Łupek na ścianę wewnętrzną i zewnętrzną

Łupek to kamień, który przybiera różne postaci – na ścianie bardzo atrakcyjne prezentują się cienkie i elastyczne arkusze forniru, który stosowany bywa również jako okleina mebli, drzwi czy kominków. Atrakcyjnym sposobem na wykończenie wnętrz, np. ściany w salonie będzie też łupek w postaci kamiennego forniru transparentnego, który po podświetleniu tworzy we wnętrzach niezwykłe efekty, swoistą grę światła, cienia, koloru i faktury.

W ofercie Stoneland znajdują się też płytki kamienne z łupka – na ściany wewnętrzne, a także na elewacje czy dachy, które zyskują w ten sposób szlachetny, ponadczasowy rys.

fot. STONE LAND | Fornir kamienny Vintage Shine

Fornir kamienny – do salonu, butiku i hotelu

Fornir to jedno z najpopularniejszych wcieleń kamienia naturalnego, co zawdzięcza dużej elastyczności i łatwości montażu. Z tego względu fornir z łupka zdobi ściany w salonach, łazienkach, obiektach użyteczności publicznej, restauracjach i hotelach, gdzie jest nie tylko materiałem wykończeniowym, ale także niebanalną dekoracją. Jest on bardzo cienki i elastyczny, przez co z łatwością można oklejać nim meble, drzwi, kominki itp.

Pole do popisu dla kreatywnych otwiera też bardzo rozbudowana gama wzorów, odcieni i faktur, przez co w ofercie Stoneland znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy nowoczesnego minimalizmu, jak i ci, którzy stawiają na sprawdzoną, ponadczasową klasykę. I tak na przykład – w przestrzeniach, w których dominują ciemne, odważne barwy doskonale spisze się intrygujący fornir kamienny Ocean Black, z wyraźnie zaznaczoną strukturą łupanego kamienia. Ze względu na przyciągający wzrok odcień i fakturę, sprawdzi się on na klatkach schodowych i elewacjach budynków, czyli w tych miejscach, które są bardzo wyeksponowane, będąc wizytówką właścicieli nieruchomości.
Na przeciwnym biegunie jeśli chodzi o kolorystykę znajdują się forniry kamienne z wapienia (np. Ice Pearl) czy pozyskiwany z marmurowej skały Arctic Storm. Pięknie zaprezentują się one w tych aranżacjach, w których dominuje stonowana, kojąca wzrok kolorystyka, sprzyjająca wypoczynkowi.

fot. STONE LAND | Ocean Black i Arctic Storm

Fornir kamienny transparentny

Kamień naturalny – marmur, wapień czy łupek pozwala współtworzyć we wnętrzach spektakularne wrażenia nie tylko dzięki atrakcyjnej kolorystyce i fakturze. Miłośnicy efektownych aranżacji mogą sięgnąć po fornir kamienny transparentny, przez który – po podświetleniu – przechodzą wiązki światła, tworząc niezwykłe wrażenia optyczne. Z tego powodu najczęściej stosuje się go na ścianach czy sufitach w różnych pomieszczeniach – od salonu, przez łazienkę, przedpokój, biuro, na miejscach użyteczności publicznej kończąc.

W ofercie Stoneland znajduje się np. Rustic Black – fornir kamienny z łupka i bezbarwnej żywicy, który po podświetleniu staje się jedyną w swoim rodzaju dekoracją. Ciekawym wzorem jest też fornir kamienny transparentny Indian Autumn, który kolorystycznie nawiązuje do jesiennego, pokrytego wszystkimi odcieniami brązu, czerwieni i złota lasu.

 

fot. STONE LAND | Rustic Black i Indian Autumn

Płytki z łupka – kamień wewnątrz i na zewnątrz

Równie wiele wcieleń co fornir mogą przyjąć płytki z łupka – kamień ten spisze się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale także na zewnątrz, np. jako okładzina elewacji czy wykończenie dachów. Z uwagi na dużą wytrzymałość i odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne, łupek będzie pełnił swoją rolę dobrze i przez wiele lat, nie nastręczając problemów w toku eksploatacji.

W asortymencie Stoneland znajduje się m.in. łupek indyjski, szlifowany, naturalnie łupany, szczotkowany, matowy i świecący, a pole do popisu dla kreatywnych projektantów dodatkowo otwiera rozbudowana paleta kolorów. Znajduje się w niej m.in. intrygujący czarny łupek naturalny, łupek kwarcytowy Silver Grey na ściany wewnętrzne oraz na elewacje, który zachwyca antracytową barwą i naturalnie łupaną powierzchnią czy niezwykle popularny Cooper o pięknym, miedzianym odcieniu.

fot. STONE LAND | Silver Grey i Cooper

Łupek na ścianie w salonie… i nie tylko

Jako szlachetny i piękny kamień, łupek zachwyca bogactwem wzorów, kolorów i faktur, a mnogość aranżacji z jego wykorzystaniem zwiększa też dostępność różnych formatów i postaci, jakie może przyjąć ten materiał.

Z tego powodu jest chętnie wybierany jako materiał wykończeniowy na ściany w salonie. Łupek doskonale spisze się też w innych pomieszczeniach w domu – np. w łazience, przedpokoju – również w zestawieniu z innymi materiałami, jak szkło, drewno czy metal. Aranżacje prywatnych domów i mieszkań w żaden sposób nie wyczerpują jednak możliwości, jakie przed kreatywnymi projektantami otwiera ten wyjątkowy materiał.

fot. STONE LAND | Fornir kamienny Deoli Green

Po ten szlachetny kamień chętnie sięgają też osoby, które projektują przestrzenie komercyjne: wnętrza hoteli, butików, pensjonatów, restauracji, salonów odnowy biologicznej i innych miejsc, w których liczy się elegancja, piękno i ponadczasowe wzornictwo. W takich aranżacjach łupek to kamień wykorzystywany na ściany, sufity, przepierzenia, stosuje się go ponadto jako okładzinę mebli, recepcji, barów, kominków.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.stoneland.com.pl

55-040 Bielany Wrocławskie, ul. Kłodzka 12, woj. dolnośląskie
tel. +48 605 299 699, +48 605 977 944,