Uszczelnianie i renowacja dachów z papy, blachy

Dach, który dostaje drugie życie!

Blady strach pada praktycznie na każdego, komu zaczyna przeciekać dach. Wymiana dachu to jedna z najbardziej kosztownych pozycji w puli remontów. Można też spróbować renowacji, wówczas warto postawić na sprawdzony produkt, a nie marnej jakości półśrodki.
HYDRONYLON®, produkowany przez firmę Proof-Tech, to system przeznaczony do renowacji dachów z papy i renowacji dachów z blachy. Renowacja dachów polega głównie na wyeliminowaniu potencjalnych uszkodzeń, które powstały w trakcie długotrwałej eksploatacji pokrycia dachowego i nałożenie szczelnej i trwałej powłoki na powierzchni całego dachu. Oznacza to wykluczenie pęknięć, pęcherzy, fałd czy odspojeń, które dzięki nowoczesnym produktom z serii HYDRONYLON® zostają zniwelowane, a żywotność dachu znacznie przedłużona. Na czym polega ich innowacyjność i przewaga nad innymi produktami o takim przeznaczeniu na rynku?

Czym jest HYDRONYLON®?
HYDRONYLON® to nowoczesny sposób renowacji i uszczelniana istniejących pokryć dachowych z blachy lub papy. Produkty HYDRONYLON® są łatwe w stosowaniu, nie wymagają zrywania i utylizacji istniejącego podłoża a przy tym dają skuteczną, długoletnią ochronę. Co ważne, przy aplikacji nie wymagają stosowania otwartego ognia, charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych oraz są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Powłoki HYDRONYLON® po wyschnięciu tworzą jednolitą, trwale elastyczną, odporną na działanie wilgoci powłokę ochronną. HYDRONYLON® zapewnia idealną ochronę dachów o najbardziej skomplikowanym kształcie, charakteryzują się doskonałą przyczepnością do naprawianych podłoży, wysoką rozciągliwością, pamięcią kształtu oraz wodoszczelnością. Istotny w przypadku pokryć dachowych jest też fakt, że produkty HYDRONYLON® są odporne na duże amplitudy temperatury, warunki atmosferyczne oraz na promieniowanie UV. Dach pokryty HYDRONYLON®-em nagrzewa się do 40’C mniej w porównaniu do konwencjonalnych pokryć bitumicznych, co zmniejsza zużycie energii na schłodzenie poddasza i wydłuża czas eksploatacji podłoża.

 

 

fot. Proof-tech

Rodzaje produktów HYDRONYLON®
Obecnie na rynku występują trzy podstawowe odmiany HYDRONYLON®-u.
HYDRONYLON HN „Zimne dachy”, jest nakładany na istniejące podłoża z papy, podłoża mineralne (betony, tynki, materiały ścienne) oraz na podłożach metalowych wyłącznie na wcześniej położonym podkładzie.
HYDRONYLON HP, dedykowany do wykonywania podkładów wypełniających na istniejących pokryciach dachowych na podłożach z papy oraz na podłożach mineralnych (betony, tynki, materiały ścienne).
HYDRONYLON HMS (P) do wykonywania podkładów antykorozyjnych na podłożach metalowych pełnościennych, kratowych lub szkieletowych gdzie w trakcie eksploatacji chronione elementy ulegają odkształceniom sprężystym lub plastycznym.
Firma Proof – Tech posiada w swojej ofercie również inne materiały uzupełniające, takie jak siatki zbrojące, taśmy wzmacniające i uszczelniające.

 

fot. Proof-tech

Gdzie można zastosować HYDRONYLON®?
HYDRONYLON® znajduje zastosowanie w renowacji dachów pokrytych papą, renowacji dachów pokrytych blachą, renowacji membran dachowych (pcv) oraz renowacji pokryć dachowych z pianki poliuretanowej. HYDRONYLON® idealnie nadaje się także do uszczelniania i konserwacji wszelkich pokryć dachowych.

