Więźba prefabrykowana – producent w systemie płytek kolczastych Mitek

Dlaczego warto kupić więźbę z fabryki?

Konstrukcje coraz większej ilości dachów domów jednorodzinnych to tradycyjna więźba prefabrykowana. Producent technologii do jej wytwarzania – firma Mitek, przez lata działalności urosła do rangi lidera w zakresie prefabrykacji konstrukcji z litego drewna łączonych płytkami kolczastymi. Więźba dachowa może być wykonana z drewna przycinanego na budowie, jednak niezaprzeczalnie lepszym rozwiązaniem jest więźba prefabrykowana. Cena, błyskawiczny czas realizacji, gwarancja jakości drewna to tylko niektóre z czynników, które przemawiają na korzyść takiego rozwiązania.

Na współczesnych placach budów w coraz większym zakresie stosuje się fabrycznie przygotowane komponenty domów. Dzięki temu, że powstają one w fabryce, znacząco ogranicza się zakres prac wykonywanych ręcznie, często w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Ten proces nie omija także i więźby dachowej, a jej przemysłowe wytwarzanie przynosi inwestorowi wiele korzyści.

 

fot. MiTek Industries 

Więźba prefabrykowana – producent daje gwarancję
Jednoznacznie określona gwarancja – to argument, który skłania wielu inwestorów do tego, aby postawić na więźbę prefabrykowaną. Producent jest w tym przypadku zarówno projektantem, jak i tartakiem, hurtownią okuć, sprzedawcą impregnatu oraz cieślą w jednym. Odpowiada więc całkowicie za końcowy wyrób. Gdy cieśla lub firma budowlana wykonuje konstrukcję przez kogoś zaprojektowaną, z powierzonych przez inwestora materiałów, często problematyczne jest ustalenie, kto odpowiada za produkt, co staje się szczególnie kłopotliwe w przypadku wad materiału czy trudności z zamontowaniem konstrukcji. Takich problemów nie ma, gdy zdecydujemy się na więźbę prefabrykowaną.

 

fot. MiTek Industries 

Więźba prefabrykowana – cena bez niespodzianek
Koszty realizacji inwestycji to czynnik, który w znacznej mierze determinuje nasze decyzje dotyczące wyboru konkretnych rozwiązań. Jak wygląda to w przypadku więźby dachowej? Cena wykonania dachu z prefabrykowanych wiązarów dachowych jest o wiele niższa, a oszczędności sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.
– Inną kwestią jest też precyzyjne określenie kosztu już na początku, ponieważ inwestor kupuje gotowy produkt. Gdy oddzielnie wynajmujemy cieśli, kupujemy tarcicę i materiały pomocnicze, możemy oszacować koszty tylko w przybliżeniu – podkreśla Bogusław Węgrzanowski z firmy Mitek Industries. – Tego ryzyka nie ma w przypadku więźby prefabrykowanej – dodaje.
Obok ukrytych kosztów i związanych z tym niemiłych niespodzianek, zaletą wykonania dachu z prefabrykowanych wiązarów jest też obniżenie kosztu całej inwestycji. Trudno to przecenić zwłaszcza w domach parterowych, gdzie zastosowanie więźby prefabrykowanej pozwala na rezygnację z drogiego stropu betonowego. Zważywszy na fakt, że koszt jego wykonania i inne związane z tym wydatki (np. konieczność wykonania wewnętrznej ściany nośnej czy ławy fundamentowej) mogą wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych, oszczędności inwestora są już mocno odczuwalne.

 

fot. MiTek Industries 

Wysoka jakość drewna
Z mocy prawa producenci więźby prefabrykowanej podlegają certyfikacji i regularne poddawani są okresowym kontrolom uprawnionych organów. Co to oznacza dla inwestora? Otóż ma on pewność, że dach jego domu zostanie wykonany z drewna, które jest zgodne ze wszystkimi obowiązującymi normami, to znaczy surowca suszonego i przesortowanego pod względem wytrzymałości. Warto też pamiętać, że zakład przemysłowy, który masowo wykonuje więźbę prefabrykowaną, ma z pewnością swoją sprawdzoną i zaufaną sieć dostawców drewna, co nie tylko minimalizuje ryzyko wad surowca, ale i ewentualne przestoje wynikające z przerw w dostawach.

 

fot. MiTek Industries 

Błyskawiczna realizacja inwestycji i równe połacie dachowe
Więźba prefabrykowana w całości produkowana jest w fabryce, co ma swoje daleko idące konsekwencje. Przede wszystkim pozwala to uniezależnić się od kapryśnej pogody i tym samym przyspieszyć moment, w którym budynek zostanie ukończony.
– Fabrycznie przygotowane elementy są dostarczane w określonym dniu na plac budowy i montowane w całość, co zazwyczaj trwa 1 lub 2 dni. W przeciwieństwie do starej metody wykonywania więźby, drewno nie jest składowane tygodniami na placu budowy, co eliminuje ryzyko jej kradzieży czy uszkodzenia. Łatwiej też dzięki temu utrzymać porządek – podkreśla Bogusław Węgrzanowski.
Co istotne – proces prefabrykacji więźby i wycinanie poszczególnych elementów odbywa się za pomocą specjalistycznych pił, zwykle sterowanych komputerowo, a nie ręcznie – jak ma to miejsce w przypadku starszych metod. Zapewnia to dokładność i precyzję oraz równe połacie dachowe do pokrycia. Z kolei dzięki bardzo szczegółowym wyliczeniom zminimalizowana jest ilość odpadów, co oczywiście przekłada się na obniżenie ceny całej inwestycji.

 

fot. MiTek Industries 

Projekty ze stropem betonowym i ułożoną na nim więźbą ciesielską z wielu względów przegrywają w nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest więźba prefabrykowana. Producent odpowiada tu i za jakość surowca, za projekt oraz za jego wykonanie, co daje inwestorowi gwarancję, że dach powstanie na czas, a jego cena nie zaskoczy.

Wykaz dostawców – producentów wiązarów w technologii Mitek Industries – www.dachymitek.pl

59-220 Legnica, ul. Poznańska 29K , woj. dolnośląskie
tel. 076-8628988,


Liczba odwiedzin: 2321 | Data publikacji: 2019-02-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Pracownia projektowa BINDER-PROJEKT od wielu lat specjalizuje...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
We współczesnym świecie coraz więcej produktów wykonuje...
29.11.2013 | Domy drewniane
Budowa domu to proces zwykle długi i...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...
24.05.2016 | Domy prefabrykowane
Drewno jest znanym od zarania dziejów materiałem...
Pozornie wydawać by się mogło, że konstrukcje...
Ktoś, kiedyś powiedział, że „Pasja jest przewodnikiem...
16.01.2015 | Domy drewniane
Prefabrykacja, czyli przygotowywanie gotowych do złożenia elementów...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
Wytrzymałe łuki drewniane konstrukcyjne to wszechstronne elementy...
08.05.2020 | Schody, akcesoria
O tym, że schody wewnętrzne drewniane pełnią...
18.03.2020 | Meble - ogrodowe
Jak powszechnie wiadomo, ogród to nie tylko...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
14.02.2018 | Schody, akcesoria
Schody w naszych domach pełnią nie tylko...
24.11.2017 | Domy drewniane
Domy szkieletowe to szybki i opłacalny sposób...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...
30.10.2017 | Domy drewniane
Dla tych, którym nieobca jest tematyka szeroko...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi...
14.06.2016 | Domy drewniane
Prefabrykacja konstrukcji drewnianych to metoda wznoszenia domów...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. lubuskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj.
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: więźba prefabrykowana producent, więźba z fabryki, konstrukcje drewniane, więźba prefabrykowana cena
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy