Podejmując decyzję o zakupie bramy garażowej musimy pamiętać, że nie powinniśmy oszczędzać i że trzeba szukać rozwiązania, które spełnia wszystkie nasze wymagania. Dlaczego? Istnieje kilka prostych odpowiedzi. Po pierwsze – izolacja. W większości przypadków garaż stanowi integralną część budynku. Dlatego brama musi chronić zarówno budynek jak i domowników przed zimnem i hałasem. Po drugie – gwarancja solidności. Brama garażowa powinna być produktem niezawodnym, który nie irytuje użytkownika ciągłymi awariami i jest dla niego w pełni bezpieczny. Po trzecie – możliwość wyboru i dostosowania. Powinniśmy mieć możliwość dobrania bramy według indywidualnych potrzeb oraz możliwości zastosowania w różnych rodzajach budynków.  

 

bramy garażowe Brama garażowafot. Wiśniowski

 

Segmentowa brama garażowa – musi być „ciepła”
Jedną z najważniejszych kwestii dotyczących bramy garażowej jest fakt, że powinna ona skutecznie, tak samo jak okna i drzwi, chronić przed utratami ciepła i hałasem z zewnątrz.
Pomimo tego, że garaż jest niezamieszkałą częścią nieruchomości to w naszym interesie jest, aby stworzyć w nim warunki cieplne zbliżone do domowych – mówi Magdalena Woźniak z firmy Wiśniowski – I nie chodzi tu tylko o ekonomię, ale również o komfort w momencie gdy przechodzimy z domu do garażu, który nierzadko pełni też funkcję pomieszczenia gospodarczego – dodaje.

Obustronne zabezpieczenie antykorozyjne pozwalają na długoletnie uzytkowanie bram segmentowych / rys. Wiśniowski

 

Jednym z produktów, który spełnia takie wymagania jest brama segmentowa UniPro. To najbardziej komfortowe rozwiązanie do garażu, które dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła (Uk = 1,07 W/m2xK) sprawdzi się zwłaszcza w garażach ogrzewanych. Uzyskanie tak niskiej wartości, porównywalnej do współczynnika jaki mają okna wielokomorowe stosowane w budownictwie energooszczędnym, jest możliwe dzięki zastosowanym panelom, wypełnionym pianką poliuretanową oraz dzięki systemom uszczelniającym. Brama segmentowa UniPro to również rozwiązanie, które pozwala na znaczne wytłumienie hałasu dobiegającego z zewnątrz, a współczynnik tłumienia dźwięku wynosi Rw=25 dB.

Brama garażowa – solidna i niezawodna
Praktycznie w każdym obszarze rynkowym spotykamy się z promocjami, okazjami i dużymi rabatami. Nie inaczej dzieje się w sektorze bram garażowych. Kupując bramę garażową nie możemy zapominać, że stawiając na najtańsze rozwiązania, prawdopodobnie skazujemy się na ciągłe kłopoty w jej użytkowaniu, ponieważ stosowane są w nich najtańsze, często niedopracowane podzespoły.
Każda brama garażowa jest otwierana i zamykana co najmniej dwa razy dziennie. Daje nam to ponad 1400 otwarć i zamknięć rocznie. Dlatego należy stawiać na podzespoły, których konstrukcja wytrzyma takie obciążenia. Szczególnie, że brama to jednorazowy zakup, który powinien służyć nam przez wiele lat – mówi Magdalena Woźniak z firmy Wiśniowski.

 

bramy_garazowe_segmentowe_wisniowski_zintegrowane_zabezpieczenie bramy garazowe segmentowe zabezpieczenie pekniecia linkirys. 1. Zintegrowane zabezpieczenie w przypadku pęknięcia sprężyny skrętnej zapewnia maksimum bezpieczeństwa / rys. 2. Zabezpieczenie pęknięcia linki chroni przed opadnięciem skrzydła bramy w przypadku uszkodzenia lin podtrzymujących

bramy garazowe segmentowe fotokomorki bramy garazowe zabezpieczenie przeciazeniowerys. 1. Fotokomórki zapewniają zatrzymanie bramy i jej powrót do pozycji otwartej, jeżeli w świetle przejazdu pojawi się przeszkoda. / rys. 2. Zabezpieczenie przeciążeniowe w sytuacji zetknięcia z przeszkodą, wyłącznik, zamontowany w napędzie zatrzymuje skrzydło bramy, a następnie cofa je do góry

W przypadku wspomnianych już wyżej bram UniPro producent udziela na bramy garażowe wieloletniej gwarancji, oferując najwyższą jakość wykonania, z niezawodną automatyką oraz trwałością sprężyn do 20 000 otwarć i zamknięć.
Nie możemy również dopuścić do sytuacji aby wybrana przez nas brama garażowa mogła stwarzać jakiekolwiek zagrożenia dla użytkowników lub osób postronnych. W przypadku bram UniPro, ich konstrukcja uniemożliwia przytrzaśnięcie palców. Posiadają one ponadto zabezpieczenie na wypadek pęknięcia linki czy zabezpieczenia przeciążeniowe. Dzięki temu otwieranie i zamykanie bramy segmentowej – czy to ręcznej, czy automatycznej jest całkowicie bezpieczne.

