W wielu miastach europejskich już od lat funkcjonują tzw. „strefy czystego transportu”, do których nie mogą wjeżdżać starsze samochody benzynowe i diesle (lub też mogą wjeżdżać, ale za dodatkową – niemałą – opłatą). Czy taka przyszłość czeka też polskie miasta? Wbrew pozorom nie jest to wcale nierealna perspektywa, bo wprowadzona pod koniec ubiegłego roku nowelizacja ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych dała samorządom dużą swobodę w tej kwestii. I tak na przykład radni Krakowa już opowiedzieli się za zmianami, a pierwsze obostrzenia w mieście, które od lat boryka się z problemem zanieczyszczonego powietrza, mają wejść w życie w 2024 roku.

Zaostrzające się przepisy oraz tendencja, aby ograniczać wysokoemisyjny ruch samochodowy sprawia, że rośnie popularność samochodów elektrycznych, przez co kolejne koncerny wprowadzają je do swojej oferty. Nieuchronnie więc powiększa się też rynek ładowarek do samochodów elektrycznych. Jakie urządzenia sprawdzają się najlepiej i na co zwracać uwagę? A może warto pójść jeszcze dalej i zainwestować w wiatę fotowoltaiczną, która nie tylko zabezpieczy samochód, ale i wytworzy prąd potrzebny do jego naładowania? Wszystkie powyższe rozwiązania znajdziemy w ofercie firmy Revolt Energy, która każdym swoim produktem udowadnia, że w zakresie przyjaznych środowisku rozwiązań bazujących na OZE, nie ma sobie równych.

Jaka ładowarka do samochodu elektrycznego sprawdzi się najlepiej?

W ofercie Revolt Energy znajdują się obecnie dwa modele ładowarek do samochodów elektrycznych, które – w zależności od wybranego wariantu – mają moc ładowania 11 lub 22 kW.

Wallbox Commander 2 to ładowarka z wbudowanym ekranem dotykowym, który ułatwia odblokowanie i wybór ustawień ładowania. Może się ona łączyć z dowolnym inteligentnym urządzeń poprzez sieć Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet lub 4G, co daje dostęp do parametrów ładowania z dowolnego miejsca na świecie. Tego typu ładowarki do samochodów elektrycznych umożliwiają ładowanie nawet kilku aut jednocześnie, a bezpieczny dostęp współdzielony chroniony jest hasłem, kartami RFID lub specjalną aplikacją.

Innym oferowanym przez Revolt Energy rozwiązaniem są ładowarki Wallbox Pulsar Plus, które również mogą współpracować z dowolnymi inteligentnymi urządzeniami poprzez sieć Wi-Fi lub Bluetooth. Tego typu rozwiązanie szczególnie docenią posiadacze paneli fotowoltaicznych, bo dzięki funkcji Eco-Smart można ładować auto ekologiczną i darmową energią słoneczną, wyprodukowaną przez panele.

Każda z ładowarek do samochodów elektrycznych, jakie oferuje Revolt Energy, współpracuje z aplikacją myWallbox. Szereg funkcjonalności, w jakie wyposażona jest ta aplikacja sprawia, że użytkownik ma pełną kontrolę nad procesem ładowania. Może np. zaplanować harmonogram ładowania tak, aby korzystać ze stawek za energię poza szczytem czy ustawiać inne parametry pracy urządzenia.

To jednak nie koniec rozwiązań, jakie Revolt Energy kieruje do najbardziej wymagających odbiorców, dla których równie istotna jest dbałość o środowisko naturalne, co i o domowy budżet.

fot. Revolt Energy

Carport, czyli szereg korzyści w jednym produkcie

Wiele osób, które postanowiły zainwestować w panele fotowoltaiczne, zastanawia się, gdzie najlepiej je zamontować, nie zdając sobie sprawy, że wybór wcale nie jest ograniczony tylko do dachu lub gruntu. Rozwiązaniem na miarę XXI wieku są carporty, czyli wiaty fotowoltaiczne. Są to specjalnie zaprojektowane, zadaszone miejsca parkingowe, które skutecznie zabezpieczają auto przed śniegiem, deszczem czy gradem. Jednocześnie dzięki temu, że carporty są pokryte panelami fotowoltaicznymi, wytwarzają zielony prąd, którym można zasilić urządzenia elektryczne w domu, jak i ładowarkę do samochodu elektrycznego.

Oferowane przez Revolt Energy modułowe wiaty fotowoltaiczne wykonane są ze stali Magnelis – nie wymaga ona konserwacji i jest bardzo odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, a zarazem lekka. Dostępne są warianty jedno i dwustanowiskowe o mocy: 4,095 kWp (dziewięć modułów monokrystalicznych) lub 8,19 kWp (osiemnaście modułów monokrystalicznych). Taka elektrownia fotowotlaiczna pozwala uniezależnić się od skokowych podwyżek cen prądu, a zarazem jest bardzo funkcjonalnym sposobem na to, aby zabezpieczyć samochód, oszczędzając cenną przestrzeń w ogrodzie.

W pierwszym, mniejszym wariancie pod carportem swobodnie zmieści się auto o maksymalnych wymiarach 3 x 2,5m (szerokość x wysokość), w drugim –5,5 x 2,5 m. Niezależnie od wybranej wersji, każdy klient otrzymuje 20 lat gwarancji na produkt oraz gwarancję mocy aż na 30 lat, a zarazem… spokój, bo nie musi obawiać się podwyżek cen.

fot. Revolt Energy

Wiaty fotowoltaiczne i ładowarki do samochodów elektrycznych, jakie znajdziemy w ofercie Revolt Energy, to rozwiązania szyte na miarę XXI wieku, którymi firma udowadnia, że doskonale rozumie proekologiczne trendy na świecie. Rosnąca gwałtownie liczba aut elektrycznych sprawia, że rynek bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje produktów najwyższej klasy – zasilanych energią słońca ładowarek do aut-elektryków, czy nowoczesnych elektrowni fotowoltaicznych, które pełnią też funkcję wiaty samochodowej. Takie rozwiązania nie tylko pozwolą uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu, ale także… od zaostrzających się przepisów. O ile oczywiście zależy nam na tym, aby zachować pełen komfort podróżowania autem, a zarazem – w żaden sposób nie szkodzić przy tym środowisku.

Więcej informacji na stronie: www.revoltenergy.eu

34-700 Rabka-Zdrój, ul. Kilińskiego 115, woj. małopolskie
tel. +48 777 111 111,