Matowe rynny po raz pierwszy na polskim rynku

Stalowy system rynnowy w nietuzinkowej wersji

Dziś, gdy w internecie możemy znaleźć całą masę stron poświęconych tematyce aranżacyjno-budowlanej, zaczynamy uświadamiać sobie, że sposobów na wyróżnienie domu jest wiele, i niekoniecznie muszą to być krzykliwe kolory. Coraz częściej również w naszym kraju powstają budynki, których piękno tkwi w wysmakowanej prostocie: stonowane barwy, ciekawa architektonicznie bryła, nieoczywiste zestawienia. Świetnym sposobem na nadanie produktom nowoczesnego wyglądu jest też matowe wykończenie metalowych powierzchni. Na taki zabieg zdecydował się producent stalowych systemów rynnowych – firma Lindab, która do swojej standardowej oferty wprowadziła rynny matowe.

Dobry system rynnowy to taki, który bezproblemowo posłuży nam przez wiele lat. Odporność na czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatur, jak również skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne to te aspekty, na które współczesny konsument bardzo zwraca uwagę. Nie oznacza to jednak, że dobry system rynnowy może być nieelegancki, bo trwałość bynajmniej nie oznacza ustępstw na rzecz estetyki. Rynny wykonane z PCV lub ze stali ocynkowanej pomalowanej nietrwałymi farbami z łuszczącą się powłoką malarską to na szczęście w Polsce coraz rzadszy widok. Dziś do wyboru orynnowania przykłada się równie wielką wagę, co do wyboru pokrycia dachowego czy koloru elewacji, bo konsumenci są świadomi faktu, że to właśnie system rynnowy, dach i elewacja składają się na ogóle wrażenie całości i są wizytówką domu.
Biorąc pod uwagę uniwersalne piękno matowej stylistyki i posiadając dostęp do zaawansowanych technologii powlekania stali, Lindab jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła matowy kolor do standardowej oferty systemów rynnowych.

Stalowy system rynnowy w wersji matowej
Matowe wykończenie metalowych powierzchni jest sprawdzonym sposobem na podkreślenie wysokiej jakości wykonania, dlatego zabieg ten jest często stosowany w designie luksusowych samochodów i elektroniki użytkowej. Na polskim rynku matowe rynny to absolutna nowość, a firma Lindab wprowadziła matowy kolor do standardowej oferty systemu rynnowego w kolorze Antracyt MAT (RAL 9007). Dodatkowo do oferty dołączył kolor grafitowy ciemny, który wyróżnia się głęboką, intensywną barwą i stanowi doskonałe uzupełnienie oferty o tak pożądany na polskim rynku RAL 7016.

 

matowe rynnyfot. Lindab

 

Czym jeszcze (obok wysokiej estetyki) wyróżniają się matowe rynny? Otóż dzięki wyższemu współczynnikowi pochłaniania światła mają one jednolitą i bardzo nasyconą barwę nawet przy bardzo intensywnym oświetleniu. W każdej wersji stalowego systemu rynnowego Lindab Rainline elementy produkowane są z zachowaniem bardzo wysokiej precyzji, jednak wraz z upływem czasu na powierzchni mogą się jednak pojawić drobne wgniecenia i zadrapania. Matowe wykończenie skutecznie maskuje tego typu niedoskonałości, ponieważ minimalizuje refleksy światła. Klienci, którzy wybiorą stalowy system rynnowy w wersji matowej docenią też prostotę jego konserwacji. Brak refleksów świetlnych sprawia, że zabrudzenia typu pajęczynki, kurz, pyłki roślinne, osady po wodzie deszczowej są niemal niewidoczne, przez co zewnętrzna powierzchnia matowej rynny może być czyszczona rzadziej niż w przypadku kolorów metalicznych.

Dobry system rynnowy, czyli jaki?
Lindab Rainline to kompletny stalowy system rynnowy, na który składają się półokrągłe rynny i rury spustowe, a także kilkadziesiąt akcesoriów w tym: haki, złączki, wpusty i dekle. Elementy orynnowania, takie jak solidne i wytrzymałe haki rynnowe z możliwością rozstawu nawet do 90 cm (KFK, KFL) oraz klamry z funkcją dylatacji, posiadają specjalne zatrzaski ułatwiające montaż. System nie wymaga stosowania silikonów czy uszczelniaczy dekarskich na połączeniach i krawędziach rynien, gdyż dekle oraz klamry rynnowe posiadają fabryczne uszczelki z tworzywa EPDM, które gwarantuje szczelne połączenie. Wszystkie elementy są produkowane z wysokiej jakości stali o grubości 0,6 mm z zachowaniem bardzo małych tolerancji dzięki czemu poszczególne elementy idealnie do siebie pasują.
Matowe elementy stalowego systemu rynnowego Lindab Rainline posiadają organiczną powłokę ochronną Elite, która skutecznie chroni przed blaknięciem kolorów, uszkodzeniami mechanicznymi i promieniowaniem UV, a jej trwałość zapewnia dwustronna galwanizacja o grubości min. 275 g/m² i dodatkowe utwardzanie specjalną powłoką organiczną modyfikowaną syntetycznym granulatem ceramicznym. Rynny matowe można czyścić standardowymi środkami bez obaw o uszkodzenie powłoki ochronnej, zarysowanie lub zmianę koloru. W tej wersji system objęty jest 30-letnią gwarancją producenta.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.lindab.pl

 

05-850 Wieruchów, ul. Sochaczewska 144, woj. mazowieckie
tel. +48 22 250 50 50,


Liczba odwiedzin: 1618 | Data publikacji: 2017-08-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


XXI wiek to epoka, w której konsumenci...
Nowoczesne budownictwo lubi powracać do tradycyjnych, sprawdzonych...
Izolacja nakrokwiowa ma swoje niepowtarzalne zalety i...
Pandemia stała się dla większości przedsiębiorstw papierkiem...
Stropodachy bez izolacji to utrapienie niejednego właściciela...
Optigruen - Solar15 to zielony dach retencyjny...
Florian Centrum od początku powstania w 1996...
Basen w ogrodzie to doskonały sposób na...
Płaskie dachy mają wiele zalet: to więcej...
Problem przeciekającego dachu dotyczy wielu nieruchomości, zwłaszcza...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...
W Polsce z roku na rok pomysł...
Blachodachówka z posypką wulkaniczną Gerard Diamant to...
Blady strach pada praktycznie na każdego, komu...
Zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego i komorowego,...
Jakie pokrycie dachowe wybrać zamiast tradycyjnej dachówki...
dachówka kompozytowa
Do niedawna wybór pokrycia dachowego ograniczał się...
Zielone dachy to coraz powszechniejszy widok w...
gont bitumiczny
Gont bitumiczny cieszy się dużym uznaniem na...
Dachówka ceramiczna płaska to jedno z najchętniej...
Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: matowa rynna, stalowe systemy rynnowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy