Czym jest HYDRONYLON®?
HYDRONYLON® to nowoczesny sposób renowacji i uszczelniana istniejących pokryć dachowych z blachy lub papy. Produkty HYDRONYLON® są łatwe w stosowaniu, nie wymagają zrywania i utylizacji istniejącego podłoża a przy tym dają skuteczną, długoletnią ochronę. Co ważne, przy aplikacji nie wymagają stosowania otwartego ognia, charakteryzują się niską zawartością lotnych związków organicznych oraz są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Powłoki HYDRONYLON® po wyschnięciu tworzą jednolitą, trwale elastyczną, odporną na działanie wilgoci powłokę ochronną. HYDRONYLON® zapewnia idealną ochronę dachów o najbardziej skomplikowanym kształcie, charakteryzują się doskonałą przyczepnością do naprawianych podłoży, wysoką rozciągliwością, pamięcią kształtu oraz wodoszczelnością. Istotny w przypadku pokryć dachowych jest też fakt, że produkty HYDRONYLON® są odporne na duże amplitudy temperatury, warunki atmosferyczne oraz na promieniowanie UV. Dach pokryty HYDRONYLON®-em nagrzewa się do 40’C mniej w porównaniu do konwencjonalnych pokryć bitumicznych, co zmniejsza zużycie energii na schłodzenie poddasza i wydłuża czas eksploatacji podłoża.

 

 

fot. Proof-tech

Rodzaje produktów HYDRONYLON®
Obecnie na rynku występują trzy podstawowe odmiany HYDRONYLON®-u.
HYDRONYLON HN „Zimne dachy”, jest nakładany na istniejące podłoża z papy, podłoża mineralne (betony, tynki, materiały ścienne) oraz na podłożach metalowych wyłącznie na wcześniej położonym podkładzie.
HYDRONYLON HP, dedykowany do wykonywania podkładów wypełniających na istniejących pokryciach dachowych na podłożach z papy oraz na podłożach mineralnych (betony, tynki, materiały ścienne).
HYDRONYLON HMS (P) do wykonywania podkładów antykorozyjnych na podłożach metalowych pełnościennych, kratowych lub szkieletowych gdzie w trakcie eksploatacji chronione elementy ulegają odkształceniom sprężystym lub plastycznym.
Firma Proof – Tech posiada w swojej ofercie również inne materiały uzupełniające, takie jak siatki zbrojące, taśmy wzmacniające i uszczelniające.

 

fot. Proof-tech

Gdzie można zastosować HYDRONYLON®?
HYDRONYLON® znajduje zastosowanie w renowacji dachów pokrytych papą, renowacji dachów pokrytych blachą, renowacji membran dachowych (pcv) oraz renowacji pokryć dachowych z pianki poliuretanowej. HYDRONYLON® idealnie nadaje się także do uszczelniania i konserwacji wszelkich pokryć dachowych.

Co jest ważne przy uszczelnianiu dachu?
Uszczelnianie dachów z papy i uszczelnianie dachów z blachy to także uszczelnienie komina, świetlików czy uszczelnienie płyty obornickiej. To niezwykle istotne, jeśli chcemy uniknąć przeciekania pokrycia. Produkty z grupy HYDRONYLON® zabezpieczają wszystkie te newralgiczne elementy i tworzą jednolitą powłokę na całej powierzchni dachu.

 

fot. Proof-tech

Jak aplikuje się HYDRONYLON®?
Renowacja dachu krytego papą rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia powierzchni. Następnie na całą powierzchnię dachu nakładana jest cienka warstwa podkładowa wyrównująco – zamykająca. Na to aplikowana jest druga warstwa podkładu, w której umieszczana jest specjalna siatka techniczna, stanowiąca zbrojenie powłoki. Na koniec, najczęściej za pomocą urządzenia natryskowego, nakładana jest warstwa nawierzchniowa – HYDRONYLON HN. Co ciekawe warstwa nawierzchniowa może zostać wzbogacona o pigmenty, nadające dachowi dowolny kolor. W przypadku renowacja dachu z blachy, powłoka jest najpierw dokładnie oczyszczana po czym nakładany jest HYDRONYLON HMS(P) a na sam koniec warstwa nawierzchniowa HYDRONYLON HN.

 

 

fot. Proof-tech

Dlaczego wybrać Proof-Tech?
Proof-Tech to wykwalifikowana kadra specjalistów, która weszła na rynek zgodnie z oficjalnie przyjętymi normami międzynarodowymi: PN–EN ISO 9001:2015. Jest też jedyną firmą w Polsce, która posiada Krajową Ocenę Techniczną IMBiGS-KOT-2017/0001. Firma ustanowiła, wdrożyła, utrzymuje i permanentnie doskonali System Zarządzania Jakością oraz Zakładową Kontrolę Produkcji, dostarczając dzięki temu najwyższej klasy produkty przeznaczone do renowacji dachów, jak i obsługę na najwyższym poziomie. Oprócz ekologicznych i całkowicie bezpiecznych produktów hydronylonowych, Proof-Tech oferuje kompleksowe wsparcie we współpracy z wykwalifikowanymi firmami wykonawczymi.

Realizacje przed i po / fot. Proof-tech

Więcej informacji na temat produktów grupy HYDRONYLON® dostępnych jest na stronie www.proof-tech.com

44-121 Gliwice, ul. Sowińskiego 5, woj. śląskie
tel. + 48 662 431 070,