Jak tanio i ekologicznie ogrzać dom?

Nowoczesny i bezpieczny kocioł z podajnikiem na ekogroszek

Koszt ogrzewania oraz stopień jego uciążliwości dla środowiska i mieszkańców to podstawowe kryteria, którymi należy kierować się podczas podejmowania decyzji o zakupie pieca c.o. Nowoczesny i bezpieczny kocioł grzewczy sztoker®V firmy Komiz® spełnia oba te warunki: jest ekonomiczny i ekologiczny jednocześnie.

Razem z rozwojem technologii w dziedzinie ogrzewania wzrasta świadomość ekologiczna społeczeństwa. Ludzie już wiedzą, że niespełniające podstawowych norm środowiskowych piece to nie tylko zagrożenie dla ogólnie pojmowanego globalnego ocieplenia, ale przede wszystkim dla nich samych i dla ich dzieci. Mieszkanie w jednym domu z wydzielającym trujące substancje piecem to ogromne ryzyko chorób serca, płuc i nowotworów. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na wymianę pieca grzewczego i zmianę paliwa na bardziej ekologiczne, emitujące mniej szkodliwych substancji, a tym samym zdrowsze dla mieszkańców. Warto o tym pomyśleć, zanim zacznie się sezon grzewczy.

 

komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiem komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiemfot. Komiz®

 

Piec sztoker®V – inwestycja, która ma sens
Kocioł do spalania ekogroszku sztoker®V charakteryzuje się praktycznie bezdymnym procesem spalania paliwa, co skutkuje bardzo niską emisją szkodliwych związków i pyłów. Wyniki badań przeprowadzonych w akredytowanym laboratorium pozwalają zaliczyć go do najwyższej 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012, nie tylko w zakresie cieplno-emisyjnym, ale także bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki takim parametrom inwestycja w kocioł z podajnikiem sztoker®V może być potrójnie opłacalna. Po pierwsze, gwarantuje niższe koszty ogrzewania niż w przypadku starych pieców na tradycyjne materiały opałowe. Po drugie, to inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie na długie lata, oznaczająca realne zmniejszenie wydatków na leki i lekarzy. Po trzecie, kocioł spełnia normy wymagane do udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła. To naprawdę mądry wybór!

 

komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiemfot. Komiz®

 

Automatyka – jakie to proste!
Jeszcze niedawno używanie pieca grzewczego oznaczało konieczność ciągłego pilnowania paleniska oraz ładowania opału co najmniej kilka razy na dobę, a i tak temperatura nad ranem pozostawiała wiele do życzenia. Ekogroszek do nowoczesnego kotła sztoker®V ładuje się co kilka dni lub rzadziej, ponieważ jest on wyposażony w automatyczny zespół podawania paliwa, zasobnik opału oraz mikroprocesorowy regulator Skorpion V z systemem sterowania PID II. Transport opału ze zbiornika do paleniska odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego o opatentowanej konstrukcji, która zmniejsza ryzyko zerwania zawleczki zabezpieczającej. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali zapewniającej wysoką trwałość. Regulator steruje płynnie pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie, załączaniem pomp obiegowych  c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz siłownikiem zaworu mieszającego. Dodatkowo regulator może współpracować z panelem zdalnym T1000, który może również spełniać role termostatu pokojowego.

 

komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiemfot. Komiz®

 

Optymalna temperatura – zdrowie i komfort!
Zbyt chłodne, a jeszcze gorzej zbyt przegrzane pomieszczenia są udręką mieszkańców. Utrzymanie idealnej temperatury z kotłem sztoker®V jest niezwykle łatwe.  Dzięki rozbudowanemu  algorytmowi pracy, regulator może oddzielnie sterować strefami czasowymi dziennymi oraz tygodniowymi zarówno dla temperatury kotła jak i ciepłej wody użytkowej. Sterownik Skorpion V z algorytmem PID II włącza kocioł na taką moc, jaka jest w danym momencie potrzebna do utrzymania żądanej temperatury. Kocioł grzeje przez cały czas; nie ma przestojów, nie ma gwałtownych zmian temperatury ani w kominie, ani w komorze spalania, a temperatura wody zasilającej jest bardzo stabilna.  

 

komiz kocioł na ekogroszek z podajnikiemfot. Komiz®

 

sztoker®V – rozwiązanie na miarę czasów!
Warto podsumować zalety tego ekologicznego i ekonomicznego kotła. To przede wszystkim minimalizacja obsługi kotła wynikająca z automatycznego podawania  paliwa z zasobnika paliwa (uzupełnianie raz na kilka dni). To także ciepła woda dostępna przez 24 h na dobę przez cały rok. Szybki, łatwy i wygodny załadunek paliwa do zbiornika to czystość w kotłowni, a niewielka ilość popiołu oznacza czystość obsługi pieca. System wyrównywania ciśnienia w zbiorniku paliwa oraz alarm otwartej klapy zasobnika ograniczają do minimum możliwość powstania pożaru w zasobniku, co znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkowania. W odpowiedzi na oczekiwania klientów, możliwa jest dowolna konfiguracja strony zasypu paliwa do zasobnika jak i strony otwierania wszystkich drzwiczek – tak, aby piec zajmował jak najmniej miejsca, a jego obsługa była wygodna. Dzienne i tygodniowe strefy czasowe dla c.o i c.w.u. pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury bez konieczności ciągłego przebywania w kotłowni, gdyż regulacja wszystkich parametrów odbywa się z poziomu mieszkania, poprzez panel zdalny T1000. Warto zainwestować w zdrowie i wygodę!

Więcej informacji na temat kotłów c.o. marki sztoker® można znaleźć na stronie www.komiz.pl

 

63–300 Pleszew, ul. Lenartowicka 39, woj. wielkopolskie
tel. +48 62 74 20 940, 517 540 830,


Liczba odwiedzin: 1119 | Data publikacji: 2016-07-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


28.10.2016 | Piece, kotły
Osoby, które uważają, że kocioł węglowy na...
24.05.2016 | Piece, kotły
Automatyczne kotły centralnego ogrzewania to dziś coraz...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...
21.02.2019 | Piece, kotły
Kwestia smogu i niewłaściwej emisji produktów spalania...
22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
21.11.2017 | Piece, kotły
Zaostrzanie unijnych przepisów dotyczących emisji szkodliwych substancji...
07.06.2017 | Piece, kotły
Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej...
12.12.2013 | Piece, kotły
Paliwa stałe są obecnie najbardziej racjonalnym wyborem...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
22.09.2016 | Piece, kotły
W Polsce obok gazu ziemnego wciąż jednym...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
27.09.2016 | Piece, kotły
Dostępne dziś na rynku kotły na paliwa...
26.09.2016 | Ogrzewanie
W Polsce od kilku lat obowiązuje norma...
24.02.2016 | Piece, kotły
Stosując kotły na biomasę z automatycznym podajnikiem...
09.12.2015 | Piece, kotły
Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie...
15.09.2015 | Ogrzewanie
Choć sercem systemu centralnego ogrzewania bez wątpienia...
15.07.2015 | Piece, kotły
Podejmowana raz na wiele lat decyzja o...
14.04.2015 | Piece, kotły
W dobie automatyzacji produkcji obejmującej niemal wszystkie...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: kocioł z podajnikiem, kotły na ekogroszek, kocioł z podajnikiem, kotły z podajnikiem, piec grzewczy, mikroprocesorowy regulator temperatury, piec co, pompa c.w.u., piec z zasobnikiem, kocioł z zasobnikiem, ogrzewanie wody, sterownik kotła co
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy