Razem z rozwojem technologii w dziedzinie ogrzewania wzrasta świadomość ekologiczna społeczeństwa. Ludzie już wiedzą, że niespełniające podstawowych norm środowiskowych piece to nie tylko zagrożenie dla ogólnie pojmowanego globalnego ocieplenia, ale przede wszystkim dla nich samych i dla ich dzieci. Mieszkanie w jednym domu z wydzielającym trujące substancje piecem to ogromne ryzyko chorób serca, płuc i nowotworów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wymianę pieca grzewczego i zmianę paliwa na bardziej ekologiczne, emitujące mniej szkodliwych substancji, a tym samym zdrowsze dla mieszkańców. Warto o tym pomyśleć, zanim zacznie się sezon grzewczy.

 

komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiem komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiemfot. Komiz®

 

Piec sztoker®V – inwestycja, która ma sens
Kocioł do spalania ekogroszku sztoker®V charakteryzuje się praktycznie bezdymnym procesem spalania paliwa, co skutkuje bardzo niską emisją szkodliwych związków i pyłów. Wyniki badań przeprowadzonych w akredytowanym laboratorium pozwalają zaliczyć go do najwyższej 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012, nie tylko w zakresie cieplno-emisyjnym, ale także bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki takim parametrom inwestycja w kocioł z podajnikiem sztoker®V może być potrójnie opłacalna. Po pierwsze, gwarantuje niższe koszty ogrzewania niż w przypadku starych pieców na tradycyjne materiały opałowe. Po drugie, to inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie na długie lata, oznaczająca realne zmniejszenie wydatków na leki i lekarzy. Po trzecie, kocioł spełnia normy wymagane do udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła. To naprawdę mądry wybór!

 

komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiemfot. Komiz®

 

Automatyka – jakie to proste!
Jeszcze niedawno używanie pieca grzewczego oznaczało konieczność ciągłego pilnowania paleniska oraz ładowania opału co najmniej kilka razy na dobę, a i tak temperatura nad ranem pozostawiała wiele do życzenia. Ekogroszek do nowoczesnego kotła sztoker®V ładuje się co kilka dni lub rzadziej, ponieważ jest on wyposażony w automatyczny zespół podawania paliwa, zasobnik opału oraz mikroprocesorowy regulator Skorpion V z systemem sterowania PID II. Transport opału ze zbiornika do paleniska odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego o opatentowanej konstrukcji, która zmniejsza ryzyko zerwania zawleczki zabezpieczającej. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali zapewniającej wysoką trwałość. Regulator steruje płynnie pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie, załączaniem pomp obiegowych  c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz siłownikiem zaworu mieszającego. Dodatkowo regulator może współpracować z panelem zdalnym T1000, który może również spełniać role termostatu pokojowego.

 

komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiemfot. Komiz®

 

Optymalna temperatura – zdrowie i komfort!
Zbyt chłodne, a jeszcze gorzej zbyt przegrzane pomieszczenia są udręką mieszkańców. Utrzymanie idealnej temperatury z kotłem sztoker®V jest niezwykle łatwe.  Dzięki rozbudowanemu  algorytmowi pracy, regulator może oddzielnie sterować strefami czasowymi dziennymi oraz tygodniowymi zarówno dla temperatury kotła jak i ciepłej wody użytkowej. Sterownik Skorpion V z algorytmem PID II włącza kocioł na taką moc, jaka jest w danym momencie potrzebna do utrzymania żądanej temperatury. Kocioł grzeje przez cały czas; nie ma przestojów, nie ma gwałtownych zmian temperatury ani w kominie, ani w komorze spalania, a temperatura wody zasilającej jest bardzo stabilna.  

 

komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiemfot. Komiz®

 

sztoker®V – rozwiązanie na miarę czasów!
Warto podsumować zalety tego ekologicznego i ekonomicznego kotła. To przede wszystkim minimalizacja obsługi kotła wynikająca z automatycznego podawania  paliwa z zasobnika paliwa (uzupełnianie raz na kilka dni). To także ciepła woda dostępna przez 24 h na dobę przez cały rok. Szybki, łatwy i wygodny załadunek paliwa do zbiornika to czystość w kotłowni, a niewielka ilość popiołu oznacza czystość obsługi pieca. System wyrównywania ciśnienia w zbiorniku paliwa oraz alarm otwartej klapy zasobnika ograniczają do minimum możliwość powstania pożaru w zasobniku, co znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkowania. W odpowiedzi na oczekiwania klientów, możliwa jest dowolna konfiguracja strony zasypu paliwa do zasobnika jak i strony otwierania wszystkich drzwiczek – tak, aby piec zajmował jak najmniej miejsca, a jego obsługa była wygodna. Dzienne i tygodniowe strefy czasowe dla c.o i c.w.u. pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury bez konieczności ciągłego przebywania w kotłowni, gdyż regulacja wszystkich parametrów odbywa się z poziomu mieszkania, poprzez panel zdalny T1000. Warto zainwestować w zdrowie i wygodę!

Więcej informacji na temat kotłów c.o. marki sztoker® można znaleźć na stronie www.komiz.pl

 

63–300 Pleszew, ul. Lenartowicka 39, woj. wielkopolskie
tel. +48 62 74 20 940, 517 540 830,