Co jest ważne przy uszczelnianiu dachu?
Uszczelnianie dachów z papy i uszczelnianie dachów z blachy to także uszczelnienie komina, świetlików czy uszczelnienie płyty obornickiej. To niezwykle istotne, jeśli chcemy uniknąć przeciekania pokrycia. Produkty z grupy HYDRONYLON® zabezpieczają wszystkie te newralgiczne elementy i tworzą jednolitą powłokę na całej powierzchni dachu.

 

fot. Proof-tech

Jak aplikuje się HYDRONYLON®?
Renowacja dachu krytego papą rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia powierzchni. Następnie na całą powierzchnię dachu nakładana jest cienka warstwa podkładowa wyrównująco – zamykająca. Na to aplikowana jest druga warstwa podkładu, w której umieszczana jest specjalna siatka techniczna, stanowiąca zbrojenie powłoki. Na koniec, najczęściej za pomocą urządzenia natryskowego, nakładana jest warstwa nawierzchniowa – HYDRONYLON HN. Co ciekawe warstwa nawierzchniowa może zostać wzbogacona o pigmenty, nadające dachowi dowolny kolor. W przypadku renowacja dachu z blachy, powłoka jest najpierw dokładnie oczyszczana po czym nakładany jest HYDRONYLON HMS(P) a na sam koniec warstwa nawierzchniowa HYDRONYLON HN.

 

 

fot. Proof-tech

Dlaczego wybrać Proof-Tech?
Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015. Jest też jedyną firmą w Polsce, która posiada Krajową Ocenę Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy produkty przeznaczone do renowacji dachów, jak i obsługę na najwyższym poziomie. Oprócz ekologicznych i całkowicie bezpiecznych produktów hydronylonowych, Proof-Tech oferuje kompleksowe wsparcie we współpracy z wykwalifikowanymi firmami wykonawczymi.

Realizacje przed i po / fot. Proof-tech

Więcej informacji na temat produktów grupy HYDRONYLON® dostępnych jest na stronie www.proof-tech.com

44-121 Gliwice, ul. Sowińskiego 5, woj. śląskie
tel. + 48 662 431 070,


Liczba odwiedzin: 1600 | Data publikacji: 2019-04-09

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.11.2019 | Izolacje
SOPREMA Polska oferuje pełną gamę najwyższej jakości...
18.12.2019 | Natryski pianki
Nowoczesne technologie hydroizolacji są już dostępne w...
30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
Problem przeciekającego dachu dotyczy wielu nieruchomości, zwłaszcza...
14.08.2018 | Termoizolacja
Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli...
12.09.2014 | Termoizolacja
W związku z rosnącymi cenami energii właściciele...
21.04.2017 | Izolacje
Dach to miejsce szczególnie narażone na szkodliwe...
Polimoczniki to materiały, które szturmem podbijają rynek...
Duża dowolność w wyborze formy i powierzchni...
Powierzchnia dachu jest szczególnie narażona na działanie...
Płaskie dachówki z posypką Gerard Eleganta to...
Izolacja nakrokwiowa ma swoje niepowtarzalne zalety i...
Pandemia stała się dla większości przedsiębiorstw papierkiem...
Stropodachy bez izolacji to utrapienie niejednego właściciela...
Optigruen - Solar15 to zielony dach retencyjny...
Florian Centrum od początku powstania w 1996...
Basen w ogrodzie to doskonały sposób na...
Płaskie dachy mają wiele zalet: to więcej...
Producent domów szkieletowych ROMAR już od prawie...
W Polsce z roku na rok pomysł...
Blachodachówka z posypką wulkaniczną Gerard Diamant to...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: uszczelnianie dachów z papy, uszczelnianie dachów z blachy, renowacja dachów z papy, renowacja dachów z blachy, renowacja dachu krytego papą
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy