ZPB Kaczmarek – budownictwo kubaturowe z prefabrykacją betonową

Nowa jakość prefabrykacji z systemem IDEA HOUSE

Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne budownictwo kubaturowe. ZPB Kaczmarek od lat dostarcza wysokiej klasy elementy betonowe dla branży budowlanej. Zakłady w Rawiczu i Zielonej Górze to liderzy produkcji kostki brukowej, elementów wykończeniowych nawierzchni i komponentów małej architektury. Specjalnością zakładu w Prusicach jest kompleksowa prefabrykacja budynków mieszkalnych i przemysłowych, oferowanych pod szyldem IDEA HOUSE. Wybierając prefabrykację, zyskujemy na jakości inwestycji i skutecznie przyspieszamy czas realizacji, co wpływa też na jej cennik. ZPB Kaczmarek produkuje i dostarcza gotowe elementy na budowę z dbałością o każdy detal zaprojektowany przez klienta.

Budownictwo kubaturowe z ZPB Kaczmarek

Prefabrykacja betonowa w budownictwie kubaturowym to przede wszystkim gwarancja wysokiej precyzji wykonania komponentów, krótki czas realizacji, niezależność od warunków atmosferycznych w procesie budowy oraz pewność optymalnego przeniesienia założeń projektowych na wykonawstwo. Formuła ta sprawdza się przy planowaniu całych osiedli mieszkaniowych, indywidualnych domów jednorodzinnych, a także w budownictwie przemysłowym, inwentarskim oraz przy budowie obiektów użyteczności publicznej. Warto wybrać więc firmę, która poprowadzi nas od przełożenia naszej wizji na papier, po ostatnie szlify detali wykończenia.

W ramach systemu IDEA HOUSE ZPB Kaczmarek oferuje klientom wsparcie własnego biura projektowego. Każdy indywidualnie wybrany pomysł przechodzi weryfikację pod kątem dopasowania do wymogów prefabrykacji oraz możliwości realizacji zaplanowanych funkcjonalności. Dzięki temu unikamy niespodzianek na placu budowy. Wszystkie zaprojektowane komponenty wykonywane są na hali produkcyjnej z niezwykłą dokładnością, co pozwala na łatwy i szybki montaż konstrukcji. Aby zachować wysokie standardy wykonania, w zakładzie ZPB Kaczmarek w Prusicach w 2019 roku otwarto halę o powierzchni 3800 m2 i 14 m wysokości, zbudowaną w całości z elementów systemu IDEA HOUSE. Tak duża powierzchnia umożliwia bezkolizyjną realizację różnorodnych form i kształtów innowacyjnych ścian na bazie stropu filigran. Produkcja betonu na hali jest wygodniejsza i pewniejsza niż na placu budowy. Wysokiej jakości materiał i naturalna faktura betonu pozwalają w związku z tym na rezygnację z prac wykończeniowych elementów i pozostawienie surowego designu ścian.

fot. ZPB Kaczmarek Zakład Prusice

Dobrej jakości beton powstaje z naturalnych surowców – kruszywa, wody, piasku. To materiał przyjazny środowisku, bo wywodzący się z samej natury, dlatego, by zachować jego walory, warto kontrolować proces jego produkcji. ZPB Kaczmarek od 2011 roku wydobywa kruszywa i piasek we własnej kopalni niedaleko Bolesławca, korzystając z bogatych złóż surowca na terenie Dolnego Śląska. Wysokie standardy producenta potwierdza także międzynarodowe partnerstwo z firmą Green Code, która zrzesza europejskich producentów prefabrykatów betonowych dla budownictwa kubaturowego, spełniających najwyższe standardy światowych technologii.

