Dążenie do życia w zgodzie z naturą oraz dbałość o planetę sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na bardziej ekologiczne rozwiązania komunikacyjne. Szczególnie docenianym jest klasyczny rower, w wielu nowoczesnych odsłonach – od smukłych rowerów szosowych, poprzez wygodne miejskie z szeroką kierownicą i koszami na zakupy, aż po rowery górskie na amortyzatorach i bardzo szerokich oponach, a nawet rowery napędzane silnikiem elektrycznym, czyli e-rowery. Coraz więcej szkół i zakładów pracy zachęca do komunikacji rowerowej, jednak na chęci często się kończy, kiedy rowerzysta uświadamia sobie, że nie ma dostępu do wiaty rowerowej. Ceny niektórych rowerów mogą dorównywać swoją wartością nawet samochodom używanym. Nietrudno się dziwić, że dla każdej osoby, która przemieszcza się na rowerze, niezwykle ważny jest odpowiedni parking dla dwukołowca. Z pomocą przychodzą nowoczesne wiaty rowerowe. Wymiary takich konstrukcji pozwalają na przechowanie od kilku do kilkunastu rowerów, które można wygodnie zabezpieczyć, a do tego mieć pewność, że nie zmokną.

fot. REW-TON

Wiata rowerowa – wymiary i rodzaje

– Zauważamy pozytywny trend w ekologicznej komunikacji, czego efektem jest bardzo duże zainteresowanie wiatami rowerowymi. Cena takich konstrukcji zależna jest w dużej mierze od ich wielkości oraz zastosowanych materiałów. Produkując wiaty na rowery już od wielu lat, opracowaliśmy szereg atrakcyjnych wizualnie modeli ze stanowiskami na mniejszą, bądź większą ilość rowerów, a do tego oferujemy również możliwość indywidualizacji projektów. Nasze produkty wykonujemy w systemie modułowym, co oznacza, że można je odpowiednio rozbudowywać, tworząc ciekawe rowerowe ciągi parkingowe – wyjaśnia Jan Paszkowski z firmy Rew-Ton oferującej zewnętrzne i wewnętrzne rozwiązania konstrukcyjne i ogrodowe oraz wiaty rowerowe. – Różnorodne wymiary wiat rowerowych sprawiają, że to wyjątkowo uniwersale rozwiązanie sprawdza się przed sklepami, biurami, urzędami, a nawet na dużych parkingach centrów handlowych.

fot. REW-TON

Wiata rowerowa – cena, a materiały

– Do produkcji naszych wiat stosujemy stal cynkowaną ogniowo oraz malowaną proszkowo – dodaje Jan Paszkowski. – Jeśli chodzi o wypełnienie ścian, to tutaj mamy do wyboru kilka rozwiązań: poliwęglan lity, poliwęglan komorowy, blachę falistą, sklejkę wodoodporną, a nawet hartowane szkło. Ostateczna cena wiaty rowerowej będzie wynikiem kilku aspektów i wahać się może w przedziale już od 2 tys. zł do 30 tys. zł. w przypadku wiat ze stali nierdzewnej. Nasze wiaty mogą posiadać wyłącznie zadaszenie, niektóre ściany boczne, jak też możemy je całkowicie zabudować. W przypadku wymiarów wiatry rowerowej mówimy o 1,7 metra szerokości w przypadku wiaty na 4 rowery aż do ponad 10 metrów dla wiat na 40 stanowisk rowerowych. Do naszych wiat oferujemy dodatkowo bezpieczne i sprawdzone stojaki rowerowe aluminiowe, które można zakupić od jednego dostawcy. Ponadto, oferujemy także usługi montażu wiat na terenie całej Polski.

fot. REW-TON

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.rew-ton.eu

02-202 Warszawa, ul. Drawska 10A / 1 , woj. mazowieckie
tel. +48 606 113 668,