Rynny kwadratowe stalowe – unikalny design czy coś więcej?

Systemy odprowadzania wody z dachów istniały już w starożytności. Stosowano wówczas materiały takie jak brąz, terakota czy nawet… drewno. Na szczęście dziś mamy do wyboru dużo lepsze materiały, zapewniające wytrzymałość i trwałość. Dobrze funkcjonujący system rynnowy jest kluczowy w ochronie budynku przed wilgocią i uszkodzeniami strukturalnymi, które mogą wynikać z nadmiernego spływu wody. Stalowe rynny kwadratowe to wciąż „młody” trend w dziedzinie budowlanej i wykończeniowej. Są alternatywą dla tradycyjnych, okrągłych rynien i nadają nowoczesny, minimalistyczny charakter architekturze budynkowej. Wprowadzenie stalowych rynien kwadratowych jest odpowiedzią na rosnącą popularność designu industrialnego i modernistycznego. Rynny te wykonane są z wytrzymałych materiałów, co zapewnia ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Znajdziemy je m.in. w ofercie Budmat – wiodącego producenta pokryć dachowych i rynien. Firma z ponad 30-letnim stażem jest wiodącym liderem na polskim rynku budowlanym, odważnie zdobywającym coraz więcej rynku międzynarodowego. Różnorodne linie produktów pozwalają na dostosowanie do różnych potrzeb i stylów architektonicznych. Wieloletnie doświadczenie firmy zaowocowało wprowadzeniem na rynek nowego, innowacyjnego modelu. Jakiego?

fot. BUDMAT 

Flamingo iQ – stalowa rynna kwadratowa z inteligentną estetyką

Najnowszy produkt Budmatu to stalowy kwadratowy system rynnowy Flamingo iQ. To nowa odsłona kultowego systemu rynnowego Flamingo, od lat docenianego przez inwestorów. Co go wyróżnia? Innowacyjność, efektywność i estetyka. Absolutnie unikatowym rozwiązaniem są ukryte haki mocowane do krokwi lub do deski czołowej, które podtrzymują koryto rynny od wewnątrz. Blaszka zabezpieczająca rynnę przed wypięciem jest zatrzaskiwana na “click” i chowa się w wulstwie, która we Flamingo iQ jest skierowana do wnętrza rynny. Dzięki temu finalnie otrzymujemy efekt, zyskujących popularność, systemów rynnowych z maskownicą. Produkt tworzy perfekcyjną kompozycję zarówno z nowoczesnymi projektami domów, jak i tymi utrzymanymi w klasycznej stylistyce. Idealnie dopasowuje się do wszystkich rodzajów dachów.

Stalowa rynna kwadratowa Flamingo iQ zapewnia niezawodną szczelność. Jednolita, wyjątkowo gładka powierzchnia uzyskana została dzięki połączeniu podwójnej, symetrycznej wulstwy z łagodnymi promieniami gięcia. Rynna zachowuje nieskazitelną linię – bez odkształceń i efektu falowania. Na co jeszcze możemy liczyć, wybierając system stalowej rynny kwadratowej Flamingo iQ?

fot. BUDMAT 

Skuteczna wentylacja oraz niezawodność nawet podczas intensywnych opadów

Odpowiednio zaprojektowane haki zapewniają bardzo dobrą wentylację połaci. Doskonały efekt, zarówno wizualny, jak i funkcjonalny, gwarantuje kompatybilność ze wszystkimi dachami i obróbkami dachowymi marki Budmat. Flamingo iQ jest w stanie odebrać więcej wody w porównaniu z innymi stalowymi rynnami kwadratowymi dostępnymi na rynku w swojej grupie rozmiarowej. Poradzi sobie nawet w przypadku intensywnych opadów deszczu. System pozwala obsłużyć do 180 m² powierzchni dachu na jednym spuście. Haki ukryte, dostępne w dwóch wariantach konstrukcyjnych, gwarantują solidne mocowanie systemu rynnowego zarówno na deskach okapowych, jak i bez.

Utrzymanie najlepszej kondycji dachu

Odpowiednie promienie gięcia zwiększają objętość i drożność systemu, redukując ryzyko osadzania się zanieczyszczeń w narożnikach rynny. Najlepszą kondycję dachu przez długie lata gwarantuje zastosowany u podstawy dystans, który poprawia cyrkulację powietrza pod pasem nadrynnowym. Montaż można wykonać z dowolnej strony dzięki symetrycznemu przekrojowi. Surowiec renomowanej skandynawskiej huty SSAB pozwolił firmie Budmat udzielić na Flamingo iQ imponującej, bo aż 50-letniej gwarancji!

fot. BUDMAT 

Podsumowanie

Stalowe rynny kwadratowe często są wybierane ze względu na ich nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Geometryczny kształt dodaje budynkom elegancji i charakteru. Wybór pomiędzy rynną kwadratową i okrągłą zależy od stylistyki budynku i indywidualnych preferencji. W ofercie Budmatu znajdziemy zarówno system stalowych rynien kwadratowych – Flamingo iQ, jak i system stalowych rynien Flamingo w tradycyjnym, okrągłym kształcie. Pierwszy produkt idealnie podkreśla urok nowoczesnej architektury, natomiast drugi, bardziej uniwersalny, świetnie sprawdzi się niemal na każdym budynku, w tym również  przemysłowym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.budmat.com/pl

09-407 Płock, ul. Otolińska 25, woj. mazowieckie
tel. +48 502 197 197 w godz. 08:00 - 17:00,