Maszyna 540-180 oferuje lepszą wydajność i udźwig w porównaniu do mniejszej 17-metrowej wersji 540-170, mimo że jest o 20% mniejsza. Prezentacja tego modelu zwiększa liczbę ładowarek teleskopowych w ofercie do 30.

Ładowarka teleskopowa 540-180 HiViz została zaprojektowana, aby spełniać wymagania wypożyczalni sprzętu i podwykonawców, oferując niższy koszt posiadania, krótszy czas cykli i najlepszą widoczność w klasie, a także poprawioną wysokość podnoszenia i zwiększony zasięg w przód. Przy szerokości zaledwie 2,35 m i długości 6,26 m można zredukować koszty transportu, przewożąc dwie maszyny w jednej ciężarówce z opończą kurtynową lub na jednej przyczepie niskopodwoziowej.

Nowa ładowarka teleskopowa oferuje:
– 5% wzrost wysokości podnoszenia,
– 10% większy zasięg w przód,
– 50% lepsze miejsce w rankingu SAE pod względem obsługi serwisowej,
– 50% niższe koszty serwisu po 1000 godzin,
– 20% krótsze czasy cyklów roboczych.

 

ładowarka teleskopowa interhandlerfot. Interhandler

 

Ładowarka teleskopowa – wysięgnik z funkcją Smart Hydraulics
Maszyna 540-180 to najnowszy dodatek do popularnej serii nośników teleskopowych HiViz firmy JCB. Cechuje się wysokością podnoszenia 17,5 m i maksymalnym zasięgiem w przód 13,5 m. Oznacza to zwiększenie wysokości roboczej o 5% w porównaniu do poprzedniego modelu 540-170 przy obciążeniu 2500 kg i pełnej wysokości, a także 10% wzrost zasięgu w przód. Nowy model, którego masa wynosi zaledwie 11330 kg, jest jednak o 7% lżejszy niż poprzednia wersja. Wszystko dzięki wzmocnionemu, czteroczęściowemu, napędzanemu łańcuchem wysięgnikowi i ulepszonej konstrukcji podwozia.

Konstrukcja wysięgnika z synchronizacją oznacza jego płynne i precyzyjne przemieszczanie oraz szybsze wysuwanie i cofanie. W efekcie skrócony zostaje czas cykli roboczych. Układ hydrauliczny Smart Hydraulics z funkcją regeneracji, obsługiwany jest za pomocą opcjonalnej pojedynczej dźwigni sterowania. Do wspomagania funkcji opuszczania i cofania wykorzystuje grawitację, redukując ilość energii wymaganej podczas pracy. Napędzany łańcuchem wysięgnik, wyposażony jest w innowacyjny system regulacji łańcucha w celu ograniczenia czynności konserwacyjnych. Pozwala to również na wykorzystanie pompy hydraulicznej o mniejszej pojemności bez utraty wydajności. Model 540-180 zapewnia 12% wzrost produktywności podczas umieszczania ładunku, oferując wysoką szybkość bez kompromisów w zakresie wydajności i bezpieczeństwa. Nośnik teleskopowy wyposażony jest także w punkty mocowania na poziomie podłoża, które ułatwiają transport.

Jaki silnik ma ładowarka JCB?
Ładowarka teleskopowa 540-180 jest napędzana sprawdzonym silnikiem wysokoprężnym SmartPower Tier 4 Final EcoMAX firmy JCB, zapewniającym 55 kW (74 KM) mocy bez konieczności stosowania filtra cząstek stałych (DPF) ani płynu DEF. Pozwala to na zmniejszenie kosztów eksploatacji przez klienta. Silnik może rozpędzić maszynę do maksymalnej prędkości 29 km/godz. za pośrednictwem czterobiegowej skrzyni biegów JCB Powershift.

Cały układ napędowy został zaprojektowany i skonstruowany przez firmę JCB. Pionowa integracja i innowacyjne przekazywanie mocy poprzez układ Smart Hydraulics sprawia, że maszyna 540-180 jest zarówno wydajna, jak i oszczędna — zużywa do 10% mniej paliwa. Filozofia korzystania z jednego źródła obowiązuje również w przypadku serwisu i dostaw części. Dzięki temu klienci firmy JCB mogą cieszyć się maksymalnie krótkim czasem przestojów. Jednocześnie możliwość wyłączenia układu oczyszczania spalin sprawia, że maszynę można odsprzedać na całym świecie, co zwiększa jej wartość rezydualną.

 

ładowarka teleskopowa interhandlerfot. Interhandler

 

Ładowarka teleskopowa obrotowa – lepsza widoczność wysięgnika
Maszyna charakteryzuje się bardzo niskim punktem obrotu wysięgnika, dzięki czemu widoczność nad tym elementem jest lepsza o 20%. Układ hydrauliczny sterowany przy użyciu wielu dźwigni jest taki sam jak w popularnym modelu 540-140. Oznacza to precyzyjne umieszczanie ładunku i wysoki poziom kontroli. Opcjonalne elektryczne serwosterowanie z pojedynczą dźwignią zapewnia lekką i łatwą obsługę przy minimalnym ruchu ramienia operatora. Maszyna jest wyposażona w przycisk odłączenia ciśnienia hydraulicznego umieszczony w kabinie, który pozwala na odpowietrzanie układu hydraulicznego i łatwiejszą wymianę osprzętu.

Ładowarka 540-180 – łatwa i bezpieczna naprawa
Konstrukcja ładowarki teleskopowej z silnikiem z boku oznacza łatwy dostęp do punktów wymagających regularnych prac konserwacyjnych. Wlew zbiornika oleju napędowego jest wpuszczony w konstrukcję kabiny, co zwiększa bezpieczeństwo i łatwość dostępu. Model 540-180 ma najniższą klasę serwisową według audytu SAE, oferując 50% redukcję kosztów serwisowych w ciągu 1000 godzin pracy w porównaniu do wielu konkurencyjnych produktów. Jakość tę osiąga dzięki konstrukcji wysięgnika o niskich wymogach konserwacyjnych, braku konieczności stosowania filtra DPF oraz okresach między przeglądowych wynoszących 500 godzin. Maszyna jest też standardowo wyposażona w system telematyczny LiveLink firmy JCB oraz immobilizer.

Nowe i używane ładowarki teleskopowe JCB na sprzedaż
Ładowarki JCB są dostępne w Polsce dzięki firmie Interhandler. Przedsiębiorstwo jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem maszyn JCB na rynek polski. W ofercie znajdują się maszyny budowlane, maszyny do przewozu materiałów i transportu wewnętrznego, a także maszyny rolnicze dystrybuowane za pośrednictwem sieci dealerskiej. Interhandler prowadzi zarówno sprzedaż maszyn nowych, jak i używanych, oferując klientom dogodne warunki rozliczenia. W skład usług wchodzi również serwis zakupionych maszyn i okresowe przeglądy.

W ofercie firmy Interhandler znajduje się ponad 30 nowych modeli maszyn z wysięgnikiem teleskopowym. Klient może nabyć zarówno modele kompaktowe, jak i duże ładowarki o ładowności 4,9 tony lub 20-metrowej wysokości podnoszenia. Dla właścicieli małych firm i klientów o ograniczonym budżecie dedykowane są używane ładowarki teleskopowe na sprzedaż. Dystrybutor oferuje dogodne opcje finansowania maszyny, jej transport do klienta, a także możliwość objęcia ładowarki gwarancją producenta.

Dowiedz się więcej ze strony dystrybutora: www.interhandler.pl

87-100 Toruń, ul.Wapienna 6, woj. kujawsko-pomorskie
tel. 56 610 28 20,