Nowoczesne technologie, zaawansowane materiały o korzystnych właściwościach – współczesne budownictwo poszukuje takich rozwiązań, które zminimalizują zapotrzebowanie obiektów mieszkalnych i komercyjnych na energię cieplną. Profile aluminiowe okienne Aliplast GENESIS 90 na te oczekiwania odpowiadają perfekcyjnie, bo gwarantują doskonałą termikę i sprostają najbardziej wygórowanym oczekiwaniom w zakresie izolacyjności cieplnej.

Profile aluminiowe okienne Aliplast GENESIS 90

GENESIS 90 to nowość marki Aliplast – trójkomorowy system okienny przeznaczony do konstruowania okien o podwyższonej izolacyjności termicznej, który zaprojektowany został z myślą o potrzebach budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Potwierdzeniem świetnych parametrów profili aluminiowych okiennych Aliplast GENESIS 90 jest przyznany im certyfikat Passive House Institute w Darmstadt dla konstrukcji o izolacyjności cieplnej Uw < 0,8 W/m²K. Ten niezależny instytut badawczy jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i renomowanych organizacji, które pracują nad koncepcjami, rozwiązaniami i materiałami budowlanymi, opracowywanymi na potrzeby konstrukcji o niskim zapotrzebowaniu na energię. Produkty, które legitymują się certyfikatem PHI, zostały przebadane według jednolitych kryteriów na podstawie ich przydatności dla budownictwa pasywnego. Dla klientów zakup produktów spełniających wymogi PHI oznacza, że przyczynią się one do nienagannego funkcjonowania budynku pasywnego.

Trzy warianty termiczne stosownie do potrzeb

Profile aluminiowe okienne Aliplast GENESIS 90 dostępne są w trzech wariantach termicznych. „Standard” to wersja bez dociepleń, „i” – to profile z dociepleniem wokół szyby, natomiast „i+” ma docieplenie zarówno wokół szyby, jak i wewnątrz profili.

Wśród zalet tego systemu okiennego warto podkreślić szeroki zakres możliwych rozwiązań konstrukcyjnych. Maksymalna wysokość skrzydeł okiennych to aż 3 m, a maksymalna waga skrzydeł – 180 kg. Głębokość konstrukcyjna kształtowników okna wynosi 90 mm dla ościeżnicy i 99 mm dla skrzydła. Uszczelka centralna oferowana jest w dwóch wariantach – standardowym oraz w wersji z wkładem termicznym, który wykonany jest z ciepłochronnego materiału XPET.

Do wyboru są różne rodzaje profili podokiennych, które są zintegrowane z parapetami, ponadto istnieje możliwość zastosowania ukrytych odwodnień skrzydeł, ram oraz przewiązek. Ponadto dostępne są różnego rodzaju poszerzenia, wzmocnienia dokręcane albo zintegrowane z profilami, a także profile dylatacyjne.

Systemodawca aluminiowych profili okiennych GENESIS 90 zatroszczył się też o firmy produkujące konstrukcje okienne. Podczas prefabrykacji potrzebna jest minimalna liczba akcesoriów, możliwe jest także zagniatanie lub skręcanie naroży. Dostępne są też prasy, które ułatwiają i znacznie przyspieszają cały proces produkcyjny.

Co istotne – system może być wyposażony w rozwiązania dopasowane do potrzeb i specyfiki konkretnych rynków europejskich – np. ościeżnice holenderskie, wąski słupek ruchomy, renowacyjne rozwiązania francuskie czy ramy z odwodnieniem ukrytym.

fot. Aliplast 

Z roku na rok coraz bardziej świadomie podchodzimy do kwestii związanych ze zużyciem energii z jednej strony i z ekologią z drugiej. Tendencjom tym towarzyszy poszukiwanie sposobów na oszczędności, co jest naturalne w dobie nieustannych podwyżek. Domy pasywne to odpowiedź na wszystkie powyższe oczekiwania i potrzeby, bo są one nie tylko funkcjonalne i komfortowe w toku eksploatacji, ale przede wszystkim – energooszczędne. Aby jednak można było uznać dom za pasywny, musi on spełnić szereg wymagań, które dotyczą samej bryły, jak i użytych materiałów, które pozwolą zminimalizować zużycie energii.

GENESIS 90 GENESIS 90 to system spełniający wymogi certyfikatu Passive House Institute w Darmstadt dla konstrukcji o izolacyjności cieplnej Uw<0,8 W/m²K.

Jednocześnie producent zatroszczył się też o atrakcyjny design i rozbudowany wachlarz kolorów. Do wyboru są: paleta RAL (Qualicoat 1518), kolory strukturalne, kolory drewnopodobne (Aliplast Wood Colour Effect), kolory imitujące powierzchnie kamienne Aliplast Loft View (Qualideco PL-0001), anoda (Qualanod 1808), bikolor. Dzięki temu Profile aluminiowe okienne Aliplast GENESIS 90 perfekcyjnie łączą doskonałą termikę z nienaganną estetyką, będąc produktem na wskroś nowoczesnym i nowatorskim.

Więcej informacji na stronie: www.aliplast.pl

20-276 Lublin, ul. Wacława Moritza 3, woj. lubelskie
tel. + 48 81 745 50 30,