Panele fotowoltaiczne – wykorzystać potencjał słońca

Instalacje fotowoltaiczne dla domu

Produkcja energii ze źródeł odnawialnych to dziś nie tylko racjonalny wybór świadomie podejmowany przez osoby, którym bliskie są zagadnienia ochrony środowiska, kierujący się chęcią poszanowania zasobów naturalnych i dążący do życia i bycia „eko”. Coraz częściej na OZE stawiają także ci użytkownicy.którzy chcą się uniezależnić od dostawców z zewnątrz i od wahania cen energii elektrycznej. Niezależnie od motywacji jedno jest pewne – energia odnawialna to nasza przyszłość, a energia słońca jest jednym z jej najbardziej obiecujących źródeł– niewyczerpalna, czysta i z ogromnym potencjałem. Trzeba tylko wiedzieć, jak dobrze ten potencjał wykorzystać.

Tańszy prąd z instalacją fotowoltaiczną
Coraz bardziej widoczna i odczuwalna w naszym codziennym życiu obecność nowoczesnych technologii w prosty sposób przekłada się na większe zużycie energii elektrycznej i wyższe rachunki za prąd. Telewizory, komputery, smartfony, tablety, sprzęt gospodarstwa domowego to tylko nieznaczna część urządzeń, które by działać,potrzebują zasilania energią elektryczną. Coraz więcej budynków wyposażonych jest też w rozmaite rozwiązania mające na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa życia: alarmy, monitoring, zaawansowane systemy sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją i klimatyzacją. Nic więc dziwnego, że inwestując w komfort, który – mówiąc przenośnie – „żywi się” energią elektryczną, jednocześnie bardzo mocno stawiamy na takie technologie, które mają pomóc w obniżeniu rachunków eksploatacyjnych – budujemy szczelne, energooszczędne domy, montujemy pompy ciepła, wykorzystując energię powietrza, wody, gruntu, wiatru.
O ile jeszcze kilkanaście lat temu Polacy z rezerwą podchodzili do OZE, to dziś coraz częściej to właśnie naturalne zasoby okazują się najchętniej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii, tym bardziej, że rzeczywiście sporo można w ten sposób zaoszczędzić.

 

instalacje fotowoltaiczne eco voltaikafot. Eco Voltaika

 

– Promienie słoneczne to źródło energii, które jest najbardziej obiecujące pośród niekonwencjonalnych. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych i nie zanieczyszcza środowiska, choć jest jego nieodłączną częścią – mówi Marek Popowicz z firmy Eco Voltaika, która na swoim koncie ma już kilkaset zamontowanych instalacji fotowoltaicznych w Polsce i za granicą.

Ogniwa słoneczne – przetwarzanie światła słonecznego
Panele fotowoltaiczne, kiedyś widywane raczej na zachodzie Europy, dziś coraz częściej pracują na dachach polskich domów. Nie ma w tym nic dziwnego, bo dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwala znacznie zredukować rachunki za prąd.
Zasada działania ogniw fotowoltaicznych, które po połączeniu tworzą panele solarne, jest bardzo prosta. Polega na wykorzystaniu siły elektromotorycznej powstającej w materiale półprzewodnikowym tj. krzemie,pod wpływem promieniowania świetlnego. Dzięki temu panel solarny jest w stanie wytworzyć konkretną ilość energii, w zależności od możliwości i potrzeb instalacji. Co istotne – energia ta powstaje bez konieczności dostarczania paliwa, co eliminuje całkowicie problem jego przechowywania, wytwarzania odpadów, gazów, spalin, hałasów czy drgań.

 

instalacje fotowoltaiczne eco voltaikafot. Eco Voltaika

 

Prąd stały, który powstaje w panelach fotowoltaicznych, przekształcany jest następnie w prąd zmienny o napięciu 230 V w specjalnym inwerterze, do którego podłączaneteż są wszystkie urządzenia elektryczne.
– Wbrew pozorom nie jest prawdą, że w Polsce mamy za mało słońca, aby móc efektywnie wykorzystywać jego energię – mówi Marek Popowicz. – Jeśli chodzi o nasłonecznienie, to warunki są dokładnie takie same, jak np. w Niemczech, a tam już od lat fotowoltaika wykorzystywana jest na skalę masową – dodaje.