Budownictwo kubaturowe – nowa era prefabrykacji z IDEA HOUSE

W celu efektywnego i kompleksowego wykorzystania prefabrykacji betonowej w budownictwie kubaturowym, zarówno mieszkaniowym, jak i przemysłowym, ZPB Kaczmarek stworzyło unikatową linię produktów pod wspólnym szyldem IDEA HOUSE. System ten umożliwia szybkie, precyzyjne i bezpieczne postawienie budynków w oparciu o prefabrykaty betonowe. Jakie elementy zatem budują nasz wymarzony dom?

fot. ZPB Kaczmarek Zakład Prusice

Zaczynając od największych elementów konstrukcyjnych, IDEA HOUSE to przede wszystkim nowatorskie na polskim rynku podwójne ściany na bazie stropu filigran, stosowane jako konstrukcyjne ściany nośne lub ściany działowe nienośne dla budynków mieszkaniowych i przemysłowych. Zespolona ściana filigran pełni funkcję szalunku traconego dla całości konstrukcji. Dzięki mechanicznej precyzji wykonania prefabrykatu, po montażu i zalaniu betonem, otrzymujemy efekt monolitycznej spójności. Maksymalne grubości ściany to 40 cm przy wysokości 3,5 m i długości 12 m. Możliwość osiągnięcia tak dużych rozpiętości prefabrykatów ścian sprawia, że mieszkaniowe budownictwo kubaturowe może być inwestycją realizowaną szybko, profesjonalnie i z dobrym cennikiem.

Elementem składowym podwójnej ściany są stropy filigran. W ofercie ZPB Kaczmarek dostępne z szerokością do 3 metrów. Dużym atutem stropu IDEA HOUSE jest wyjątkowo gładka powierzchnia od strony sufitu, co generuje oszczędności czasu i pieniędzy przy pracach wykończeniowych. Uzupełnieniem w zakresie ścian, produkowanym przez ZPB Kaczmarek, są ściany pełne typu SOLID, pełniące funkcję konstrukcyjnych ścian nośnych lub działowych nienośnych oraz ściany typu SANDWICH, stosowane głównie jako zewnętrzne ściany z wbudowaną warstwą ocieplenia dla skuteczniejszej termoizolacji budynku. Na hali produkcyjnej zakładu ZPB Kaczmarek Prusice powstają ściany pełne do wysokości 4,3 m, długości 12,7 m oraz grubości 30 – 50 cm (w wariancie SANDWICH, czyli ściany wypełnionej warstwą ocieplenia).

fot. ZPB Kaczmarek Zakład Prusice

Funkcjonalności, wykończenia, design prefabrykatów IDEA HOUSE

Budownictwo kubaturowe oparte o prefabrykaty ma tę podstawową zaletę, że wszystkie elementy składowe można dokładnie rozplanować i stworzyć poza placem budowy. Na hali produkcyjnej wykonuje się zatem także wszystkie zaprojektowane otwory okienne i drzwiowe. W stropach i ścianach możliwe jest zamontowanie odpowiednich przepustów pod instalacje elektryczne, elementów instalacji grzewczej, hydraulicznej, a także innych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania budynków elementów. Ergonomia prefabrykacji betonowej idzie w parze z wysoką estetyką, jaką wydobyć można z surowca pierwszej jakości. Naturalna prostota i surowa elegancja betonu jest obecnie synonimem nowoczesnego nieszablonowego myślenia architektonicznego o aranżacji zarówno wnętrz, jak i elewacji budynków. Ściany i stropy ZPB Kaczmarek są idealnie gładkie, co sprawa że nie muszą być dodatkowo tynkowane lub malowane. Zespolonym ścianom filigranowym wewnętrznym nadać można indywidualne faktury lub kolory w procesie obróbki.

