Zespolony strop gęstożebrowy VECTOR a stropy belkowo-pustakowe
Od momentu rozpoczęcia produkcji zespolonego stropu gęstożebrowego VECTOR, produkt ten stał się bardzo popularny na rynku.
– W porównaniu z tradycyjnymi stropami belkowo-pustakowymi zespolony strop gęstożebrowy VECTOR jest szybszy w montażu, bo za pomocą dźwigu HDS można ułożyć ok. 100 m² stropu w 2 godziny – mówi dr inż. Artur Kisołek, Prezes Zarządu KONBET Poznań. – Wyeliminowanie konieczności praco- i czasochłonnego układania belek i pustaków przekłada się też na obniżenie kosztów montażu, nie mówiąc już o tym, że odpada również drogi wynajem ciężkich maszyn – dodaje.

 

stropy zespolonefot. KONBET Poznań

 

Panele VECTOR są bardzo lekkie (ok. 70 kg/mb), co oczywiście znajduje odzwierciedlenie w zasobności portfela inwestora, który nie musi płacić za kosztowny transport pustaków. Z punktu widzenia ekipy budowlanej zaletą zastosowania zespolonych stropów gęstożebrowych jest też większy porządek na budowie oraz wyeliminowanie problemu zwrotów nadmiarowych pustaków oraz palet.

Cichy i ekologiczny strop gęstożebrowy
W systemie VECTOR uzyskano wysoką dźwiękoizolacyjność, co jest szczególnie docenianie przez te osoby, które mieszkały w budynku z tradycyjnymi stropami. Dzięki temu, że konstrukcję stropu VECTOR stanowi zwarty żelbet bez pustek powietrznych, przez które przechodzi fala dźwiękowa, doskonale izoluje on akustycznie, zwłaszcza w połączeniu z warstwami podłogowymi.

 

stropy zespolone stropy zespolonerys. KONBET Poznań

 

Współcześni konsumenci coraz częściej i z pełną świadomością wybierają też ekologiczne materiały budowlane, które nie szkodzą zdrowiu człowieka.
– Zespolony strop gęstożebrowy VECTOR sprawdza się w tym wypadku idealnie. Nie zawiera on żadnych szkodliwych pierwiastków promieniotwórczych ani metali ciężkich – podkreśla Artur Kisołek.

Strop modułowy – możliwości
Zespolony strop gęstożebrowy VECTOR oferowany jest w formie paneli 60 cm, co ułatwia szybką adaptację i zastąpienie nimi starszych, nieekonomicznych rozwiązań. W ten sposób można też stropować powierzchnie o nieregularnych kształtach.
– Oferowany przez nas strop zespolony daje możliwość dowolnego rozmieszczenia ścianek działowych, jak również ukrycia wszelkich instalacji: elektrycznych, grzewczych czy mechanicznych. Można w nim swobodnie wykonywać wszelkie otwory i wycięcia, jak np. cięcia wzdłużne, poprzeczne, wycięcia boczne. Warto przy tym pamiętać, że prace te można przeprowadzać na budowie, bez konieczności zmiany projektu, co znacząco przyspiesza i upraszcza czas montażu – wylicza Artur Kisołek.
Zespolone stropy gęstożebrowe pozwalają na podwieszanie ciężkich elementów. Można je ponadto stosować w powierzchniach innych niż strop – np. na mury oporowe, podwaliny i inne.
Łatwość montażu, ekonomiczność, wyeliminowanie konieczności wykonywania skomplikowanych obliczeń konstrukcyjnych to zalety, które trudno przecenić, tym bardziej, że przy tym wszystkim producent gwarantuje, iż nie wystąpi efekt klawiszowania stropu. Te zalety sprawiają, że produkt oferowany przez firmę KONBET Poznań został już parokrotnie doceniony przez liczące się w branży budowlanej jury.

 

stropy zespolone stropy zespolone

 

Zespolony strop gęstożebrowy VECTOR zdobył m.in. nagrodę TopBuilder 2016 w kategorii nowość. Jest również laureatem Złotego Medalu MTP targów BUDMA 2016.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.konbet.com.pl

61-003 Poznań, ul. św Wincentego 11, woj. wielkopolskie
tel. 618772581, 516058014,