 

instalacje fotowoltaiczne eco voltaikafot. Eco Voltaika

 

Fotowoltaika – energia przyszłości
Decydując się na dostawcę instalacji fotowoltaicznych pamiętajmy o jednym. Tylko dobrze dobrana (a więc dopasowana do naszych realnych potrzeb) instalacja przyniesie zyski i szybko się zwróci. Nie zawsze najistotniejsza jest moc instalacji, ale kilowatogodziny, które jest ona w stanie wyprodukować.
– Ogromne znaczenie ma również odpowiedni dobór i jakość samych urządzeń. Dlatego  zawsze wykonujemy wizję lokalną budynku inwestora, nie mówiąc już o tym, że oferujemy jedynie nowe, nieużywane urządzenia renomowanych producentów, które mają autoryzowane punkty serwisowe na terenie Polski. Innym aspektem jest fachowe doradztwo, umiejętne zaprojektowanie instalacji, tak, aby klient mógł jak najwięcej energii wykorzystać. Tym bardziej, że w związku ze zmianami w ustawie o OZE, nie można już odsprzedać nadwyżek energii do sieci. Rozwiązaniem pozwalającym na wykorzystanie energii słonecznej może być np. przejście z gazu na zasilanie elektryczne. Przydomowa elektrownia fotowoltaiczna może też wyprodukować energię potrzebną np. do ogrzania wody czy do chłodzenia pomieszczeń– mówi Marek Popowicz.

 

instalacje fotowoltaiczne eco voltaikafot. Eco Voltaika

 

OZE to przyszłość, bo stawiając właśnie na naturalne, odnawialne źródła energii wybieramy to, co w odróżnieniu na przykład od paliw kopalnych, nigdy się nie skończy i jest darmowe. Jedynym kosztem jest początkowa inwestycja, która jednak – przy dobrze dobranej i fachowo zamontowanej instalacji – bardzo szybko się  zwraca. W przypadku paneli fotowoltaicznych dodatkowym atutem jest właściwie bezkosztowa i bezobsługowa eksploatacja, bo w takich instalacjach nie ma żadnych ruchomych części, które wymagałyby konserwacji czy obsługi. sam fakt, że promieniowanie słoneczne dostępne jest wszędzie, przemawia na rzecz fotowoltaiki.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ecovoltaika.eu

 

29-100 Kurzelów, ul. Sienkiewicza 6, woj. świętokrzyskie
tel. 41 367 95 55 , 696985691, WWW: www.ecovoltaika.eu


Liczba odwiedzin: 1268 | Data publikacji: 2016-08-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


10.07.2019 | Energia ekologiczna
Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze, a...
20.07.2015 | Energia ekologiczna
Panele solarne na dachach domów mieszkalnych są...
Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w...
10.10.2017 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to nowoczesny i ekologiczny sposób na...
10.10.2014 | Energia ekologiczna
Najważniejszym argumentem przemawiającym za odnawialnymi źródłami energii...
19.12.2019 | Energia ekologiczna
Popularność fotowoltaiki nieustannie rośnie, ponieważ jest to...
06.11.2019 | Energia ekologiczna
Odliczenie od podatku fotowoltaiki (w 2019 i...
14.10.2019 | Energia ekologiczna
Wzrost cen energii, rozwój technologii, nowe przepisy...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
02.09.2019 | Chemia budowlana
Jednym z największych problemów miast i terenów...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
18.12.2017 | Energia ekologiczna
Wszyscy wiemy, że zasoby naturalne gwałtownie się...
15.09.2017 | Energia ekologiczna
Zasoby naturalne kurczą się gwałtownie, nic więc...
18.05.2017 | Energia ekologiczna
„Ekologia – oznacza tyle, co zdrowe życie....
20.09.2016 | Energia ekologiczna
Według raportu Polskich Sieci Elektroenergetycznych już za...
09.12.2015 | Energia ekologiczna
Tania energia! Jeszcze kilka lat temu słysząc...
04.11.2013 | Energia ekologiczna
Urząd Dozoru Technicznego rozpoczyna przeprowadzanie egzaminów na...
07.11.2019 | Energia ekologiczna
W Polsce z roku na rok przybywa...
30.08.2019 | Energia ekologiczna
Firma LMV Group dostarcza kompleksowe rozwiązania z...
07.09.2018 | Energia ekologiczna
Świat nie stoi w miejscu. Wykorzystywane od...
13.07.2017 | Domy drewniane
Optymalizacja kosztów utrzymania domu to zdecydowanie więcej...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
17.05.2016 | Ogrzewanie
W 2016 roku STIEBEL ELTRON obchodzi jubileusz...
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. łódzkie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. zachodniopomorskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika, ogniwa słoneczne, panele fotowoltaliczne, elektrownia fotowoltaiczna, tańszy prąd, Fotowoltaika, panele fotowoltaliczne, ogniwo fotowoltaiczne
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy