Organizacja Eurovent została założona 1993 roku i bardzo szybko zdobyła pozycję najważniejszego ośrodka certyfikacyjnego specjalizującego się w weryfikacji danych technicznych deklarowanych przez producentów i walce z nieuczciwą konkurencją. Obecnie ośrodek certyfikuje aż 36 różnych kategorii produktowych.

Pierwszy producent stalowych systemów wentylacyjnych na świecie z logo Euroventu!
Lindab jest pierwszym producentem, który sprostał surowym wymogom audytu i uzyskał certyfikację Eurovent na stalowy system wentylacji. Badania niezależnych ośrodków badawczych i ustalenia audytorów Eurovent jednoznacznie potwierdziły, że systemy wentylacyjne marki Lindab są zgodne z deklarowaną przez producenta specyfikacją i spełniają najwyższe normy jakości.

 

lindabfot. Lindab

 

Jak wygląda audyt przeprowadzany w celu przyznania certyfikatu Eurovent?
– W trakcie procesu certyfikacyjnego zespół Eurovent losowo, z zachowaniem metodologii badawczej, wybrał reprezentatywne elementy z naszej oferty i przetestował je zarówno w laboratorium, jak i na naszej hali produkcyjnej. Właściwości systemu testowane zgodnie z odpowiednimi normami to między innymi klasa szczelności, limity na pozytywne i negatywne ciśnienie, tolerancja wymiarów – mówi Wojciech Dworakowski, Kierownik Marketingu z firmy Lindab.
Jednak audyt objął nie tylko kontrolę wybranych produktów, ale także wszystkie procesy wewnętrzne, począwszy od przyjęcia i kontroli jakości surowców, poprzez obrabianie materiałów, oprogramowanie maszyn, a także zgodność danych technicznych w dokumentacji udostępnianej klientom.

 

lindabfot. Lindab

 

Lepiej, pewniej, skuteczniej – wartość dla inwestora
Certyfikat Eurovent nie tylko podnosi prestiż producenta systemu wentylacyjnego. Dokument może być źródłem przewagi konkurencyjnej dla wszystkich osób, zaangażowanych w inwestycję i ułatwić ich  codzienną pracę.
– Dla projektanta systemu wentylacyjnego certyfikat Eurovent jest potwierdzeniem wysokiej jakości, szczelności i precyzji wykonania komponentów. Pozwala mu to uwzględnić w projektach mniejsze tolerancje i zapewnić, że każdy element będzie idealnie pasował do założeń. Ponadto wiarygodne dane techniczne eliminują ryzyko problemów na placu budowy.  – mówi Jakub Jankowski, Kierownik Produktu Lindab.
Standaryzacja i potwierdzona z normami zgodność ułatwiają też wiarygodne porównywanie różnych elementów, co wzmacnia uczciwą konkurencję. Co istotne, zasada certyfikacji Eurovent obejmuje całą linię produktową, w tym kompletny system wentylacyjny Centrum Klima, więc każdy element systemu musi spełniać wymagania.

 

lindabfot. Lindab

 

Ważnym aspektem certyfikacji Eurovent jest też przyczynianie się do ograniczenia zużycia energii, a więc promocja rozwiązań energooszczędnych. W przypadku systemu wentylacji doskonałe parametry w tym obszarze udaje się uzyskać głównie poprzez wysoką szczelność, która pozwala zredukować zużycie energii przez wentylatory.
Certyfikat Eurovent jest gwarancją dla wszystkich osób zaangażowanych w inwestycję budowlaną, a także potwierdzeniem, że systemy wentylacyjne Lindab będą pracowały zgodnie z europejskimi standardami i deklaracjami – czyli z najwyższą dostępną na rynku szczelnością i trwałością.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.lindab.pl

 

05-850 Wieruchów, ul. Sochaczewska 144, woj. mazowieckie
tel. +48 22 250 50 50,