Aluminiowy panel kompozytowy firmy Alufield jest lekkim materiałem konstrukcyjnym o grubości 4 mm, zbudowanym z dwóch arkuszy aluminiowych połączonych ze sobą polietylenowym materiałem o niskiej gęstości. Przeznaczone są głównie do wykonywania okładzin ścian, ale doskonale nadają się także do aranżacji wnętrz czy jako podkład pod znaki informacyjne, reklamy i dekoracje. Ze względu na swoje właściwości i łatwość obróbki, zyskują coraz to nowe metody zastosowania. Jeśli dodamy do tego łatwość montażu i niski koszt w porównaniu do okładzin z innych materiałów, aluminiowe panele kompozytowe stają się trwałym i praktycznym rozwiązaniem na długie lata.

 

aluminiowe panele kompozytowe aluminiowe panele kompozytowe
aluminiowe panele kompozytowe aluminiowe panele kompozytowe

 

Dlaczego panele kompozytowe?
Panele kompozytowe firmy Alufield występują w trzech odmianach, różniących się od siebie grubością blachy i rodzajem powłoki zewnętrznej. Panele Alutechbond są powlekane powłoką PVDF, która wraz z blachą ma 0,5 mm grubości. Panele Satechbond tworzy blacha wraz z warstwą ochronną HDPE o grubości 0,45 mm. W panelach Petechbond warstwa blachy i poliestrowej powłoki jest najcieńsza i wynosi zaledwie 0,30 mm grubości. Wszystkie rodzaje paneli występują w bardzo bogatej gamie kolorystycznej, począwszy od kolorów podstawowych po imitacje drewna. Oprócz oczywistej wygody użytkowania, jaką zapewnia prosta instalacja paneli, łatwość czyszczenia oraz wysoka odporność na warunki atmosferyczne, aluminiowe panele kompozytowe mają jeszcze szereg innych zalet. Do najważniejszych należą duże możliwości prefabrykacji za pomocą cięcia, gięcia, walcowania czy perforowania. Co istotne, nie potrzeba do tego żadnych specjalistycznych sprzętów: wystarczą zwykłe narzędzia używane w każdym warsztacie stolarskim. Płyty mogą być także łączone za pomocą wkrętów ze stali nierdzewnej lub aluminium, sklejane oraz łączone przez zaciskanie z innymi materiałami.

 

aluminiowe panele kompozytowe aluminiowe panele kompozytowe

 

Zastosowanie paneli kompozytowych
Niespotykana lekkość materiału, w połączeniu z dużymi wymiarami pojedynczych płyt ( standardowy rozmiar to1250mm x 3200mm) i łatwością montażu na aluminiowym stelażu sprawia, że panele kompozytowe są idealnym materiałem na okładzinę ścienną dla ogromnych biurowców i wielkogabarytowych obiektów budowlanych. Ta wyjątkowo niska waga pozwala także na montowanie paneli na praktycznie każdej ścianie, nie obciążając nadmiernie konstrukcji budynku. Wysoka plastyczność materiału, a także perfekcyjne wykończenie jego powierzchni sprawia, że elewacje powstające z płyt kompozytowych są efektowne i praktyczne. Aluminiowe panele kompozytowe wykorzystuje się także do aranżacji wnętrz, ponieważ świetnie sprawdzają się jako okładzina ścian w łazience czy kuchni. Bez trudu można z nich wykonać wszelkiego rodzaju elementy ozdobne, maskownice czy nawet całe ścianki działowe. Panele kompozytowe są także coraz częściej używane w przemyśle meblarskim, jako alternatywa dla innych materiałów na wykonanie kolorowych frontów, blatów itp. Ponieważ panele kompozytowe firmy Alufield wyróżniają się dobrym współczynnikiem izolacji termicznej i akustycznej, sprawdzają się także jako ocieplenie wewnętrzne ścian zewnętrznych oraz jako materiał tłumiący dźwięki  pomiędzy pomieszczeniami o różnym natężeniu hałasu. W przypadku budynków położonych w pobliżu tras o dużym natężeniu ruchu, w ciągu korytarzy powietrznych lotnisk lub prze torowiskach duże znaczenie ma także skłonność aluminiowych paneli kompozytowych do tłumienia drgań.

 

aluminiowe panele kompozytowe aluminiowe panele kompozytowe

 

Jeśli panele, to tylko Alufield
Alufield zajmuje się dystrybucją aluminiowych paneli kompozytowych na terenie całej Polski. Specjaliści firmy służą pomocą w doborze rodzaju, jak i koloru paneli. Udzielą tez instrukcji montażu oraz podpowiedzą, w jaki sposób dokonać przystosowania paneli na konkretny użytek.

 

aluminiowe panele kompozytowe aluminiowe panele kompozytowe

 

Więcej informacji o aluminiowych panelach kompozytowych można znaleźć na stronie www.alufield.com

32-050 Skawina, ul. Wyspiańskiego 37, woj. małopolskie
tel. 12 276 71 74, 607 030 455,