Filtr antysmogowy do domu, nawiewnika

Antysmogowy superbohater firmy Pro-Vent w Twoim domu

Dom jest naszym azylem, dlatego chcemy czuć się w nim bezpiecznie. Dotyczy to także tych zagrożeń, których nie widzimy gołym okiem, ale mocno czujemy w płucach. Budując naszą własną oazę spokoju, warto zainwestować w skuteczny filtr antysmogowy do domu czy nawiewnika. Jeśli wybierzemy do tego kompleksowy system wentylacji z rekuperacją, będziemy mogli spać i oddychać spokojnie. Tak kompletną ochronę oferuje tarcza antysmogowa firmy PRO-VENT, a głównym strażnikiem czystego powietrza w naszym domu jest filtr antysmogowy do nawiewnika o nazwie CLEAN R.

Co zyskujemy, decydując się na filtr antysmogowy do domu?

Zanieczyszczenia powietrza nie są już wyłącznie problemem centrów dużych miast. Wraz z przyrostem aglomeracji i rozwojem sieci dróg, różnorodne skażenia, w tym smog i toksyczne pyły, przenoszone są na przedmieścia, do osiedli o zabudowie jednorodzinnej oraz na obrzeża miast i miasteczek. O skali problemu świadczy fakt, że już ponad połowa polskich województw przyjęła stosowne ustawy antysmogowe, a Unia Europejska wdraża dyrektywę Ecodesign. Przystępując do budowy swojego wymarzonego domu, niezależnie od jego lokalizacji, warto wzmocnić system projektowanej wentylacji mechanicznej o filtr antysmogowy do nawiewnika. Nie tracimy na tym ani dodatkowej przestrzeni na instalację filtra, ani dodatkowej energii na jego funkcjonowanie. Zgodnie ze standardami energooszczędności, rekomenduje się bowiem wyposażenie współczesnych domów jednorodzinnych w centrale wentylacji mechanicznej. W tej strukturze filtr antysmogowy do domu jest bezkolizyjnym dodatkiem.

fot. Pro-Vent

Wentylacja mechaniczna zapewnia bezpieczną dla naszego zdrowia cyrkulację powietrza. Nawiewa powietrze czyste, odprowadza zużyte. Jeśli zdecydujemy się na system z rekuperacją, czyli odzyskaniem ciepła, zadbamy dodatkowo o komfort termiczny domowników zarówno zimą, jak i latem. Tarcza antysmogowa PRO-VENT łączy wszystkie te elementy, proponując instalację centrali MISTRAL z rekuperatorem uzupełnionej o filtr antysmogowy CLEAN R. Aby wywietrzyć pokój, nie musimy więc otwierać okien, tracić ciepła ani narażać się na wtargnięcie smogu czy przesuszenie pomieszczeń w sezonie grzewczym. Filtr antysmogowy do nawiewnika to cenna pomoc dla alergików i astmatyków, wrażliwych na pyłki lub kurz czy roztocza. To także wzmocnienie bezpieczeństwa dzieci oraz zwierząt domowych, gdyż obok smogu, zagrożeniem z zewnątrz są bakterie, grzyby i intensywne nieprzyjemne zapachy. Wybierając technologię PRO-VENT, zyskujemy zdrowie nasze i naszych najbliższych, obniżamy rachunki za ogrzewanie zimą, a latem nie musimy inwestować w dodatkowe wentylatory czy klimatyzatory.

Filtr antysmogowy do nawiewnika w wentylacji mechanicznej

Filtr antysmogowy do domu CLEAN R można zamontować w każdym systemie wentylacji mechanicznej: nawiewnej, nawiewno-wywiewnej oraz z rekuperacją. PRO-VENT oferuje 4 modele urządzenia, różniące się wielkością i natężeniem strumienia powietrza. Filtry antysmogowe są funkcjonalne. Waga, w zależności od mocy, zamyka się w przedziale 11-19 kg, projektowy strumień powietrza obejmuje wartości od 150 m3/h do 950 m3/h, a pobór mocy mieści się w granicach od 4 do 30W w dla różnych modeli.

Filtr antysmogowy do nawiewnika CLEAN R jest niezwykle skuteczny. Filtruje cząstki stałe na poziomie nawet do 99,95%. To zasługa innowacyjnej opatentowanej technologii Stopfield. Dzięki niej zatrzymywane są najdrobniejsze z niebezpiecznych dla naszego ciała zanieczyszczeń, określane w skali wielkości pyłów PM1 (pył o średnicy < 1/1 000 000 metra), PM2.5 (pył o średnicy < 1/250 000 metra), PM10 (pył o średnicy < 1/100 000 metra). Filtr antysmogowy do domu osłania nas przed tymi niedostrzegalnymi dla ludzkiego oka drobinami, które przez wchłoniecie do krwiobiegu, w perspektywie czasu, powodują niewydolności oddechowe, nowotwory oskrzeli i płuc oraz alergie. Tarcza antysmogowa PRO-VENT nie tylko chroni, ale przynosi też przyjemne orzeźwienie. Technologia filtra CLEAN R jonizuje nawiewane powietrze, czyli nasyca strumień, którym oddychamy pro-zdrowotnymi ujemnymi aerojonami.

fot. Pro-Vent

Filtr antysmogowy do nawiewnika CLEAN R zapewnia również wygodę użytkowania. Projektanci PRO-VENT opracowali system samoobsługowy, w pełni zautomatyzowany i kompatybilny z pozostałymi elementami centrali wentylacyjnej. Urządzenie monitoruje aktualny poziom stężenia pyłów, informując użytkownika o skali zagrożenia i skuteczności filtracji. W panelu sterowania sami decydujemy o trybie jonizacji czy poziomie filtracji powietrza. Do filtra antysmogowego do domu można dobrać także dodatkowy manipulator RC7 i zamontować go na ścianie wybranego pomieszczenia w budynku.

 

 

Filtr antysmogowy do domu w unikatowym zestawie PRO-VENT 3w1

Filtr CLEAN R montowany jest za centralą wentylacji mechanicznej z rekuperacją PRO-VENT MISTRAL, na kanale nawiewnym. Powietrze z zewnątrz trafia do rekuperatora, gdzie filtr oczyszcza je z pyłów. Rekuperator rozprowadza dalej kanałami czyste oraz schłodzone latem lub ogrzane zimą powietrze po wszystkich pomieszczeniach. System wywiewa powietrze zużyte, ale zachowuje wewnątrz jego ciepło. Dzięki współpracy urządzeń, tarcza monitoruje także, by zanieczyszczenia zewnętrzne nie dostały się do pomieszczeń przez drobne nieszczelności konstrukcyjne budynku.

Główną zaletą centrali wentylacyjnej z rekuperacją jest odzyskiwanie ciepła. MISTRAL został zaprojektowany tak, by strumień nawiewny nie mieszał się z wywiewnym oraz by maksymalnie ograniczyć straty ciepła zachodzące w procesie wymiany. Dzięki opatentowanym rozwiązaniom technologicznym, możemy liczyć na wieloletnią bezawaryjną pracę filtra antysmogowego do domu i pozostałych urządzeń systemu. MISTRAL wyposażony jest w autorską konstrukcję wymiennika ciepła oraz automatykę systemu. Wydajne i energooszczędne podzespoły, w tym wentylatory, firma sprowadza od certyfikowanych i sprawdzonych producentów, a koszty wymiany filtrów są niskie. 

fot. Pro-Vent

Osobom, rozważającym wybór filtra antysmogowego do nawiewnika, które chcą zaoszczędzić jeszcze więcej lub celują w rozwiązania z zakresu energii odnawialnej, PRO-VENT proponuje uzupełnienie systemu tarczy antysmogowej o dodatkowe urządzenie. Gruntowy wymiennik ciepła GWC PRO-VENT GEO pozwala efektywniej wykorzystać możliwości rekuperatora MISTRAL, dzięki wydajnej i bliskiej naturze wymianie cieplnej bezpośrednio z gruntem. Powietrze do wentylacji pobiera czerpnia terenowa. Dalej transportowane jest ono do modułów płytowych budowanych w gruncie. Po obróbce strumień trafia do rekuperatora. GWC nie zajmuje dużo miejsca, montowany jest płytko w ziemi i nie obniża estetyki działki. Budowany jest na początku inwestycji w pasie zieleni lub pod samym budynkiem. Dzięki wstępnej naturalnej i ekologicznej obróbce antybakteryjnej i wilgotnościowej strumienia, GWC uzdatnia powietrze, więc nawet jeśli czasowo wyłączymy filtr antysmogowy CLEAN R, nie zostaniemy bez ochrony.

fot. Pro-Vent

CLEAN R lepszy niż oczyszczacze powietrza i klimatyzatory

Filtr antysmogowy do nawiewnika jest skuteczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem niż stacjonarne oczyszczacze powietrza. To urządzenie bardziej ciche i wydajne od standardowych rozwiązań antysmogowych. Montaż w systemie wentylacji mechanicznej sprawia, że jeden filtr obsługuje cały budynek, nie ograniczając zasięgu do pojedynczych pomieszczeń. CLEAN R wystarczy jako samodzielny i jedyny filtr antysmogowy do domu. Ta konstrukcja wraz z rekuperatorem MISTRAL sprawdzi się także w biurach, sklepach, szkołach czy budynkach administracji publicznej. PRO-VENT, będąc polską firmą z kilkunastoletnim doświadczeniem na rynku krajowym i europejskim, nie ustaje w projektowaniu nowoczesnych technologii systemów wentylacyjnych. Tarcza antysmogowa z filtrem CLEAN R jest tego najlepszym przykładem.

Z pełną ofertą firmy PRO-VENT można zapoznać się na stronie www.pro-vent.pl

47-300 Dąbrówka Górna, ul. Posiłkowa 4a, woj. opolskie
tel. 774 404 498, 782 176 321,


Liczba odwiedzin: 1151 | Data publikacji: 2020-02-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Wentylacja z odzyskiem ciepła stała się standardem...
Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa...
Planując instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
Nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
Fakt, że słowo energooszczędność jest dziś jednym...
Choć w Polsce przeważająca część domów jednorodzinnych...
05.05.2020 | Domy prefabrykowane
Współczesny rynek budowlany oferuje tak wiele technologii...
Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
15.01.2020 | Domy prefabrykowane
Budowa domów drewnianych szkieletowych, choć jest technologią...
Smog to słowo, które w ostatnich latach...
Idea inteligentnego domu, który dzięki odpowiedniemu systemowi...
„Energooszczędność” – to słowo, które na dobre...
12.06.2018 | Domy ekologiczne
Gdy kurczące się zasoby naturalne sprawiają, że...
14.03.2018 | Ogrzewanie
Inwestycja w montaż rekuperatora oznacza istotne zmniejszenie...
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, potocznie nazywana...
O ile jeszcze nasi rodzice i dziadkowie...
03.11.2016 | Systemy kominowe
Choć w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym i pasywnym...
06.06.2016 | Grzejniki
Fakt, że wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj. opolskie
woj. wielkopolska

Słowa kluczowe: rekuperacja, rekuperatory, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, systemy wentylacji mechanicznej, rekuperacja do domów pasywnych, rekuperacja do domów niskoenergetycznych, pro vent, provent, pro, vent, filtr antysmogowy, antysmogowa, antysmogowy, filtr, filtr antysmogowy do domu, filtr powietrza, filtr powietrza do domu, antysmogowy filtr powietrza do domu, filtr antysmogowy do nawiewnika
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy