Instalacje fotowoltaiczne Alter Energia

Dystrybucja i przewaga rynkowa zdobywana przez wiedzę

Instalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze, a nieuchronnym tego skutkiem jest wysyp produktów marnej jakości. Firma Alter Energia swoją pozycję buduje na solidnym fundamencie wiedzy, wysokiej jakości produktów i rzetelnych relacji z partnerami biznesowymi oraz klientami. Taka postawa procentuje, a przedsiębiorstwo może służyć za wzorcowy przykład tego, jak w codziennej praktyce wdrażać rozwiązania oparte o etykę biznesu.

Instalacje fotowoltaiczne – opinie a rzeczywistość

Dynamiczny rozwój rynku OZE i coraz większa wiedza na ten temat, wzrost świadomości ekologicznej, a także podwyższenie temperatury na Ziemi i zwiększenie ilości dni słonecznych – to tylko niektóre z czynników sprawiających, że rośnie liczba instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju.

alter-energia-1

fot. Alter Energia

O tym, że jest to w pełni ekologiczne źródło energii, nie trzeba nikogo przekonywać, ale to właściwie jedyna kwestia, co do której panuje pełna zgodność. Gorzej jest z rzetelną wiedzą na ten temat. Internet pęka w szwach od opinii pisanych przez ofiary nieuczciwych sprzedawców, którzy chcąc pozbyć się zalegających w magazynach towarów, dezinformują klientów i naginają rzeczywistość na miarę doraźnych potrzeb.

Innym problemem jest obecność na rynku produktów o niskiej jakości, które nie spełniają standardów technologicznych i deklarowanej wydajności.

– Podmioty publiczne otrzymały duże dofinansowanie na budowę instalacji fotowoltaicznych, z których korzystają. Głównym wskaźnikiem wyboru oferty jest oczywiście cena, więc można się spodziewać, że najtańsze instalacje fotowoltaiczne mają jakość proporcjonalną do nakładu poniesionego przez inwestora. A trudno będzie po latach dochodzić swoich praw do napraw gwarancyjnych, bo z biegiem czasu firmy, które montowały te moduły zapewne przestaną istnieć – mówi Zbigniew Wasielewski z firmy Alter Energia Sp. z o.o.

Do niedawna na produkty z Azji istniała regulacja prawna, zakazująca sprzedawania wyrobów po zaniżonych cenach. Dziś już ona nie obowiązuje, a produkty z Azji płyną do Europy kontenerami. Sytuację pogarsza ponadto fakt, że po wcześniejszej nadprodukcji, teraz odbywa się czyszczenie magazynów i następuje zalew rynku europejskiego.

Firma Alter Energia Sp. z o.o. sprzeciwia się takim rozwiązaniom, stawiając na zrównoważoną i długoterminową ekspansję rynku.

– Zadaniem, jakie stoi przed inwestorem i montażystą, niezależnie od tego, czy projektuje on instalację fotowoltaiczną 3 kW, czy dużą elektrownię, jest odpowiedni dobór elementów systemu PV. Celem jest efektywność energetyczna przy wykorzystaniu najbardziej trwałych i wydajnych materiałów, a cena systemu fotowoltaicznego nie zawsze idzie w parze z optymalizacją efektywności. Aby można było ocenić, na ile rentowna była dana inwestycja, system powinien pracować przynajmniej 25 lat – wyjaśnia Zbigniew Wasielewski.

Instalacje fotowoltaiczne – sprzedaż produktu to dopiero początek

Aby mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna spełni swoją rolę, Alter Energia Sp. z o.o. korzysta tylko z najwyższej klasy podzespołów i elementów OZE znanych i cenionych marek, które cieszą się dobrą opinią użytkowników na całym świecie. W ofercie znajdują się moduły o mocy od 160Wp. do 350Wp. i więcej, dla wszystkich typów instalacji, począwszy od instalacji na dachy skośne, płaskie, po grunty, kończąc na instalacjach na wodzie.

„Najwyższa klasa podzespołów” to nie jedynie pusty slogan marketingowy, bo produkty oferowane przez Alter Energia Sp. z o.o. posiadają wszelkie niezbędne dopuszczenia (wydawane przez niezależne jednostki badawcze) oraz sprawdzoną, rzetelną jakość wykonania. Mają zastosowanie na całym świecie, gdzie efektywność, optymalizacja, wytrzymałość są potwierdzone wieloletnim doświadczeniem w najbardziej różnorodnych warunkach pogodowych.

alter-energia-2

fot. Alter Energia

Uczciwość popłaca, czyli etyka biznesu w praktyce

Jak wiadomo, sam produkt jest niewiele wart, jeśli jest źle dobrany – przewymiarowany lub o niewystarczających parametrach. Dlatego zespół ekspertów z firmy Alter Energia nie tylko sprzedaje instalacje fotowoltaiczne, ale przede wszystkim pomaga w ich doborze, dopasowując rozwiązanie najlepsze w danym wypadku.

Model biznesu, na jakim pracuje spółka, jest autorską formą opartą o etykę biznesu z wykorzystaniem wiedzy i relacji z interesariuszami. Operuje na wielu płaszczyznach, wnikliwe wdraża i sprawdza różnymi kanałami elementy, które dalej może oferować swoim klientom. W horyzoncie widzenia na pierwszym planie znajduje się przede wszystkim klient, dla którego świadczone są wysokiej jakości usługi, poparte rzetelnymi badaniami, projektami koncepcyjnymi oraz prototypami.

