Praca na wysokości związana może być z różnymi zadaniami w ramach branży budowlanej - od budowy i montażu domów, poprzez instalacje systemów solarnych na dachach, aż po prace kominiarskie. Często jest to praca niebezpieczna, trudna i - co tu dużo mówić - niewygodna. Jednak można to zmienić. Wystarczy dobrze dobrana maszyna. Dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu zadania na wysokościach będą łatwiejsze i nie będziemy musieli obawiać się wysokiej ceny, jaką płacą operatorzy pracujący bez odpowiedniego zabezpieczenia.

fot. Serafin 

Świetnym wyborem w tym wypadku będzie podnośnik koszowy samojezdny marki Leguan. Jest to platforma typu „spider-lift”. Podnośniki Leguan produkowane są w Finlandii przez znany koncern Avant Tecno OY, a w Polsce dystrybuowane przez firmę Serafin Maszyny.

fot. Serafin 

Podnośnik koszowy samojezdny o napędzie elektrycznym do zadań codziennych oraz specjalnych!

Na podnośnik koszowy elektryczny Leguan stawiają firmy zajmujące się drukiem wielkoformatowym, montażem reklam na różnego rodzaju obiektach – od stacji benzynowych, przez elewacje budynków, po bilbordy. Wybierają go firmy budowlane – przy malowaniu elewacji, konserwacji i naprawie dachów czy pracy wewnątrz budynków. Maszyna jest doceniana przez arborystów – dzięki podnośnikom swobodnie i zarazem bezpiecznie wykonają pracę bez konieczności wspinania się na drzewo przy użyciu lin.

fot. Serafin 

Co wyróżnia podnośniki Leguan, że wybierają je tak różne pod względem działalności firmy?

fot. Serafin 

Możliwość pracy w każdym terenie

Ten samojezdny podnośnik koszowy może być wyposażony w podwozie kołowe lub gąsienicowe (do wyboru). Podwozie gąsienicowe zwiększa przyczepność pojazdu do podłoża, dlatego doskonale sprawdzi się w pracy na nierównym terenie, jak również na miękkich i grząskich gruntach.

fot. Serafin 

Leguan wjedzie na teren piaszczysty, na trawnik, beton, schody czy pochyłe pobocze. Dzięki samopoziomującym się podporom nie musimy martwić się ustawieniem maszyny na nierównym terenie. Jeżeli zależy nam na szybkim przemieszczaniu się podnośnika na pewniejszym i twardszym podłożu, wtedy warto wybrać napęd 4WD.

fot. Serafin 

Świetne parametry techniczne

W zależności od modelu maksymalna wysokość pracy na podnośniku koszowym elektrycznym Leguan waha się od 10,5 do aż 19 metrów. Dlatego doceni go każda firma budująca dachy czy instalująca kolektory słoneczne. Maksymalne obciążenie, które oscyluje w granicach od 200 do 250 kg, umożliwi przenoszenie sprzętu montażowego na górę. Wymiary samego kosza dają z kolei dużą swobodę nawet podczas pracy w dwie osoby. Każdy samojezdny podnośnik koszowy wyposażony jest w hydraulicznie sterowany wysięgnik teleskopowy oraz wysięgnik obrotowy 360°, co umożliwia dostosowanie naszej pozycji do obiektu i pracę blisko wybranej płaszczyzny.

fot. Serafin 

Bezpieczeństwo

Inne cechy przestają mieć znaczenie, jeżeli nie możemy czuć się bezpiecznie podczas pracy na wysokości, szczególnie dlatego, że może to mieć swoją bardzo wysoką cenę. Podnośniki koszowe elektryczne Leguan posiadają zaawansowane systemy bezpieczeństwa kontrolowane za pomocą nowoczesnego sterownika PLC. Pierwszym z nich jest kontrola obciążenia, dzięki której operatorzy nie muszą zastanawiać się nad maksymalnym i bezpiecznym wydłużeniem podnośnika. Zarówno na platformie, jak i na pomoście, znajduje się awaryjny przycisk, który obniża wysięgnik. Modele 190 i 135 NEO posiadają funkcję automatycznego poziomowania podpór – maszyna sama dostosowuje się do podłoża i ustawia podnośnik w bezpieczny sposób.

fot. Serafin 

Przyjazne użytkownikowi

Sterowanie podnośnikiem Leguan jest proste i intuicyjne. Wszystko dzięki nowoczesnemu interfejsowi oraz sprawnemu układowi hydraulicznemu, który pozwala na płynne ruchy wysięgnikiem i swobodne poruszanie się w ciasnych pomieszczeniach. Kompaktowy design samojezdnego podnośnika koszowego ułatwia transport, a cichy silnik elektryczny pozawala na komfortowe warunki pracy wewnątrz pomieszczeń.

fot. Serafin 

Podnośnik koszowy samojezdny – cena zależy od wyposażenia

Szereg dodatkowych funkcji podnośników Leguan umożliwia dostosowanie maszyny do specyfiki branży i wymagań klienta. Do wyboru są np. dodatkowe światła LED panelu sterowania, podgrzewacz silnika, taca narzędziowa, wąż do platformy, sygnał dźwiękowy, szelki czy też przyczepka. Podnośnik koszowy elektryczny może być nawet malowany na określony, specjalny kolor. Jeden z odbiorców – kopalnia soli w Kłodawie – zdecydował o zamówieniu żółtego Leguana, aby mógł on bezpiecznie pracować w kopalni.

fot. Serafin 

Zobacz jak działa Leguan 135 NEO:

Poznaj rodzaje i parametry podnośników Leguan: www.serafin-maszyny.com - Podnośniki koszowe Leguan

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.serafin-maszyny.com

 

32-088 Przybysławice, ul. Widokowa 1, woj. małopolskie
tel. 12 43 44 100,