Postaw na słońce!

Rosnąca popularność OZE może nas tylko cieszyć, i to z różnych względów. Dla zwolenników rozwiązań ekologicznych wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami oznacza bowiem, że mniej ucierpi środowisko naturalne, z kolei dla tych, którzy szukają sposobu na obniżenie rachunków za prąd, fotowoltaika jest naturalnym i oczywistym wyborem. Fakt, że w Polsce wręcz skokowo rośnie popularność fotowoltaiki sprawia, że sukcesywnie zwiększa się też liczba firm, które zajmują się montażem paneli. Jak wybrać właściwego dostawcę? Otóż warto zwrócić uwagę, jak długo jest on obecny na rynku, poczytać opinie na jego temat. Istotnym elementem jest też ścisła współpraca z klientem na etapie przygotowywania projektu instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego/ firmy/ obiektu użyteczności publicznej. Dokładne poznanie potrzeb i skrojenie instalacji na ich miarę sprawi, że będzie ona pełnić swoją rolę dobrze i przez długi czas.

Firmę Solar Industry współtworzy grupa specjalistów z branży energetycznej. Są wśród nich zarówno inżynierowie elektrotechniki i energetyki, jak i osoby legitymujące się odpowiednimi uprawnieniami elektrycznymi i kwalifikacjami. Nacisk na rozwój, podążanie za dynamiką zmian w branży i podnoszenie kompetencji sprawia, że swoim klientom firma oferuje najwyższej klasy usługi. Solar Industry pracuje tylko na komponentach wiodących producentów z branży fotowoltaiki. Firma wykonuje montaż w oparciu o projekty instalacji fotowoltaicznych dla domów jednorodzinnych, obiektów przemysłowych, usługowych, produkcyjnych, użyteczności publicznej. Oferta obejmuje także wykonywanie farm fotowoltaicznych.

Solar Industry wykonuje instalacje w oparciu o panele polikrystaliczne lub monokrystaliczne. Ich dobór, uzależniony od możliwości finansowych inwestora (monokrystaliczne są droższe, ale i mają wyższą wydajność) jest każdorazowo uwzględniany na etapie uzgodnień z klientem i projektowania fotowoltaiki dla domu jednorodzinnego czy innego budynku.

fot. Solar Industry

Fotowoltaika krok po kroku

Pierwszy etap współpracy obejmuje darmową wizję lokalną u klienta. Podczas spotkania pracownicy firmy sprawdzają warunki oraz ustalają, jakie jest zapotrzebowanie na energię w danym wypadku. Pozwala to dobrać rozwiązanie optymalne do potrzeb danego klienta. Następnie wykonywany jest projekt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego, firmy czy innego obiektu. Na tym etapie wykonywane są niezbędne pomiary oraz opracowywana jest cała dokumentacja techniczna. Firma Solar Industry pomaga także w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki, co jeszcze szczególnie istotne dla tych osób, które obawiają się zgubić w gąszczu przepisów lub pomylić podczas wypełniania wniosku. Po pomyślnym zakończeniu powyższych etapów, na podstawie wykonanego wcześniej projektu instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego lub innego budynku, następuje montaż paneli. Po jego ukończeniu pracownicy Solar Industry koordynują proces odbioru instalacji przez operatora. Firma świadczy również fachowy serwis instalacji, który obejmuje m.in. prace konserwacyjne oraz ewentualne naprawy paneli bądź innych elementów.

fot. Solar Industry

Choć opinie na temat opłacalności montażu instalacji fotowoltaicznej są zgodne i raczej nikt nie wątpi, że to inwestycja, która zwraca się z nawiązką, to jednak na czas jej amortyzacji wpływa kilka czynników. Uwzględnić trzeba zarówno koszt inwestycji (sprzętu i montażu), parametry dachu oraz zużycie energii elektrycznej. Dlatego przed podjęciem decyzji o montażu paneli warto przeprowadzić dokładną analizę, która potwierdzi, czy będzie to dla nas najlepsze rozwiązanie. Warto wykonać bezpłatny audyt opłacalności inwestycji, a starannie opracowany projekt fotowolataiki dla domu jednorodzinnego czy obiektu przemysłowego, poparty rzetelną analizą, zagwarantuje, że instalacja będzie efektywna i niezawodna.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.solar-industry.pl

Darmowa wizja lokalna u klienta

32-052 Radziszów, ul. Leśna 6, woj. małopolskie
tel. 503 923 536,