Same ściany w budownictwie kubaturowym to jednak nie wszystko. ZPB Kaczmarek w Prusicach produkuje także słupy i belki, będące elementami konstrukcji nośnej dużych budynków przemysłowych, administracyjnych, a także hal magazynowych, sportowych i widowiskowych. Maksymalne wysokości elementów to 14 m o przekroju pojedynczej konstrukcji 80×80 cm. W ofercie prefabrykatów ZPB Kaczmarek są także różne warianty schodów (ze spocznikami lub bez, o maksymalnej ilości biegów schodowych do 18 stopni) oraz balkony. Produkowane z wodoszczelnego i mrozoodpornego betonu architektonicznego, uzupełniane ociepleniem w miejscu połączenia z wieńcem, mogą stanowić także zadaszenie nad wejściem do budynku lub ochronę tarasu. Również i w tym wypadku, wysoka jakość betonu pozwala zachować surowy i nowoczesny design, bez konieczności dodatkowego wykończenia balkonu.

fot. ZPB Kaczmarek Zakład Prusice

ZPB Kaczmarek to nie tylko prefabrykaty

Zakłady ZPB Kaczmarek od niemal 40 lat wytwarzają wysokiej klasy produkty oparte o materiał, wykonany z naturalnych surowców, jakim jest beton. Poza prefabrykacją dla budownictwa kubaturowego, w ofercie firmy znajdują się: betonowa galanteria uliczno-drogowa, dennice, studnie szczelne w technologii Perfect® i przepusty z betonu zbrojonego. Firma oferuje także szeroki asortyment kostki brukowej, a także elementy wykończeniowe i małej architektury, krawężniki, obrzeża, palisady, gazony. Cenniki, wraz z katalogami serii produktów i atestami jakości, dostępne są na stronie internetowej producenta.

Z pełną ofertą firmy zapoznać się można na stronie www.zpbkaczmarek.pl

55-110 Prusice, ul. Wszemirów 100, woj. dolnośląskie
tel. +48 71 720 11 40,


Liczba odwiedzin: 1669 | Data publikacji: 2020-04-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...
Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...
Prawo precyzyjnie reguluje kwestie związane z montażem...
14.01.2021 | Studnie
Zapytanie „jak zrobić studnię głębinową” jest dziś...
29.05.2020 | Studnie
Pytanie, jak wykopać studnię głębinową to fraza...
Gotowe studnie wodomierzowe z tworzyw sztucznych sprawdzają...
29.06.2021 | Studnie
Własne ujęcie wody pitnej to coraz częściej...
W tej chwili coraz większym problemem staje...
16.03.2020 | Studnie
Susza jest naturalną powtarzającą się cechą klimatu,...
04.10.2019 | Studnie
Zestaw wodomierzowy nie zawsze znajdzie swoje miejsce...
17.06.2019 | Studnie
Istnieją dwa sposoby na pozyskanie wody dla...
Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na własne...
07.08.2018 | Chemia budowlana
W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała...
Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nasza działka, na...
25.10.2017 | Ogrzewanie
W nowoczesnych domach odchodzi się od tradycyjnych...
Prawo polskie jednoznacznie reguluje kwestie warunków montażu...
19.10.2016 | Wykańczanie wnętrz
Remont i aranżacja wnętrz to spore wyzwanie,...
28.07.2016 | Ogrzewanie
Wybierając rodzaj ogrzewania i klimatyzacji warto mieć...
31.05.2016 | Pompy
Obniżenie rachunku za wodę z miejskiego wodociągu,...
Wymuszone odgórnie przepisami prawa unijnego zmiany w...
23.07.2015 | Altany, pergole
Prostokątna, w formie kwadratu czy sześciokąta –...
21.05.2015 | Systemy odwodnień
Wszędzie tam gdzie istnieje prawdopodobieństwo zatrzymywanie się...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
06.08.2021 | Beton
Obciążniki betonowe są jednym z najbardziej powszechnych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. opolskie
woj. małopolskie

Słowa kluczowe: zpb, zpb kaczmarek, studnie, beton, beton zbrojony, przepusty, kostka brukowa, mała architektura, linia eco, systemy ogrodzeń, studnie szczelne, elementy przemysłowe, przepusty skrzynkowe, korytko, odwodnienie, płyty jomb, kominy, prefabrykaty, ZPB Kaczmarek, budownictwo kubaturowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy