Samojezdny podnośnik koszowy Leguan, elektryczny pomocnik dla każdej branży

Bezpieczna i wygodna praca na wysokości

Montujesz panele fotowoltaiczne? Instalujesz systemy rekuperacji? Budujesz domy szkieletowe? A może wykonujesz prace remontowo-budowalne? Jeżeli tak, to z pewnością pracujesz na wysokościach. Podnośnik koszowy samojezdny o napędzie elektrycznym to pomocnik w każdym z tych zadań, dzięki któremu praca na wysokości stanie się wygodniejsza oraz bezpieczniejsza. Istnieje bardzo wiele zastosowań podnośnika koszowego samojezdnego. Cena Leguana sprawia, że jest on dostępny dla każdej branży oraz dowolnego zadania.

Praca na wysokości związana może być z różnymi zadaniami w ramach branży budowlanej – od budowy i montażu domów, poprzez instalacje systemów solarnych na dachach, aż po prace kominiarskie. Często jest to praca niebezpieczna, trudna i – co tu dużo mówić – niewygodna. Jednak można to zmienić. Wystarczy dobrze dobrana maszyna. Dzięki odpowiedniemu rozwiązaniu zadania na wysokościach będą łatwiejsze i nie będziemy musieli obawiać się wysokiej ceny, jaką płacą operatorzy pracujący bez odpowiedniego zabezpieczenia.

fot. Serafin 

Świetnym wyborem w tym wypadku będzie podnośnik koszowy samojezdny marki Leguan. Jest to platforma typu „spider-lift”. Podnośniki Leguan produkowane są w Finlandii przez znany koncern Avant Tecno OY, a w Polsce dystrybuowane przez firmę Serafin Maszyny.

fot. Serafin 

Podnośnik koszowy samojezdny o napędzie elektrycznym do zadań codziennych oraz specjalnych!

Na podnośnik koszowy elektryczny Leguan stawiają firmy zajmujące się drukiem wielkoformatowym, montażem reklam na różnego rodzaju obiektach – od stacji benzynowych, przez elewacje budynków, po bilbordy. Wybierają go firmy budowlane – przy malowaniu elewacji, konserwacji i naprawie dachów czy pracy wewnątrz budynków. Maszyna jest doceniana przez arborystów – dzięki podnośnikom swobodnie i zarazem bezpiecznie wykonają pracę bez konieczności wspinania się na drzewo przy użyciu lin.

fot. Serafin 

Co wyróżnia podnośniki Leguan, że wybierają je tak różne pod względem działalności firmy?

fot. Serafin 

Możliwość pracy w każdym terenie

Ten samojezdny podnośnik koszowy może być wyposażony w podwozie kołowe lub gąsienicowe (do wyboru). Podwozie gąsienicowe zwiększa przyczepność pojazdu do podłoża, dlatego doskonale sprawdzi się w pracy na nierównym terenie, jak również na miękkich i grząskich gruntach.

fot. Serafin 

Leguan wjedzie na teren piaszczysty, na trawnik, beton, schody czy pochyłe pobocze. Dzięki samopoziomującym się podporom nie musimy martwić się ustawieniem maszyny na nierównym terenie. Jeżeli zależy nam na szybkim przemieszczaniu się podnośnika na pewniejszym i twardszym podłożu, wtedy warto wybrać napęd 4WD.

fot. Serafin 

Świetne parametry techniczne

W zależności od modelu maksymalna wysokość pracy na podnośniku koszowym elektrycznym Leguan waha się od 10,5 do aż 19 metrów. Dlatego doceni go każda firma budująca dachy czy instalująca kolektory słoneczne. Maksymalne obciążenie, które oscyluje w granicach od 200 do 250 kg, umożliwi przenoszenie sprzętu montażowego na górę. Wymiary samego kosza dają z kolei dużą swobodę nawet podczas pracy w dwie osoby. Każdy samojezdny podnośnik koszowy wyposażony jest w hydraulicznie sterowany wysięgnik teleskopowy oraz wysięgnik obrotowy 360°, co umożliwia dostosowanie naszej pozycji do obiektu i pracę blisko wybranej płaszczyzny.

fot. Serafin 

Bezpieczeństwo

Inne cechy przestają mieć znaczenie, jeżeli nie możemy czuć się bezpiecznie podczas pracy na wysokości, szczególnie dlatego, że może to mieć swoją bardzo wysoką cenę. Podnośniki koszowe elektryczne Leguan posiadają zaawansowane systemy bezpieczeństwa kontrolowane za pomocą nowoczesnego sterownika PLC. Pierwszym z nich jest kontrola obciążenia, dzięki której operatorzy nie muszą zastanawiać się nad maksymalnym i bezpiecznym wydłużeniem podnośnika. Zarówno na platformie, jak i na pomoście, znajduje się awaryjny przycisk, który obniża wysięgnik. Modele 190 i 135 NEO posiadają funkcję automatycznego poziomowania podpór – maszyna sama dostosowuje się do podłoża i ustawia podnośnik w bezpieczny sposób.

fot. Serafin 

Przyjazne użytkownikowi

Sterowanie podnośnikiem Leguan jest proste i intuicyjne. Wszystko dzięki nowoczesnemu interfejsowi oraz sprawnemu układowi hydraulicznemu, który pozwala na płynne ruchy wysięgnikiem i swobodne poruszanie się w ciasnych pomieszczeniach. Kompaktowy design samojezdnego podnośnika koszowego ułatwia transport, a cichy silnik elektryczny pozawala na komfortowe warunki pracy wewnątrz pomieszczeń.

fot. Serafin 

Podnośnik koszowy samojezdny – cena zależy od wyposażenia

Szereg dodatkowych funkcji podnośników Leguan umożliwia dostosowanie maszyny do specyfiki branży i wymagań klienta. Do wyboru są np. dodatkowe światła LED panelu sterowania, podgrzewacz silnika, taca narzędziowa, wąż do platformy, sygnał dźwiękowy, szelki czy też przyczepka. Podnośnik koszowy elektryczny może być nawet malowany na określony, specjalny kolor. Jeden z odbiorców – kopalnia soli w Kłodawie – zdecydował o zamówieniu żółtego Leguana, aby mógł on bezpiecznie pracować w kopalni.

fot. Serafin 

Zobacz jak działa Leguan 135 NEO:

Poznaj rodzaje i parametry podnośników Leguan: www.serafin-maszyny.com – Podnośniki koszowe Leguan

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.serafin-maszyny.com

32-088 Przybysławice, ul. Widokowa 1, woj. małopolskie
tel. 124 194 545,


Liczba odwiedzin: 315 | Data publikacji: 2021-07-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


20.01.2017 | Podnośniki
Prace wykonywane na wysokości muszą być przeprowadzane...
Kolejny pokaz z serii „Drzwi Otwarte” odbył...
Obok rynku IT jedną z najprężniej i...
Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego przegrywasz kolejne przetargi?...
Każdy budowlaniec wie, że na efekt finalny...
19.08.2021 | Podnośniki
Podnośnik nożycowy jest jednym z najczęściej wynajmowanych...
Betoniarnie mobilne to przyszłość branży budowlanej. Do...
Jakość, kompleksowość, profesjonalizm – te trzy słowa...
Czasy, w których pracownicy budowy musieli wykorzystywać...
16.02.2015 | Tartaki
Chociaż użycie drewna w polskim w budownictwie...
Chęć podnoszenia wydajności, jakości usług oraz tworzenia...
Robot do posadzek Cłapa Floor Master to...
Od firm serwisujących maszyny budowlane wymaga się...
Wszechstronne ładowarki teleskopowe, wiertnice do koparek, chwytaki...
Firma JCB wprowadza na rynek nowy 18-metrowy...
Podstawą wyposażenia firm budowlanych jest właściwie skompletowana...
Marka CAT wprowadziła na rynek nowe ładowarki...
Bezpośredni i stały kontakt z klientem to...
Rozmowa z Krzysztofem Madzińskim, Prezesem firmy MISTA...
Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn Instytutu Mechanizacji Budownictwa...
15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...
Kubota wprowadziła do swojej oferty dwa nowe...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: podnośnik koszowy samojezdny, podnośnik koszowy elektryczny, podnośnik koszowy samojezdny o napędzie elektrycznym, podnośnik koszowy samojezdny – cena, maszyny budowlane, podnośniki koszowe, koparki łańcuchowe, ładowarki, maszyny do ogrodu, kosiarki, serafin,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy