Uszczelnianie i renowacja dachów z papy, blachy

Dach, który dostaje drugie życie!

Blady strach pada praktycznie na każdego, komu zaczyna przeciekać dach. Wymiana dachu to jedna z najbardziej kosztownych pozycji w puli remontów. Można też spróbować renowacji, wówczas warto postawić na sprawdzony produkt, a nie marnej jakości półśrodki.
HYDRONYLON®, produkowany przez firmę Proof-Tech, to system przeznaczony do renowacji dachów z papy i renowacji dachów z blachy. Renowacja dachów polega głównie na wyeliminowaniu potencjalnych uszkodzeń, które powstały w trakcie długotrwałej eksploatacji pokrycia dachowego i nałożenie szczelnej i trwałej powłoki na powierzchni całego dachu. Oznacza to wykluczenie pęknięć, pęcherzy, fałd czy odspojeń, które dzięki nowoczesnym produktom z serii HYDRONYLON® zostają zniwelowane, a żywotność dachu znacznie przedłużona. Na czym polega ich innowacyjność i przewaga nad innymi produktami o takim przeznaczeniu na rynku?

Czym jest HYDRONYLON®?
HYDRONYLON® to nowoczesny sposób renowacji i uszczelniana istniejących pokryć dachowych z blachy lub papy. Produkty HYDRONYLON® są łatwe w stosowaniu, nie wymagają zrywania i utylizacji istniejącego podłoża a przy tym dają skuteczną, długoletnią ochronę. Co ważne, przy aplikacji nie wymagają stosowania otwartego ognia, charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych oraz są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Powłoki HYDRONYLON® po wyschnięciu tworzą jednolitą, trwale elastyczną, odporną na działanie wilgoci powłokę ochronną. HYDRONYLON® zapewnia idealną ochronę dachów o najbardziej skomplikowanym kształcie, charakteryzują się doskonałą przyczepnością do naprawianych podłoży, wysoką rozciągliwością, pamięcią kształtu oraz wodoszczelnością. Istotny w przypadku pokryć dachowych jest też fakt, że produkty HYDRONYLON® są odporne na duże amplitudy temperatury, warunki atmosferyczne oraz na promieniowanie UV. Dach pokryty HYDRONYLON®-em nagrzewa się do 40’C mniej w porównaniu do konwencjonalnych pokryć bitumicznych, co zmniejsza zużycie energii na schłodzenie poddasza i wydłuża czas eksploatacji podłoża.

 

fot. Proof-tech

Rodzaje produktów HYDRONYLON®
Obecnie na rynku występują trzy podstawowe odmiany HYDRONYLON®-u.
HYDRONYLON HN „Zimne dachy”, jest nakładany na istniejące podłoża z papy, podłoża mineralne (betony, tynki, materiały ścienne) oraz na podłożach metalowych wyłącznie na wcześniej położonym podkładzie.
HYDRONYLON HP, dedykowany do wykonywania podkładów wypełniających na istniejących pokryciach dachowych na podłożach z papy oraz na podłożach mineralnych (betony, tynki, materiały ścienne).
HYDRONYLON HMS (P) do wykonywania podkładów antykorozyjnych na podłożach metalowych pełnościennych, kratowych lub szkieletowych gdzie w trakcie eksploatacji chronione elementy ulegają odkształceniom sprężystym lub plastycznym.
Firma Proof – Tech posiada w swojej ofercie również inne materiały uzupełniające, takie jak siatki zbrojące, taśmy wzmacniające i uszczelniające.

 

fot. Proof-tech

Gdzie można zastosować HYDRONYLON®?
HYDRONYLON® znajduje zastosowanie w renowacji dachów pokrytych papą, renowacji dachów pokrytych blachą, renowacji membran dachowych (pcv) oraz renowacji pokryć dachowych z pianki poliuretanowej. HYDRONYLON® idealnie nadaje się także do uszczelniania i konserwacji wszelkich pokryć dachowych.