– Zadaniem jakie postawiliśmy przed sobą jest kreacja „dobrych praktyk” branżowych – sprawdzonych i zbadanych rozwiązań w dziedzinie przemysłu i nauki. Taką długofalową strategię wdraża coraz więcej specjalistycznych firm, zwłaszcza małych, które z sukcesem zdobywają rynek dystrybucji – mówi Zbigniew Wasielewski.

Alter Energia Sp. z o.o. dzięki swoim powiązaniom nie tylko z dostawcami, ale głównie z instalatorami i klientami doskonale poznała realia rynkowe.

Profesjonalni doradcy firmy są w stanie dostosować instalację fotowoltaiczną pod każdy konkretny przypadek, zsynchronizować elementy systemu PV z gospodarstwem domowym bądź przedsiębiorstwem oraz wyliczyć rentowność. Od samego początku organizują kontakt ze sprawdzonym instalatorem, dostawę instalacji w realnych terminach, odbiory i uruchomienia.

Przygotowanie merytoryczne i praktyczne przedsiębiorstwa znajduje pokrycie w ukończonych akredytowanych szkoleniach, umowach partnerskich z podmiotami z Europy oraz Polski, jak również w licznych szkoleniach z zakresu montażu i obsługi instalacji opartych o moduły fotowoltaiczne. Spółka realizuje ponadto projekty badawcze, a ich wyniki są nakierunkowane na podnoszenie jakości świadczonych usług oraz usprawnianie systemów i rozwiązań, jak również na budowę prototypów i dedykowanych projektów.

alter-energia-3

fot. Alter Energia

Dziś bardziej niż kiedykolwiek do tej pory w biznesie nadużywane bywają pojęcia takie jak jakość, technologia, precyzja itd. Towarzyszy temu jeszcze jeden niedobry trend, jakim jest składanie obietnic bez pokrycia, zwłaszcza że dotarcie do odbiorców w dobie Internetu jest bardzo łatwe. Firma Alter Energia Sp. z o.o. wybrała drogę trudniejszą i bardziej wymagającą, ale również pewniejszą, bo przewagę konkurencyjną zdobywa poprzez wiedzę oraz poprawne, rzeczywiste relacje zarówno z partnerami biznesowymi, jak i z klientami.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.alter-energia.pl

62-080 Tarnowo Podgórne, Zbigniewa Romaszewskiego 16, woj. wielkopolskie
tel. +48 61 814 65 57, + 48 606 370 799, www.alter-energia.pl
Kategoria: Instalacje | Branża: Energia ekologiczna


Liczba odwiedzin: 385 | Data publikacji: 2019-07-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Branża Odnawialnych Źródeł Energii nieustannie rośnie w...
14.10.2019 | Energia ekologiczna
Wzrost cen energii, rozwój technologii, nowe przepisy...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
10.10.2017 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to nowoczesny i ekologiczny sposób na...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
15.02.2018 | Energia ekologiczna
W Polsce z roku na rok przybywa...
25.01.2018 | Piece, kotły
Bardzo szybki rozwój technologiczny zaowocował wieloma inteligentnymi...
15.09.2017 | Energia ekologiczna
Zasoby naturalne kurczą się gwałtownie, nic więc...
18.05.2017 | Energia ekologiczna
„Ekologia – oznacza tyle, co zdrowe życie....
09.12.2015 | Energia ekologiczna
Tania energia! Jeszcze kilka lat temu słysząc...
20.07.2015 | Energia ekologiczna
Panele solarne na dachach domów mieszkalnych są...
10.10.2014 | Energia ekologiczna
Najważniejszym argumentem przemawiającym za odnawialnymi źródłami energii...
28.03.2014 | Ogrzewanie
Rozwiązania techniki systemowej promowane jako „ekologiczne” na...
05.08.2016 | Energia ekologiczna
Produkcja energii ze źródeł odnawialnych to dziś...
02.09.2019 | Chemia budowlana
Jednym z największych problemów miast i terenów...
18.12.2017 | Energia ekologiczna
Wszyscy wiemy, że zasoby naturalne gwałtownie się...
20.09.2016 | Energia ekologiczna
Według raportu Polskich Sieci Elektroenergetycznych już za...
04.11.2013 | Energia ekologiczna
Urząd Dozoru Technicznego rozpoczyna przeprowadzanie egzaminów na...
30.08.2019 | Energia ekologiczna
Firma LMV Group dostarcza kompleksowe rozwiązania z...
07.09.2018 | Energia ekologiczna
Świat nie stoi w miejscu. Wykorzystywane od...
13.07.2017 | Domy drewniane
Optymalizacja kosztów utrzymania domu to zdecydowanie więcej...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
17.05.2016 | Ogrzewanie
W 2016 roku STIEBEL ELTRON obchodzi jubileusz...
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. małopolskie
woj. zachodniopomorskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie
woj. pomorskie
woj. łódzkie
woj. świętokrzyskie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: instalacje fotowoltaiczne opinie, instalacja fotowoltaiczna 3 kW, Instalacje fotowoltaiczne, fotowoltaika, energia słoneczna
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy