Wygodne i proste meble do salonu

Niegdyś w salonach królowały wielkie i potężne meble, które zajmowały całkiem sporą przestrzeń użytkową. To rozwiązanie jest współcześnie bardzo niepraktyczne, głównie ze względu na gromadzący się obficie kurz na wszelkich elementach. Natomiast sam transport takich mebli nie należał do najprzyjemniejszych ze względu na ich ciężar. Nic więc dziwnego, że jest dzisiaj zupełnie odwrotnie. Dużą wagę przywiązuje się do tego, aby wszystkie elementy wnętrza spełniały swoją określoną funkcję i zajmowały z góry określoną przestrzeń.

Warto zwrócić szczególnie uwagę na meble, które są proste w budowie, a więc nie posiadają zbędnych zdobień. W ten sposób z łatwością dopasujemy je do pozostałych elementów wnętrza uzyskując idealną harmonię. Należy też brać pod uwagę kwestię wygody. Kanapa to doskonałe rozwiązanie w przypadku jeśli planujemy zapraszać do naszego salonu gości. Jeśli jednak większość czasu spędzamy w rodzinnym gronie to warto dodać kilka foteli, aby każdy z domowników miał swoje ulubione miejsce.

Jeśli chodzi o obicia mebli to najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem są miękkie plusze. Nadają każdemu wnętrzu unikatowego, pałacowego charakteru. Należy zadbać, aby była to tkanina łatwo czyszcząca oraz wodoodporna. Powinna posiadać także zwiększoną odporność na zadrapania, co ma szczególne znaczenie w przypadku jeśli posiadamy w mieszkaniu kota lub psa.

Meble wielofunkcyjne do salonu

Jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią w salonie to warto rozważyć zakup mebli, które posiadają więcej niż jedną funkcję. Może to być bardzo powszechnie stosowana sofa, która posiada wbudowaną funkcję spania. Dzięki temu w ciągu dnia służy jako siedzisko, a po rozłożeniu, w nocy może dla kogoś stać się łóżkiem.

Jeśli zależy nam na większej ilości miejsca do przechowywania to najprostszym rozwiązaniem do salonu są klasyczne pufy, które można używać jako skrzynie na niezbędne drobiazgi. Co ciekawe, niektóre pufy można wykorzystywać jako małe stoliki na których można umieścić filiżankę z kawą lub herbatą. Jeśli potrzebujemy większej przestrzeni stołowej to warto zainteresować się składanym ławostołem. Po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

Jeśli planujemy zakupy i posiadamy kod rabatowy Selsey to możemy liczyć na znaczne oszczędności.