaje sobie z tego sprawę także firma AG DOM SYSTEM, znany dostawca w zakresie stolarki wewnętrznej i zewnętrznej różnego typu, który oferuje m.in. wspomniany system okienny Aliplast Alumnium.

– Specjalizujemy się w sprzedaży oraz doradztwie, a nasze produkty kierujemy do wymagających odbiorców z Polski oraz różnych krajów europejskich – mówi Agnieszka Kończak z firmy AG DOM SYSTEM. – Ponad 15-letnie doświadczenie w zaopatrywaniu odbiorców indywidualnych, a także inwestorów z sektora publicznego czy przemysłowego sprawiło, że dziś doskonale rozumiemy potrzeby naszych klientów. W swojej ofercie posiadamy produkty znanych polskich i europejskich marek, ale wiemy, że nie do zadowolenia odbiorcy potrzeba czegoś więcej. Dlatego też podchodzimy indywidualnie do każdego zamówienia, a dostępne u nas okna przygotowywane są na wymiar, zgodnie z potrzebami odbiorcy.

fot. AG Dom System

System okienny Aliplast Alumnium – na wiele potrzeb

Tym, co wyróżnia system okienny Aliplast Alumnium jest dokonała wytrzymałość, nowoczesny wygląd, a także szeroka gama profili, które pozwolą dobrać okno pod konkretne potrzeby.

Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na profil IMPERIAL. Jest to system trójkomorowy z przekładką termiczną do szyb pojedynczych lub podwójnych. Grubość ramy wynosi 65 mm, a skrzydła 74 mm.

– IMPERIAL świetnie sprawdzi się w oknach standardowych lub jako witryna o dużych rozmiarach – tłumaczy Agnieszka Kończak. – Profil można wypełnić szybą o grubości do 51 mm. IMPERIAL szczególnie polecany jest do budynków, w których panują surowe normy izolacji cieplnej oraz akustycznej.

fot. AG Dom System

Jeśli poszukujemy jeszcze lepszej izolacji termicznej i akustycznej, to warto przyjrzeć się systemowi SUPERIAL. Grubość ramy tego systemu wynosi 75 mm, a skrzydła 84 mm. Stosować tu można oszklenie od 21 do 61 mm.

– Ten profil daje możliwość stosowania różnych rodzajów szyb, zarówno jedno- oraz dwukomorowych, a także akustycznych i antywłamaniowych – mówi Agnieszka Kończak. – Dodatkowo znajdziemy tu trójkomorowe ramki termiczne, uszczelki środkowe oraz dodatkową specjalną uszczelkę szybową.

Wysoką izolację termiczną i akustyczną zapewni także system STAR, który zalecany jest np. w przypadku budynków pasywnych.

– STAR to system okienny Aliplast Alumnium, który świetnie sprawdzi się w budynkach, które budowane są z myślą o niskim zużyciu energii. Profil pozwala uzyskać izolację termiczną na poziomie do 0,81 W / m2K. Zastosowano tutaj innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu szkło jest osadzone głębiej w profilu, a to przekłada się na lepsze właściwości termiczne całego profilu – dodaje Agnieszka Kończak.

Profile STAR posiadają przekładki termiczne o szerokości 45 mm, które są wykonane z innowacyjnych materiałów.

Ciekawym produktem jest także trzykomorowy profil TRLINE, dedykowany do szyb od 4 mm do 38 mm.

– TRILINE posiada specjalną przekładkę termiczną z poliamidu, który wzbogacono włóknem szklanym – wyjaśnia Agnieszka Kończak.

Z profili aluminiowych można wykonywać rozmaite okna, także podnoszono-przesuwne.

– W tym wypadku polecamy szczególnie system okienno-drzwiowy SLIDE PLUS, którego profile składają się z dwóch oddzielnie wytłaczanych aluminiowych części wewnętrznych/zewnętrznych, oddzielonych za pomocą poliamidowych prętów – mówi Agnieszka Kończak.

fot. AG Dom System

Profile Aliplast – nie tylko okna

Oferowany przez firmę system Aliplast Aluminium to wiele rodzajów profili, które można wykorzystać nie tylko do produkcji okien, ale także drzwi (również przesuwnych), jak również fasad aluminiowych i ogrodów zimowych. Pozwala to na kompleksowe wyposażenie budynku w elementy o tożsamej stylistyce. Zarówno do okien jak i drzwi polecane są profile IMPERIAL, SUPERIAL, ECONOLINE, STAR, TRILINE oraz SLIDE PLUS.

fot. AG Dom System

W kolorze aluminium lub… drewna

Co ciekawe, systemy okienne Aliplast Alumnium nie występują jedynie w jednym wybarwieniu. Chociaż aluminium jest samo w sobie bardzo modne i często poszukiwane, to zdarzają się także inwestorzy, którzy wybierają okno z aluminium ze względu na jego trwałość, ale decydują się na inną kolorystykę. Systemy Aliplast dostępne są w różnorodnej kolorystyce (pełna gama RAL), a także w kolorach strukturalnych i drewnopochodnych.

fot. AG Dom System

Współpraca z rzetelnym dostawcą

Poza szeroką gamą okien aluminiowych, przedsiębiorstwo oferuje również okna i drzwi PVC, okna i okiennice drewniane, drewniano-aluminiowe, drzwi wewnętrzne, żaluzje fasadowe, rolety, moskitiery, bramy garażowe, ogrodzenia i pergole. Wykfalifikowani doradcy pomagają w dobraniu odpowiedniego rozwiązania, niezależnie od tego czy zdecydujemy się system okienny Aliplast Alumnium czy też inny, możemy być pewni kompleksowej i profesjonalnej obsługi od początku do samego końca. Firma AG DOM SYSTEM oferuje także usługi montażu okien, które wykonywane są przez wykfalifikowanych montażystów.

fot. AG Dom System