Segmentowa brama garażowa – dobrana do indywidualnych potrzeb
Oczywiście podczas projektowania bram nie zapomniano też o tym, że potrzeby rynku rosną wraz z indywidualnymi wymaganiami poszczególnych klientów. Dlatego przyszły użytkownik powinien mieć możliwość wpływania na jej ostateczny wygląd czy wybór odpowiedniego dla niego napędu.
Bramy UniPro dostępne są więc w różnych wzorach, kolorach i strukturach powierzchni. Dzięki temu bez problemu można dobrać kolor drzwi do elewacji, okien, czy elementów wykończeniowych obiektu i spójnie wkomponować bramę garażową w stylistykę dowolnego budynku – zarówno utrzymanego w stylu nowoczesnym, jak również bardziej klasycznym.

 

kolorystyka bram garażowychStruktura powierzchni oraz kolorystyka

 

Dla klientów, którzy cenią sobie indywidualizm i poszukujących bramy garażowej w wyjątkowych kolorach dostępna jest również oferta malowania z ponad 200 kolorów z palety RAL. Do wyboru są też różne wzory klamek (matowych lub z połyskiem) i różne struktury powierzchni.
Bramy segmentowe UniPro są odpowiednie do różnorodnych kształtów otworu garażowego, mogą być wykonane jako powierzchnia z okienkami lub przeszkleniami (różne kształty i wzory), jak również jako gładkie, jednorodne bramy garażowe bez elementów ozdobnych.
Z bramą segmentową UniPro zintegrowane są różne rodzaje napędów, które dopasowane są do indywidualnych oczekiwań klientów. Co istotne, wszystkie zapewniają cichą i płynną pracę, dzięki czemu czasy, kiedy trzeba się było siłować ze skrzypiącą i ciężką bramą stają się przeszłością.
Napęd typu OPTIMUM dostępny jest w trzech wersjach: OPTIMUM 600, OPTIMUM 800, OPTIMUM 1100, które po odpowiedniej konfiguracji są kompatybilne z innymi urządzeniami. Tym samym pilotem można więc wygodnie uruchomić np. bramę garażową i ogrodzeniową.

 

automat optimum wisniowski automat optimum bramy garazowe automat midorys. 1. Napęd OPTIMIUM / rys. 2. Napędy serii OPTIMUM T / rys. 3. Napęd MIDO

 

Z kolei napędy z serii OPTIMUM T przeznaczone są zarówno do garaży nowych, jak i do modernizowanych, gdzie istnieje możliwość podłączenia napięcia elektrycznego z gniazda umieszczonego w suficie.

Napędy MIDO do bram garażowych to inteligentna technologia w zakresie automatyki. Szyna jezdna jest kompletnie złożona wraz z łańcuchem oraz wózkiem jezdnym. Ma to wpływ na szybki montaż siłownika oraz pozwala na wyeliminowanie błędów montażowych, a prosta procedura programowania ułatwia dobór parametrów dla napędu. Dodatkowym udogodnieniem w trakcie programowania pracy siłownika jest elektroniczny wyświetlacz ledowy, który dzięki wskazaniom pozwala płynnie regulować poszczególne funkcje napędu.

Bramy garażowe – praktyczne i estetyczne
Dzięki stale poszerzanej ofercie firmy Wiśniowski, bramy segmentowe UniPro w najwyższym stopniu łączą funkcjonalność z estetyką wykonania. Ponadto mają one doskonałe parametry izolacji cieplnej, są bezpieczne w użytkowaniu oraz ciche. Komfort obsługi zapewnia też zwarta i zajmująca mało miejsca konstrukcja oraz zdalność obsługi. Dodatkowo w przeciwieństwie do bram uchylnych czy rozwieranych nie potrzebują one dodatkowej przestrzeni przed wjazdem, dzięki czemu pojazdy można parkować również bezpośrednio przed garażem, zyskując dodatkowe miejsce na podjeździe.

Ze szczegółową oferta firmy Wiśniowski można zapoznać się na stronie: www.wisniowski.pl

 

33-311 Wielogłowy, Wielogłowy 153, woj. małopolskie
tel. +48 18 44 77 111 ,