– Nasze grzejniki przełamują bariery użytkowości, które zostały narzucone, niektórym urządzeniom codziennego użytku. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie brał pod uwagę tego, że zwykły grzejnik mógłby być elementem ozdobnym pomieszczenia, nie mówiąc o jego doświetlaniu czy pełnieniu funkcji estetycznego wieszaka – mówi Agata Giętka z firmy Enix – Nasze produkty projektujemy z myślą zarówno o pomieszczeniach użytku publicznego, jak i zastosowaniu prywatnym. Mogą być użytkowane wszędzie tam, gdzie użytkownikom zależy na ponadczasowym design'ie, czy po prostu na połączeniu wielu funkcji z racji ograniczonej powierzchni ścian – dodaje.  

Grzejniki z funkcją oświetlenia
Ofertę firmy Enix otwierają bardzo ciekawe rozwiązania w postaci grzejników Bambus BS i Palma PL. Kształt obu grzejników inspirowany jest naturą, a ich oryginalna forma doskonale komponuje się z różnymi aranżacjami wnętrza.
Szczególnie warto instalować je w holach i korytarzach budynków użyteczności publicznej. Sprzyja temu ich minimalistyczny i elegancki charakter, który mimo prostoty przyciąga uwagę.

 

grzejniki z funkcją oświetlania grzejniki z funkcją oświetlaniafot. Enix

Dodatkowo przekonujące jest ich dodatkowe przeznaczenie. Oprócz oczywistej funkcji grzewczej Palma PL i Bambus BS pełnią rolę wieszaków na ubrania i doświetlają pomieszczenia, w których są zainstalowane. Każdy z grzejników jest zwieńczony koroną, rozpiętą na boki z ramionami ułożonymi w nieregularnych wysokościach, zakończonymi ledami.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których zależy nam na kontraście pomiędzy różnymi elementami wykończenia może być grzejnik dekoracyjny Mango Light MGL. Tak jak w przypadku grzejników Bambus i Palma jest to urządzenie wysokie o interesującej formie, nadające wnętrzu elegancji. Grzejnik Mango Light składa się z kilku paneli o niebanalnym kształcie, których zwieńczeniem są lampki. Refleksy światła doskonale podkreślają wyjątkowe walory wzornicze.

 

grzejniki z funkcją oświetlania grzejniki z funkcją oświetlania grzejniki z funkcją oświetlaniafot. Enix

Mango Light znajdzie zarówno zastosowanie w holu jak i salonie, gdzie jego czerwony kolor będzie efektownie kontrastował z kolorem ścian, mebli i innymi elementami wyposażenia. Może również stanowić element dekoracyjny, tworzący przyjemny „klimat” w łazience. Oprócz koloru czerwonego urządzenie dostępne jest w dowolnym kolorze z palety producenta lub palety RAL.
Grzejnik Mango został nagrodzony w konkursie „Łazienka – wybór roku 2014”

 

grzejniki z funkcją oświetlania grzejniki z funkcją oświetlaniafot. Enix

 

Grzejnik z funkcją głośnika
Jeżeli zależy nam na wypełnieniu pomieszczenia dźwiękiem, ale nie chcemy lub nie planujemy wieszania na ścianach systemu głośników powinniśmy zainteresować się grzejnikami Libra Audio LA. Jest to perfekcyjne połączenie grzejnika z funkcją kolumny głośnikowej, która przekazuje dźwięk na najwyższym poziomie.
– Grzejnik Libra Audio LA zdobył już uznanie użytkowników oraz specjalistów branżowych i kapituł konkursowych. Możemy się pochwalić faktem, że produkt ten został nagrodzony w konkursie „Design dla Konesera 2014” – mówi Agata Giętka.
Firma Enix sugeruje zastosowanie tego produktu w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach. Jego podpięcie pod źródło dźwięku jest proste, zarówno dzięki specjalnym wyfrezowaniom w tylnej obudowie jak i łatwo dostępnemu terminalowi, w który wpinamy końcówkę kabla.
Jeżeli chodzi zastosowanie to grzejnik Libra Audio LA można dowolnie konfigurować ze sprzętem audio. Może stanowić jeden elementów zestawu stereo czy kina domowego. W pomieszczeniach, gdzie nie jest wymagany sygnał z kanału lewego i prawego czyli stereo, przy użyciu dodatkowego akcesorium w postaci konwertera można zsumować dźwięk do sygnału mono.
Libra Audio LA dostępny jest w jednej obudowie o wymiarach 60 x 60 cm i może zostać wykonany kolorach z podstawowej palety Enix.

 

grzejnik z funkcją głośnika grzejnik z funkcją głośnikafot. Enix

 

Grzejnik elastyczny
Elastyczność w przenośni i dosłownie zapewnia grzejnik z oferty firmy Enix o nazwie Flexi FL. Jest to niespotykany jak dotąd produkt, który nie tylko spełnia rolę estetyczną, ale przede wszystkim daje użytkownikowi możliwość architektonicznej kreacji. Może być montowany w wersji płaskiej oraz narożnej –w kątach wewnętrznych jak i zewnętrznych.

 

grzejnik elastyczny grzejnik elastycznyfot. Enix

– Dzięki zastosowanym elastycznym wężykom kąt „dogięcia” grzejnika jest praktycznie dowolny. Tak, więc jego funkcjonalność jest nieograniczona. Produkt jest szczególnie dedykowany łazienkom o małej powierzchni, gdzie każdy centymetr dobrze wykorzystanej powierzchni ma znaczenie – mówi Agata Giętka.
Grzejnik Flexi może być wykonany w każdym kolorze z palety Enix lub palety RAL. Daje, więc jeszcze większe możliwości kreacji pomieszczenia i współgra z elementami wykończenia wnętrz takimi jak meble, kafelki czy armatura.

 

grzejnik elastyczny grzejnik elastyczny grzejnik elastycznyfot. Enix

 

Ze szczegółową ofertą grzejników firmy Enix można zapoznać się na stronie: www.enix.pl

 

30-841 Kraków, ul. Domagały 1 , woj. małopolskie
tel. 12 653 53 36,