Co jest ważne przy uszczelnianiu dachu?
Uszczelnianie dachów z papy i uszczelnianie dachów z blachy to także uszczelnienie komina, świetlików czy uszczelnienie płyty obornickiej. To niezwykle istotne, jeśli chcemy uniknąć przeciekania pokrycia. Produkty z grupy HYDRONYLON® zabezpieczają wszystkie te newralgiczne elementy i tworzą jednolitą powłokę na całej powierzchni dachu.

 

fot. Proof-tech

Jak aplikuje się HYDRONYLON®?
Renowacja dachu krytego papą rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia powierzchni. Następnie na całą powierzchnię dachu nakładana jest cienka warstwa podkładowa wyrównująco – zamykająca. Na to aplikowana jest druga warstwa podkładu, w której umieszczana jest specjalna siatka techniczna, stanowiąca zbrojenie powłoki. Na koniec, najczęściej za pomocą urządzenia natryskowego, nakładana jest warstwa nawierzchniowa – HYDRONYLON HN. Co ciekawe warstwa nawierzchniowa może zostać wzbogacona o pigmenty, nadające dachowi dowolny kolor. W przypadku renowacja dachu z blachy, powłoka jest najpierw dokładnie oczyszczana po czym nakładany jest HYDRONYLON HMS(P) a na sam koniec warstwa nawierzchniowa HYDRONYLON HN.

 

fot. Proof-tech

Dlaczego wybrać Proof-Tech?
Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015. Jest też jedyną firmą w Polsce, która posiada Krajową Ocenę Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy produkty przeznaczone do renowacji dachów, jak i obsługę na najwyższym poziomie. Oprócz ekologicznych i całkowicie bezpiecznych produktów hydronylonowych, Proof-Tech oferuje kompleksowe wsparcie we współpracy z wykwalifikowanymi firmami wykonawczymi.

Realizacje przed i po / fot. Proof-tech

Więcej informacji na temat produktów grupy HYDRONYLON® dostępnych jest na stronie www.proof-tech.com

42-677 Szałsza, Tarnogórska 9, woj. śląskie
tel. 662431070, www.proof-tech.com


Liczba odwiedzin: 266 | Data publikacji: 2019-04-09

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
14.08.2018 | Termoizolacja
Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli...
12.09.2014 | Termoizolacja
W związku z rosnącymi cenami energii właściciele...
21.04.2017 | Izolacje
Dach to miejsce szczególnie narażone na szkodliwe...
Polimoczniki to materiały, które szturmem podbijają rynek...
Duża dowolność w wyborze formy i powierzchni...
Powierzchnia dachu jest szczególnie narażona na działanie...
Zadaszenie tarasu z poliwęglanu litego i komorowego,...
Jakie pokrycie dachowe wybrać zamiast tradycyjnej dachówki...
dachówka kompozytowa
Do niedawna wybór pokrycia dachowego ograniczał się...
Zielone dachy to coraz powszechniejszy widok w...
gont bitumiczny
Gont bitumiczny cieszy się dużym uznaniem na...
Dachówka ceramiczna płaska to jedno z najchętniej...
Budujesz dom i zastanawiasz się, jaki kolor...
Choć pod sloganem, że stanie w miejscu...
Obudowę tarasów, ogrodów zimowych, a także zadaszenie...
Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem...
Zarówno inwestorzy, producenci, jak i dekarze od dawna się...
Zanim zdecydujemy się na odpowiednie pokrycie dachowe,...
Dzięki pokryciom ceramiczno-blaszanym Gerard AHI Roofing możemy...
Dziś, gdy w internecie możemy znaleźć całą...
Trio, jakie współtworzy dach, elewacja i zadbane...
Moda nieustannie przemija, a każdy kolejny sezon...
Konstrukcje dachów skośnych to niemałe wyzwanie dla...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. łódzkie
woj. mazowieckie
woj. świętokrzyskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: uszczelnianie dachów z papy, uszczelnianie dachów z blachy, renowacja dachów z papy, renowacja dachów z blachy, renowacja dachu krytego papą
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy