Dynamiczny symulator aktywizuje kursantów

Nowa jakość w szkoleniu praktycznym operatorów maszyn budowlanych

Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego wdrożył do programu szkolenia praktycznego operatorów maszyn budowlanych dynamiczny, trójosiowy symulator firmy VOLVO. Urządzenie zostało opracowane i zbudowane przez specjalistów firmy VOLVO z wykorzystaniem najlepszych doświadczeń w szkoleniu operatorów maszyn.

Nowoczesne stanowisko treningowo – edukacyjne

Rzeczywiste zespoły symulatora VOLVO, czyli koparki EC210C wraz z komputerem sterującym, zabudowane na ruchomej, trójosiowej platformie, sterowanej numerycznie, stworzyły nowoczesne, dynamiczne stanowisko dydaktyczne. Symulator w pełni odtwarza rzeczywistą pracę maszyny. 18 różnych scenariuszy ćwiczeń, od podstawowych, z zakresu poznania maszyny, jej budowy i możliwości technologicznych do bardzo zaawansowanych, obejmujących cały obszar trudnych technologicznie zadań, tworzy bardzo bogaty, aktywizujący osoby szkolone program zajęć.

 

sumulator imbigs volvo exc kurs szkoleniowy operatorow maszyn volvo szkolenia imbigs maszyna symulatorfot. IMBiGS

 

Każdy uczestnik szkolenia ma indywidualnie dobrane zajęcia praktyczne, dopasowane do posiadanych umiejętności czy predyspozycji psychofizycznych. Indywidualnie programowany stopień trudności ćwiczeń, gwarantuje wysoką końcową jakość szkolenia.  

Na bazie stanowiska symulatora w Ośrodku Szkolenia Operatorów Maszyn IMBIGS zbudowana została sala treningowo-szkoleniowa, w której odbywają się wstępne zajęcia praktyczne. Nowością jest możliwość obserwowania online działań realizowanych przez kursanta na symulatorze. Trener w każdym momencie, bez ingerencji w realizowane na symulatorze ćwiczenie może na tablicy interaktywnej zatrzymać obraz i z kursantami omówić właściwe lub nieprawidłowe czynności wykonywane przez ćwiczącego kursanta. Dzięki tym innowacjom sala treningowo-szkoleniowa uruchomiła całkowicie nową technologię szkolenia praktycznego.

 

ombigs szkolenia maszynfot. IMBiGS

 

Przebieg szkolenia każdego kursanta jest rejestrowany i oceniany, a po jego zakończeniu wynik wraz z oceną punktowa emitowany w formie raportu końcowego. Zaliczenia programu ćwiczeń na symulatorze jest warunkiem kwalifikującym kursanta do kontynuowania zajęć praktycznych na maszynie rzeczywistej.

Symulator to aktywizujące kursanta stanowisko dydaktyczne, pozwalające poznać na etapie szkolenia jego predyspozycje psychofizyczne lub motoryczne. Otwiera również całkowicie nowe możliwości szkolenia operatorów maszyn do robót ziemnych.

 

szkolenia centrum koordynacji certyfikaty kursy obslugi maszyn budowlanychfot. IMBiGS

 

Profesjonalne szkolenia pod okiem zawodowców

Zastosowanie symulatora, w szkoleniach przeprowadzanych przez Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn IMBIGS pozwolił na rozszerzenie bogatej oferty edukacyjnej tej placówki, która działa zgodnie z ustawą o systemie oświaty oraz stosownie do nadanych Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z 20 września 2001 r. uprawnień.

Szkoli operatorów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych w zakresie wszystkich specjalności i klas. Prowadzi również szkolenia zawodowe z zakresu technologii produkcji i certyfikacji kruszyw.

Placówka posiada doświadczonych kadrę wykładowców i instruktorów złożoną z pracowników naukowych Instytutu oraz pracowników naukowo-dydaktyczni Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Zajęcia prowadzone są w klimatyzowanych salach systemem: wykład – zajęcia laboratoryjne – zajęcia praktyczne. Oprócz dynamicznego symulatora koparki wykładowcy mają do dyspozycji nowoczesne narzędzia dydaktyczne takie jak: rzutniki multimedialne, tablice interaktywne, wizualizery. 

Zajęcia z przedmiotów technicznych prowadzone są w laboratorium techniki napędów hydraulicznych oraz laboratorium eksploatacji silników spalinowych Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

 

szkolenia operatorow maszyn OSOMfot. IMBiGS

 

Zajęcia praktyczne prowadzone są w sali szkoleniowo-treningowej wyposażonej w dynamiczny, trójosiowy symulator koparki firmy VOLVO, a następnie kontynuowane na poligonie z wykorzystaniem maszyny rzeczywistej.

Ośrodek prowadzi współpracę z Ośrodkami szkolenia w Europie przygotowując operatorów do podejmowania pracy na terenie Unii Europejskiej i gwarantuje najwyższą jakość szkolenia praktycznego, potwierdzoną certyfikatem Systemu Zarządzania Jakością zgodnym z normą PN-EN ISO 9001:2009.

 

60 lecie osom imbigs komatsu maszyny budowlane szkoleniafot. IMBiGS

 

Ośrodek Szkolenia Operatorów Maszyn Budowlanych Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego to profesjonalny partner w szkoleniu i doskonaleniu zawodowym operatorów maszyn do robót ziemnych, budowlanych i drogowych.

 

Więcej informacji na temat szkoleń i instytutu można znaleźć na stronie: www.imbigs.pl

 


Liczba odwiedzin: 940 | Data publikacji: 2013-10-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


05.02.2019 | Beton
Stowarzyszenie Producentów Betonów nie ustaje w szerzeniu...
Blady strach pada praktycznie na każdego, komu...
Wszechstronne ładowarki teleskopowe, wiertnice do koparek, chwytaki...
Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w...
Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są...
27.07.2016 | Piece, kotły
Urzędy Marszałkowskie na terenie całego kraju ogłosiły...
16.12.2020 | Energia ekologiczna
Od kilkunastu lat branża OZE w Polsce...
Czasy, w których podejście do kwestii bezpieczeństwa...
26.08.2020 | Kruszywa
Remonty budynków to proces powtarzający się co...
22.07.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika Bruk-Bet Solar to rozwiązanie dla klientów...
14.07.2020 | Energia ekologiczna
Znaczny przyrost firm działających w branży fotowoltaiki...
10.06.2020 | Beton komórkowy
Lekki, wytrzymały, o wszechstronnym zastosowaniu. Pianobeton –...
09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...
29.01.2020 | Energia ekologiczna
Malborska firma KDP jest znana ze swojego...
Surowe, długie zimy i krótkie, chłodne lata...
Polski przemysł drzewny wytwarza 2,3 proc. PKB...
10.07.2019 | Energia ekologiczna
Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze, a...
04.04.2019 | Rusztowania
Multiserwis Oddział RUSZTOWANIA PRZEMYSŁOWE w Ostrzeszowie to...
W związku z bardzo szeroką ofertą rynkową,...
Innowacyjne systemy uszczelnień przepustów kablowych i rurowych...
piana natryskowa
14.09.2018 | Izolacje
Pianka natryskowa uznawana jest dziś za jedno...
07.08.2018 | Chemia budowlana
W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: ośrodek szkolenia operatorów maszyn, symulator maszyny, kurs szkoleniowy, symulator volvo exc, imbigs, osom, kursy, szkolenia
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy