Co zyskujemy, decydując się na filtr antysmogowy do domu?

Zanieczyszczenia powietrza nie są już wyłącznie problemem centrów dużych miast. Wraz z przyrostem aglomeracji i rozwojem sieci dróg, różnorodne skażenia, w tym smog i toksyczne pyły, przenoszone są na przedmieścia, do osiedli o zabudowie jednorodzinnej oraz na obrzeża miast i miasteczek. O skali problemu świadczy fakt, że już ponad połowa polskich województw przyjęła stosowne ustawy antysmogowe, a Unia Europejska wdraża dyrektywę Ecodesign. Przystępując do budowy swojego wymarzonego domu, niezależnie od jego lokalizacji, warto wzmocnić system projektowanej wentylacji mechanicznej o filtr antysmogowy do nawiewnika. Nie tracimy na tym ani dodatkowej przestrzeni na instalację filtra, ani dodatkowej energii na jego funkcjonowanie. Zgodnie ze standardami energooszczędności, rekomenduje się bowiem wyposażenie współczesnych domów jednorodzinnych w centrale wentylacji mechanicznej. W tej strukturze filtr antysmogowy do domu jest bezkolizyjnym dodatkiem.

fot. Pro-Vent

Wentylacja mechaniczna zapewnia bezpieczną dla naszego zdrowia cyrkulację powietrza. Nawiewa powietrze czyste, odprowadza zużyte. Jeśli zdecydujemy się na system z rekuperacją, czyli odzyskaniem ciepła, zadbamy dodatkowo o komfort termiczny domowników zarówno zimą, jak i latem. Tarcza antysmogowa PRO-VENT łączy wszystkie te elementy, proponując instalację centrali MISTRAL z rekuperatorem uzupełnionej o filtr antysmogowy CLEAN R. Aby wywietrzyć pokój, nie musimy więc otwierać okien, tracić ciepła ani narażać się na wtargnięcie smogu czy przesuszenie pomieszczeń w sezonie grzewczym. Filtr antysmogowy do nawiewnika to cenna pomoc dla alergików i astmatyków, wrażliwych na pyłki lub kurz czy roztocza. To także wzmocnienie bezpieczeństwa dzieci oraz zwierząt domowych, gdyż obok smogu, zagrożeniem z zewnątrz są bakterie, grzyby i intensywne nieprzyjemne zapachy. Wybierając technologię PRO-VENT, zyskujemy zdrowie nasze i naszych najbliższych, obniżamy rachunki za ogrzewanie zimą, a latem nie musimy inwestować w dodatkowe wentylatory czy klimatyzatory.

Filtr antysmogowy do nawiewnika w wentylacji mechanicznej

Filtr antysmogowy do domu CLEAN R można zamontować w każdym systemie wentylacji mechanicznej: nawiewnej, nawiewno-wywiewnej oraz z rekuperacją. PRO-VENT oferuje 4 modele urządzenia, różniące się wielkością i natężeniem strumienia powietrza. Filtry antysmogowe są funkcjonalne. Waga, w zależności od mocy, zamyka się w przedziale 11-19 kg, projektowy strumień powietrza obejmuje wartości od 150 m3/h do 950 m3/h, a pobór mocy mieści się w granicach od 4 do 30W w dla różnych modeli.

Filtr antysmogowy do nawiewnika CLEAN R jest niezwykle skuteczny. Filtruje cząstki stałe na poziomie nawet do 99,95%. To zasługa innowacyjnej opatentowanej technologii Stopfield. Dzięki niej zatrzymywane są najdrobniejsze z niebezpiecznych dla naszego ciała zanieczyszczeń, określane w skali wielkości pyłów PM1 (pył o średnicy < 1/1 000 000 metra), PM2.5 (pył o średnicy < 1/250 000 metra), PM10 (pył o średnicy < 1/100 000 metra). Filtr antysmogowy do domu osłania nas przed tymi niedostrzegalnymi dla ludzkiego oka drobinami, które przez wchłoniecie do krwiobiegu, w perspektywie czasu, powodują niewydolności oddechowe, nowotwory oskrzeli i płuc oraz alergie. Tarcza antysmogowa PRO-VENT nie tylko chroni, ale przynosi też przyjemne orzeźwienie. Technologia filtra CLEAN R jonizuje nawiewane powietrze, czyli nasyca strumień, którym oddychamy pro-zdrowotnymi ujemnymi aerojonami.

fot. Pro-Vent

Filtr antysmogowy do nawiewnika CLEAN R zapewnia również wygodę użytkowania. Projektanci PRO-VENT opracowali system samoobsługowy, w pełni zautomatyzowany i kompatybilny z pozostałymi elementami centrali wentylacyjnej. Urządzenie monitoruje aktualny poziom stężenia pyłów, informując użytkownika o skali zagrożenia i skuteczności filtracji. W panelu sterowania sami decydujemy o trybie jonizacji czy poziomie filtracji powietrza. Do filtra antysmogowego do domu można dobrać także dodatkowy manipulator RC7 i zamontować go na ścianie wybranego pomieszczenia w budynku.

 

 

Filtr antysmogowy do domu w unikatowym zestawie PRO-VENT 3w1

Filtr CLEAN R montowany jest za centralą wentylacji mechanicznej z rekuperacją PRO-VENT MISTRAL, na kanale nawiewnym. Powietrze z zewnątrz trafia do rekuperatora, gdzie filtr oczyszcza je z pyłów. Rekuperator rozprowadza dalej kanałami czyste oraz schłodzone latem lub ogrzane zimą powietrze po wszystkich pomieszczeniach. System wywiewa powietrze zużyte, ale zachowuje wewnątrz jego ciepło. Dzięki współpracy urządzeń, tarcza monitoruje także, by zanieczyszczenia zewnętrzne nie dostały się do pomieszczeń przez drobne nieszczelności konstrukcyjne budynku.

Główną zaletą centrali wentylacyjnej z rekuperacją jest odzyskiwanie ciepła. MISTRAL został zaprojektowany tak, by strumień nawiewny nie mieszał się z wywiewnym oraz by maksymalnie ograniczyć straty ciepła zachodzące w procesie wymiany. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom technologicznym, możemy liczyć na wieloletnią bezawaryjną pracę filtra antysmogowego do domu i pozostałych urządzeń systemu. MISTRAL wyposażony jest w autorską konstrukcję wymiennika ciepła oraz automatykę systemu. Wydajne i energooszczędne podzespoły, w tym wentylatory, firma sprowadza od certyfikowanych i sprawdzonych producentów, a koszty wymiany filtrów są niskie. 

fot. Pro-Vent

Osobom, rozważającym wybór filtra antysmogowego do nawiewnika, które chcą zaoszczędzić jeszcze więcej lub celują w rozwiązania z zakresu energii odnawialnej, PRO-VENT proponuje uzupełnienie systemu tarczy antysmogowej o dodatkowe urządzenie. Gruntowy wymiennik ciepła GWC PRO-VENT GEO pozwala efektywniej wykorzystać możliwości rekuperatora MISTRAL, dzięki wydajnej i bliskiej naturze wymianie cieplnej bezpośrednio z gruntem. Powietrze do wentylacji pobiera czerpnia terenowa. Dalej transportowane jest ono do modułów płytowych budowanych w gruncie. Po obróbce strumień trafia do rekuperatora. GWC nie zajmuje dużo miejsca, montowany jest płytko w ziemi i nie obniża estetyki działki. Budowany jest na początku inwestycji w pasie zieleni lub pod samym budynkiem. Dzięki wstępnej naturalnej i ekologicznej obróbce antybakteryjnej i wilgotnościowej strumienia, GWC uzdatnia powietrze, więc nawet jeśli czasowo wyłączymy filtr antysmogowy CLEAN R, nie zostaniemy bez ochrony.

fot. Pro-Vent

CLEAN R lepszy niż oczyszczacze powietrza i klimatyzatory

Filtr antysmogowy do nawiewnika jest skuteczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem niż stacjonarne oczyszczacze powietrza. To urządzenie bardziej ciche i wydajne od standardowych rozwiązań antysmogowych. Montaż w systemie wentylacji mechanicznej sprawia, że jeden filtr obsługuje cały budynek, nie ograniczając zasięgu do pojedynczych pomieszczeń. CLEAN R wystarczy jako samodzielny i jedyny filtr antysmogowy do domu. Ta konstrukcja wraz z rekuperatorem MISTRAL sprawdzi się także w biurach, sklepach, szkołach czy budynkach administracji publicznej. PRO-VENT, będąc polską firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku krajowym i europejskim, nie ustaje w projektowaniu nowoczesnych technologii systemów wentylacyjnych. Tarcza antysmogowa z filtrem CLEAN R jest tego najlepszym przykładem.

Z pełną ofertą firmy PRO-VENT można zapoznać się na stronie www.pro-vent.pl

47-300 Dąbrówka Górna, ul. Posiłkowa 4a, woj. opolskie
tel. 774 404 498, 782 176 321,