Każdy co jakiś czas musi wymienić stary materac na nowy. W tym momencie okazuje się, że wybór nowego produktu nie jest tak prosty, jak się może wydawać. Szeroka oferta powoduje, że osoby, które wcześniej nie interesowały się tym tematem, zastanawiają się, jaki materac kupić?

Materac – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Odpowiedni materac to taki, który jest w jak największym stopniu dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nie można więc mówić tutaj o jakichś regułach czy idealnym modelu, spełniającym oczekiwania wszystkich. Warto jednak przed wyborem zapoznać się z jak największą liczbą modeli, porównać ich specyfikację i wybrać ten, który może być dla nas najwygodniejszy. Znaczenie ma zarówno sam wymiar materaca, jego grubość, stopień twardości, rodzaj i jakość wypełnienia lub mechanizmów sprężynowych itp. Potraktujmy zakup dobrego i wygodnego materaca jako inwestycję we własne zdrowie, która szybko się zwróci i to z nawiązką!

Materac i poduszka – duet idealny

Na uwagę zasługują materace producentów, którzy zyskali zaufanie i świetne opinie klientów. W tym kontekście warto polecić produkty takie jak Fit 4 Sleep by Hilding oraz SleepMed By Hilding, które charakteryzują się wysoką ergonomią, jakością wykonania, a ich budowa sprawia, że użytkownik uzyska najwyższy poziom komfortu. Wypełnienie z pianki powoduje, że materac jest niezwykle elastyczny i dopasowuje się do ciała osoby leżącej. Duża liczba punktów podparcia zwiększa wygodę i bezpieczeństwo, a także pozwala odciążyć kręgosłup i mięśnie, zapewniając ciału pełną regenerację. Oprócz materaca warto zakupić także odpowiednią poduszkę. 

Poduszka ortopedyczna – dla kogo?

Jednym z popularniejszych wybór w ostatnim czasie jest poduszka ortopedyczna, która jest przeznaczona nie tylko dla osób, które cierpią na bóle kręgosłupa czy są po urazie, ale dla każdego ceniącego sobie wygodę. Poduszka ortopedyczna, w zależności od modelu, sprawdzi się w niemal każdych warunkach, w tym także w podróży. Szeroka dostępność i mnogość modeli sprawia, że każdy znajdzie poduszkę odpowiadającą jego potrzebom. Do największych zalet poduszki ortopedycznej można zaliczyć jej budowę oraz rodzaj wypełnienia, dzięki któremu dopasowuje się ona do ciała użytkownika. Wysoka elastyczność, a przy tym odpowiedni stopień twardości powodują, że jest bardzo wygodna i zabezpiecza odcinek szyjny kręgosłupa. Poduszka redukuje także bóle mięśni, a niektóre modele są przeznaczone głównie dla osób przechodzących rehabilitację i w praktyce stają się jednym z jej elementów. Z poduszki ortopedycznej mogą korzystać osoby w każdym wieku, nie warto więc zwlekać z zakupem i już dziś wybrać dla siebie optymalny model! 

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,