Dobry system rynnowy to taki, który bezproblemowo posłuży nam przez wiele lat. Odporność na czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatur, jak również skuteczne zabezpieczenie antykorozyjne to te aspekty, na które współczesny konsument bardzo zwraca uwagę. Nie oznacza to jednak, że dobry system rynnowy może być nieelegancki, bo trwałość bynajmniej nie oznacza ustępstw na rzecz estetyki. Rynny wykonane z PCV lub ze stali ocynkowanej pomalowanej nietrwałymi farbami z łuszczącą się powłoką malarską to na szczęście w Polsce coraz rzadszy widok. Dziś do wyboru orynnowania przykłada się równie wielką wagę, co do wyboru pokrycia dachowego czy koloru elewacji, bo konsumenci są świadomi faktu, że to właśnie system rynnowy, dach i elewacja składają się na ogóle wrażenie całości i są wizytówką domu.
Biorąc pod uwagę uniwersalne piękno matowej stylistyki i posiadając dostęp do zaawansowanych technologii powlekania stali, Lindab jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła matowy kolor do standardowej oferty systemów rynnowych.

Stalowy system rynnowy w wersji matowej
Matowe wykończenie metalowych powierzchni jest sprawdzonym sposobem na podkreślenie wysokiej jakości wykonania, dlatego zabieg ten jest często stosowany w designie luksusowych samochodów i elektroniki użytkowej. Na polskim rynku matowe rynny to absolutna nowość, a firma Lindab wprowadziła matowy kolor do standardowej oferty systemu rynnowego w kolorze Antracyt MAT (RAL 9007). Dodatkowo do oferty dołączył kolor grafitowy ciemny, który wyróżnia się głęboką, intensywną barwą i stanowi doskonałe uzupełnienie oferty o tak pożądany na polskim rynku RAL 7016.

 

matowe rynnyfot. Lindab

 

Czym jeszcze (obok wysokiej estetyki) wyróżniają się matowe rynny? Otóż dzięki wyższemu współczynnikowi pochłaniania światła mają one jednolitą i bardzo nasyconą barwę nawet przy bardzo intensywnym oświetleniu. W każdej wersji stalowego systemu rynnowego Lindab Rainline elementy produkowane są z zachowaniem bardzo wysokiej precyzji, jednak wraz z upływem czasu na powierzchni mogą się jednak pojawić drobne wgniecenia i zadrapania. Matowe wykończenie skutecznie maskuje tego typu niedoskonałości, ponieważ minimalizuje refleksy światła. Klienci, którzy wybiorą stalowy system rynnowy w wersji matowej docenią też prostotę jego konserwacji. Brak refleksów świetlnych sprawia, że zabrudzenia typu pajęczynki, kurz, pyłki roślinne, osady po wodzie deszczowej są niemal niewidoczne, przez co zewnętrzna powierzchnia matowej rynny może być czyszczona rzadziej niż w przypadku kolorów metalicznych.

Dobry system rynnowy, czyli jaki?
Lindab Rainline to kompletny stalowy system rynnowy, na który składają się półokrągłe rynny i rury spustowe, a także kilkadziesiąt akcesoriów w tym: haki, złączki, wpusty i dekle. Elementy orynnowania, takie jak solidne i wytrzymałe haki rynnowe z możliwością rozstawu nawet do 90 cm (KFK, KFL) oraz klamry z funkcją dylatacji, posiadają specjalne zatrzaski ułatwiające montaż. System nie wymaga stosowania silikonów czy uszczelniaczy dekarskich na połączeniach i krawędziach rynien, gdyż dekle oraz klamry rynnowe posiadają fabryczne uszczelki z tworzywa EPDM, które gwarantuje szczelne połączenie. Wszystkie elementy są produkowane z wysokiej jakości stali o grubości 0,6 mm z zachowaniem bardzo małych tolerancji dzięki czemu poszczególne elementy idealnie do siebie pasują.
Matowe elementy stalowego systemu rynnowego Lindab Rainline posiadają organiczną powłokę ochronną Elite, która skutecznie chroni przed blaknięciem kolorów, uszkodzeniami mechanicznymi i promieniowaniem UV, a jej trwałość zapewnia dwustronna galwanizacja o grubości min. 275 g/m² i dodatkowe utwardzanie specjalną powłoką organiczną modyfikowaną syntetycznym granulatem ceramicznym. Rynny matowe można czyścić standardowymi środkami bez obaw o uszkodzenie powłoki ochronnej, zarysowanie lub zmianę koloru. W tej wersji system objęty jest 30-letnią gwarancją producenta.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.lindab.pl

 

05-850 Wieruchów, ul. Sochaczewska 144, woj. mazowieckie
tel. +48 22 250 50 50,